2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Rajono vadovai susitiko su Susisiekimo ministro patarėju

Rajono Savivaldybėje lankėsi Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus patarėjas Jaroslav Kaminski. Ministro patarėjas Zarasuose susitiko su meru Nikolajumi Gusevu, rajono Savivaldybės administracijos direktoriumi Benjaminu Sakalausku, direktoriaus pavaduotoju Remigijumi Lamanausku. Svečias su Zarasų rajono savivaldybės vadovais aptarė gyvenviečių kelių asfaltavimo ir tvarkymo galimybes ir šių darbų perspektyvas. Plačiai buvo aptarti ir šių darbų prioritetai.

 

Meras Nikolajus Gusevas išsakė ir Zarasų miesto gyventojų susirūpinimą dėl Zarasų miesto aplinkkelio tiesimo projekto įgyvendinimo sustabdymo. Pokalbio metu buvo pabrėžta, kad važiuojantys sunkiasvoriai automobiliai gadina miesto, kuriam 2008 metais suteiktas kurortinės vietovės statusas, įvaizdį, zarasiškiai piktinasi keliamu triukšmu, vibracija, teršalais. Visa tai daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai ir gyvenamiesiems būstams.

 

Nors nuo 2002 metų buvo atlikti konkretūs darbai, aplinkkelio trasoje iš privatininkų išpirkta žemė, investuotos milijoninės valstybės lėšos. 2006 metais buvo pradėtas rengti Zarasų pietrytinio aplinkkelio 0,00-9,34 km varianto specialusis planas. Jis buvo patvirtintas 2007 m. gruodžio 28 d. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-179. Po plano patvirtinimo turėjo būti rengiamas žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektas ir aplinkkelio statybos techninis projektas. Žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros baigėsi tik 2016 metais. Aplinkkelio statybos pradžia buvo numatyta 2018 metais, tačiau Lietuvos automobilinių kelių direkcija Zarasų miesto aplinkkelio techninio projekto parengimo viešojo pirkimo procedūrų nepradėjo. Valstybės institucijų įsipareigojimai taip ir nebuvo įvykdyti. Pagal visus planus jau kitais metais zarasiškiai turėjo džiaugtis aplinkkeliu, tačiau svajonė jų tolsta ir tolsta. Ministro patarėjas Jaroslav Kaminski pažadėjo visas išsakytas pastabas perduoti ministrui, kitiems ministerijos tarnautojams.

 

Susitikimo metu buvo išsakytos pretenzijos ir dėl valstybinės reikšmės keliuose nepažymėtų pėsčiųjų perėjų Zarasų mieste, dėl ko kyla pavojus žmonių gyvybei. Atkreiptas ministro patarėjo dėmesys į viaduko dažymo, o taip pat kelio Zarasai–Štadviliai prie dviračio tako asfaltavimo darbus.

 

Rajono vadovai pretenzijas pareiškė ir dėl kelio Vasaknos-Sudeikiai asfaltavimo Utenos rajono teritorijoje. Šiuo keliu nuolatos naudojasi Dusetų krašto žmonės. Asfaltavimas būtinas ir keliuose Baibiai-Vajasiškis, Antazavė- Šniukštai. Buvo išsakyta nuomonė, kad Susisiekimo ministerija turėtų laikytis kelių tvarkymo prioritetų nutolusiuose nuo centrų rajonuose ir kurortinėse vietovėse.

 

Pasitarimo dalyviai išsakė nuogąstavimus ir dėl padidėjusių kelių statybos ir remonto kainų, dėl to mažės planuojamų darbų apimtys.

 

Pasitarimo metu buvo sutarta , kad rajono Savivaldybei bus leista skelbti pirkimo konkursus nei Kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos skirs kelių tvarkymui lėšas. Dėl to bus suspėjama laiku įgyvendinti kelių tvarkymo projektus.
 

 

Rajono Savivaldybės informacija

 


Petras Ivanovas 2019-10-28 11:56:39