2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Rašytinis paminklas policijos pareigūnams

Rašytinis paminklas policijos pareigūnams

Tą vakarą į Zarasų rajono savivaldybės viešÄ…ją biblioteką susirinko tie, kurie budi įstatymų sargyboje – policijos pareigÅ«nai. Jie rÅ«pinasi, kad mes gyventume saugiai ir ramiai. Ä® renginį atėjo taip pat ir veteranai, atidavę gražiausius savo gyvenimo metus šiai sudėtingai ir atsakingai tarnybai.


Bibliotekoje vyko graži policijos pareigÅ«nų, darbuotojų šventė. Šventė neįprasta. Dienos šviesą išvydo leidinys „Zarasų krašto policijos istorija 1918–2019“.


Knygos rengėjai pristatė naująją knygą, kurios puslapiuose ir pateikta Zarasų krašto policijos istorija. Ši knyga – tai keleto metų buvusių pareigÅ«nų Jono Buroko ir Vytauto Bukelskio darbo rezultatas. Projektą vykdė policijos pareigÅ«nės Ramunė Navickienė ir Liuda Revienė.


Renginio metu buvo prisiminti buvę ir esami pareigÅ«nai, jų siekiai, atlikti darbai. Akcentuota, kad visada šių žmonių ir jų pirmtakų tarnyba glaudžiai susijusi su valstybe, jos santvarka. Per daugiau kaip šimtmečio istoriją ši institucija turi gražią ir prasmingą, o kartais ir labai prieštaringą praeitį, tačiau visada neatsiejama nuo šalies istorijos. Jos pradžia sudėtingais 1918 metais. Vasario 16-osios aktu paskelbtą nepriklausomybę dar reikėjo apginti ir įtvirtinti. Reali grėsmė valstybingumui buvo ne tik priešiškų kaimyninių valstybių politinės jėgos, kurios siekė smurtu užgniaužti naująją respubliką, bet ir suirutė krašto viduje.


Knygos rengėjai susidÅ«rė su daugeliu problemų. Jau nebuvo zarasiškių, menančių šimtmečio senumo įvykius, mažai liko ir tarpukarį menančių žmonių. Knygos sudarytojai, policijos asociacijos narės Liuda Revienė ir Ramunė Navickienė studijavo archyvinius dokumentus, bendravo su buvusiais pareigÅ«nais ir jų artimaisiais, surinko daug faktų, menančių visų laikotarpių policiją ir jos pareigÅ«nus ir pačią įdomiausią ir vertingiausią medžiagą sudėjo į knygą. Kai kurių pareigÅ«nų žmonių jau nėra, liko tik nuotraukos. Joms atsirado vietos knygoje.


Leidinyje naujai pažvelgta į teisėtvarkos institucijų kÅ«rimą Zarasuose, policininkų kovą mÅ«šiuose už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Skaitytojas suras daug įdomaus, nežinomų iki šiol faktų ir apie 1940–1941 metų miliciją, policijos darbą Antrojo pasaulinio karo metais, o taip pareigÅ«nų veiksmus pokario metais. Knygoje gausu nuotraukų ir apie šių dienų pareigÅ«nus, jų darbus ir rÅ«pesčius.


Leidinyje pateikta ypač vertingų duomenų apie teisėtvarkos institucijoje tarnavusius žmones bei jų likimus. Žodžiu, ši knyga ne tik apie policijos veiklos praeitį, bet ir apie drąsius, bebaimius žmones, kurie kovojo krašte su nusikalstamumu, stiprino teisėtvarką įvairiais istorijos etapais.


Leidinio pristatymo metu buvo pabrėžiama, kad jos sudarytojai stengėsi išvengti politinių atspalvių. Knygos puslapiai byloja apie dramatišką, sudėtingą, kartais tragišką, o kartu didingą teisėtvarkos institucijos istoriją.
Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas vakaro metu dėkojo knygos rengėjams, visiems pareigÅ«nams už Lietuvos policijos istorijos išsaugojimą ir puoselėjimą. „Dėkingi visiems, kurie po kruopelytę rinko iš archyvų faktus, duomenis, kaupė nuotraukas, teisėtvarkos pareigÅ«nų prisiminimus. Išspręstas svarbiausias tikslas – ištraukti iš užmaršties teisėtvarkos pareigÅ«nų vardus ir išsaugoti juos ateities kartoms. Suprantama, ši knyga brangiausia tiems, apie kuriuos čia rašoma. Kiekvienas žmogus trokšta bÅ«ti svarbus ir palikti nors nedidelę žymę apie tai, kad jis čia tarnavo. Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkÅ«rimo Lietuvos policija nuėjo sudėtingą kelią, tačiau šiandien turime policiją, kuria galime didžiuotis“, – sakė meras.


Knygos pristatymo metu apie knygos leidimą papasakojo jos sudarytojai, rengėjai, kraštotyrininkas Vytautas Indrašius, Zarasų policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas, Policijos asociacijos atstovai. Daug šiltų žodžių buvo pasakyta knygos rengėjams, o taip pat tiems, kurie parėmė knygos leidimą. Tai gražus rašytinis paminklas praeities ir dabarties policijos pareigÅ«nų kartoms.


Knygos rengėjams vakaro metu buvo įteiktos padėkos, gėlės.
Petras Ivanovas
Nuotraukose – naujos knygos pristatymo akimirkos.
Autoriaus nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2021-09-09 11:27:19
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?