2020 m. liepos 10 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

“RC pilotai”

Radijo bangomis valdomą lėktuvėlį galima nusipirkti bet kuriame prekybos centre arba galima pasidaryti savo rankomis. Pirmasis kelias yra greitesnis, antrasis lėtesnis, bet turtingesnis pažinimo prasme. Juk konstruodamas sužinai, kaip ir kas veikia, kam reikia vieno ar kito elemento arba kas bus, jeigu padarysi kitaip nei parodyta brėžinyje. Konstruodamas tampi išradėju. Ir nesvarbu, kad ne iškart viskas pavyksta, nesvarbu, kad pirmasis modelis nėra tobulas ar pats gražiausias, bet jis padarytas tavo paties rankomis ir svarbiausia – jis skrenda.
 
Aeroklubo „Orlėkis“ parengta neformaliojo vaikų užimtumo programa „RC pilotai“ Zarasuose gyvuoja jau trejus metus. Per šiuos tris metus vaikų susidomėjimas lėktuvėlių konstravimu ne tik neišblėso, bet priešingai – vaikų, norinčių lankyti užsiėmimus, tik padaugėjo. 2018 metais užsiėmimus nuolatos lankė per 30 vaikų. Užsiėmimai vykdavo kiekvieną trečiadienį Zarasų jaunimo centre. Su vaikais dirbo mokytojas Audrius Kuzma, pats jau daug metų konstruojantis ir skraidinantis radijo bangomis valdomus lėktuvėlius. Atsižvelgdamas į vaiko amžių ir gebėjimus mokytojas kiekvienam individualiai parinkdavo konstravimui atitinkamo sudėtingumo modelį, parodydavo, paaiškindavo, padėdavo. Pagrindine konstrukcine lėktuvėlių gaminimo medžiaga buvo polistireno putplastis. Tokio tipo lėktuvėliams yra prigijęs „putinuko“ pavadinimas. Tai lengviausiai ir pigiausiai pagaminami lėktuvėliai. Aprūpinti reikalingomis techninėmis valdymo ir kontroliavimo priemonėmis šie lėktuvėliai puikiai skrenda, o patyrę avariją yra lengvai remontuojami. Užsiėmimai parodė, kad vieni vaikai labiau linkę į konstravimo procesą, kitiems aktualesnis skrydis. Pastariesiems buvo sudarytos galimybės pilotuoti aeroklubo turimus aviamodelius bei mokytis pilotuoti lėktuvėlius naudojantis kompiuteriniu skrydžio stimuliatoriumi.
 
Atėjo vasara, prasidėjo moksleivių atostogos. Rimtiems konstruktoriams taip pat yra būtinas poilsis. Lėktuvėlių konstravimą vaikai galės tęsti prasidėjus naujiems mokslo metams. Todėl programos dalyviams linkime gražios vasaros ir kviečiame susitikti rudenį. 
 
Aeroklubo „Orlėkis“ parengta „RC pilotai“ programa 2018 metais buvo finansuojama ES fondo lėšomis.
Nuotraukos2018-07-03 15:11:44