2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Regioninės XIII Lietuvos neįgaliųjų draugijos sporto žaidynės Utenoje

Liepos 13 d. Utenos daugiafunkciniame sporto centre įvyko regioninės XIII Lietuvos neįgaliųjų draugijos atrankinės sporto žaidynės. Gražia tradicija tapusios sporto žaidynės sulaukė entuziastingų žmonių iš Utenos, Rokiškio, Ignalinos Švenčionių, Visagino. Zarasų rajono neįgaliųjų draugiją atstovavo sportininkai iš Dusetų. Atrankinės sportinės žaidynės vyks septyniuose Lietuvos miestuose.
 
Šventės atidarymą paskelbė ir susirinkusius pasveikino Utenos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Sandra Ragaišytė, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, Utenos savivaldybės vicemeras Vitalijus Šeršniovas, jauniausia Lietuvoje savivaldybės tarybos narė Eglė Zarankaitė. Vicemeras Vitalijus Šeršniovas komandų vadovams įteikė Utenos savivaldybės paruoštas dovanas, o vadovai šventės organizatoriams perdavė atvežtus suvenyrus. Gražios dienos, geros nuotaikos  ir puikių sportinių rezultatų linkėjo į šventę atvykęs Eurovizijos dainų dalyvis Andrius Pojavis. Dainininkas koncertavo be jokio atlygio, sportinėse žaidynėse dar ir savanoriavo.
 
Nors ir negausus, bet geranoriškai nusiteikusių dusetiškių bÅ«relis, sutikęs dalyvauti žaidynėse, galėjo rinktis ne daugiau kaip 2 sporto šakų rungtis. O rinktis buvo iš ko ir kiekvienam pagal fizines galimybes. Žaidynių dalyviams buvo parengtos aktyvios sportinės rungtys: šaškės, šachmatai, bočia, smiginis, krepšinio baudų metimas, rankų lenkimas.
 
Žaidynėse dalyvavo Lietuvos triračių sporto asociacija (LTSA) įkurta 2018 m. Tai savarankiška Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija, propaguojanti, plėtojanti ir koordinuojanti triračių sportą Lietuvoje. Tai sporto šaka, kurioje bėgimui naudojamas specialios konstrukcijos triratė priemonė. Šis sportas tinka sergantiems cerebriniu paralyžiumi, turintiems judėjimo sutrikimų, žmonėms, kurie gali remtis kojomis. Bėgimas su triračiais yra įtrauktas į parolimpinę žaidynių programą ir žaidynėse turėtų debiutuoti 2024 metais. Triračių sportas buvo pradėtas vystyti Danijoje. LTSA atstovai populiarina triračių sportą, padeda atrasti daugiau galimybių žmonėms su negalia pozityviai integruotis į aktyvų ir pilnavertį visuomenės gyvenimą, rengia įvairius renginius, treniruotes, stovyklas, ieško talentingų sportininkų, galinčių atstovauti Lietuvą čempionatuose ir tarptautiniuose sporto renginiuose. Utenos sporto arenos salėje, žaidynių dalyviai, praėję savo rungtis, susidomėję ir norintys, galėjo išbandyti bėgimą su triračiais. Vilniuje treniruotės vyksta aktyvaus užimtumo centre „Eik“.
 
Nors, kaip sakoma, svarbu ne laimėti, o dalyvauti, bet medalį už nuopelnus gauti dar smagiau. Zarasų rajono neįgaliųjų draugijai atstovavę ir besivaržę 6 žaidėjai iškovojo penkis medalius. Rankų lenkimo rungtyje I vietą užėmė Rimantas Namajuška. Mišrioje komandos kategorijoje bočios varžybose I vietą užėmė Daiva Stasiškienė, Rita Jakšienė, Viktor Gorpinič. Krepšinio baudų metimų varžybose II vietą užėmė Zena Steponavičienė. Visi žaidynių dalyviai buvo apdovanoti prisegamais ženkliukais. Žaidynių dalyviai buvo aprÅ«pinti mineraliniu vandeniu ir maisto paketais. Sportinės žaidynės dalyviams dovanojo linksmas ir džiugias akimirkas, gražų tarpusavio bendravimą.  Lietuvos neįgaliųjų draugijos XIII finalinės varžybos planuojamos Kaune.
 
Sportinis sezonas tik prasideda. Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos sportininkų laukia dar ne vienos varžybos. Palinkėkime jiems sėkmės!
 
Dėkojame KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui už suteiktą transportą, vairuotojui Olivijui Čypui – už saugų vežimą. Už rÅ«pestingai organizuotą kelionę į sporto žaidynes Utenoje tariame AČIŪ Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dubnikovai.
 
Zarasų r. neįgaliųjų draugijos narė
Laima Gorpinič
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2021-07-22 09:40:57
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?