2020 m. vasario 28 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Riešinių paroda

Amatų centre Antazavės dvare nuo vasario 3 d. iki kovo 3 d. eksponuojama sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinės amatininkės, senojo mezgimo amato puoselėtojos Daivos Seibutienės ir Emilijos Seibutytės – Leipuvienės (Utena) riešinių paroda.

 

Daiva Seibutienė gimė 1963 m. Utenoje, kur augo, mokėsi, ištekėjo už kruopštaus medžio drožėjo, augino dukras. Čia ir ligi šiol gyvena. Riešinėmis susidomėjo maždaug 2007 m., kai į rankas pateko I. F. Juškienės knyga ,,Riešinės‘‘. Pati mokėsi megzti, o konsultuodamasi su knygos autore daugiau sužinojo apie riešinių istoriją, spalvų, siūlų, raštų derinimą. Tad nuo tada ir pati kuria raštus, derina, mezga. Parodose dalyvauja nuo 1990 m. Anksčiau eksponavo vąšeliu nertas kepuraites, megztas raštuotas pirštines ir kojines, dabar – tik riešines.


1997 m. D. Seibutienė tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nare. 2013 m. jai suteiktas tautinio paveldo produktų sertifikatas riešinėms. Parodos autorė yra kasmetinių Utenos tautodailės parodų dalyvė. Kartu su Utenos apskrities kūrėjais grupinėse parodose jos riešinės eksponuotos ne vien Lietuvoje, bet ir užsienyje. 2011 m. Utenos kraštotyros muziejuje drauge su dukra Monika surengė pirmąją personalinę parodą. Autorė beveik kasmet parengia po naują parodą, be to, demonstruoja tradicinį amatą įvairių projektų, mugių, renginių metu. Ji džiaugiasi, kad dukros Monika ir Emilija irgi domisi tautodaile: mėgsta megzti, siuvinėti.

 

Emilija Seibutytė – Leipuvienė gimė 1991 m. Utenoje. Nuo 2005 m. beveik kasmet dalyvauja Alantos technologijos ir verslo mokykloje rengiamose Aukštaitijos siuvinėtojų stovyklose, kuriose išmoko ir pamėgo siuvinėti.


2007 m. baigusi Utenos dailės mokyklą, pradėjo dalyvauti piešinių parodose. Vėliau susidomėjo riešinėmis. Pirmąją personalinę riešinių parodą kartu su mama surengė 2012 m. Molėtuose ir nuo tada dalyvauja Utenos rajono ir respublikinėse tautodailininkų parodose.

 

Kviečiame apsilankyti.

 

Vilma Mickutė, Amatų centro Antazavės dvare vadovė

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2020-02-03 16:04:37
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?