2023 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Romualdo Balinsko tapybos darbų paroda Antazavės dvare

„RÅ«pi tie paveikslai, kurie dar nenutapyti, bet kažkur sąmonėje ar pasąmonėje kartais jau sumirguliuoja, praplaukia, o vėliau tarsi patys užsimauna ant kabliuko, įgauna konkrečias formas potėpiais, spalvomis, faktÅ«ra. Esu lyg žvejas. (…) Man įdomu tapyti žmones, jų aplinką, interjerus. Jei būčiau arklys, turbÅ«t tapyčiau arklius ir arklides. Man svarbus santykis tarp žmonių – vyro ir moters, vaiko ir tėvų, senimo ir jaunimo, dvasios ir kÅ«no ir t. t.“ R. Balinskas.

 

ROMUALDO BALINSKO kÅ«rinių parodos atidarymas ir susitikimas su autoriumi Antazavės dvare rugsėjo 10 dieną pritraukė daugybę meno mylėtojų. Atidarymo metu skambėjo garsaus Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro altininko Andriaus PleškÅ«no virtuoziškai atliekami kÅ«riniai.

 

Parodos autorių pristatė kultÅ«rinės veiklos Antazavės dvare koordinatorė Liliana Žutautienė, KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas. Jie atkreipė dėmesį ne tik į tapytojo aukštą meistriškumą, piešÄ—jo talentą, kas gan reta šiais laikais, bet ir gilų kÅ«rinių turinį, atsispindintį sakrališkose, bendražmogiškose temose bei randantį stiprų atgarsį žiÅ«rovų širdyse.

 

Dailininko kÅ«rybos centre visuomet dominuoja žmogus, taip vadinosi ir viena iš jo parodų – Ecce homo. „R. Balinskas – nesikartojantis kÅ«rėjas. Galima jį vadinti nenuspėjamu, stebinančiu, ieškančiu, neišsenkančiai originaliu. Tačiau nepriklausomai nuo įvardinimo, gali bÅ«ti visiškai tikras, kad kiekvieną syk, susidÅ«ręs su jo kÅ«ryba, liksi nustebęs dėl nuolat kintančių dailininko žanrų, temų, technikų, formatų, perėjimų nuo spalvos prie polichromijos, nuo dekoratyvios raiškos iki realistinių vaizdų. Nepaisant to, kad įvairios kÅ«rybiškumą analizuojančios teorijos turi savas jo analizės prieigas, beveik visos teorijos sutaria dėl to, kad vienas iš ryškiausių kÅ«rybiškumo požymių yra nuolatinis originalumo ir nestereotipiškumo generavimas.“ Menotyrininkė Dalia Karatajienė.

 

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 

R. Balinskas gimė 1959 m. spalio 22 d., Šiauliuose. 1982 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą. Nuo 1984 m. pradėjo dalyvauti parodose. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2019 m. įteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos auksinis ženklelis. Yra dalyvavęs daugybėje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 1990 m., 2010 m., 2013 m., 2016 m., 2020 m. – Vilniaus tapybos trienalių dalyvis. Visų Lietuvos meno kvadrienalių dalyvis. Yra surengęs virš 40 personalinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje (Berlynas, Miunchenas), Indijoje (New Delhi). Keletą darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus ir M. Rotho meno centras.

 

Parengė Vilija Visockienė
Nuotraukos Alvydo Stausko


Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-16 14:48:41
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?