2021 m. rugsėjo 27 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

RUDENIO PRADŽIA GYVENTOJUS DŽIUGINO ATIDUOTUVĖMIS

RUDENIO PRADŽIA GYVENTOJUS DŽIUGINO ATIDUOTUVĖMIS

Rudenio pradžioje per dvi savaites Zarasų rajone įvyko net 4 atiduotuvės!
RUGPJŪČIO 28 Zarasuose vyko jau tradicine tapusi prieš rugsėjinė atiduotuvė, kurioje dalyvavo gausus bÅ«rys gyventojų ir svečių.
Begalė atneštų nebereikalingų (tačiau dar tinkamų naudoti) daiktų ir didelis kiekis naujus namus radusių daiktų - savotiški mainai ir bendrystė dalinantis.
RUGSĖJO 3, 5 ZARASUOSE, TIKSLIAU - DIMITRIŠKĖSE vyko iš Vokietijos atvežtos labdaros dalinimas. Čia buvo atiduodami drabužiai ir kiti namų apyvokos daiktai. Per dvi dienas čia spėjo apsilankyti didelis gyventojų srautas. Už Dimitriškėse vykusią atiduotuvę nuoširdus ačiÅ« Ugnei Ulianskienei ir visai komandai prisidėjusiai išdėliojant, rÅ«šiuojant, tvarkant didžiulį kiekį atiduodamų daiktų.
RUGSĖJO 4 DUSETOSE vyko pirmoji atiduotuvė, kurią inicijavo Dusetų bendruomenės aktyvistės Agnė Šukštulytė-Pacevičė ir Ingrida TatarÅ«nė. Atiduotuvė vyko simbolinėje vietoje, Dusetų centre - prie naujai remontuojamų bendruomenės namų, kurie artimiausiu metu atvers duris Dusetų bendruomenei. Atiduotuvė pavyko puikiai, Dusetiškiai jau laukia pakartojimo. Tikimės, kad atiduotuvės Dusetose taps gražia tradicija.

Atiduotuvės vyksta nebe pirmą kart, tačiau kaskart ateina vis naujų žmonių, kuriems dažnai kyla tie patys klausimai, taigi, pateikiame keletą nusistovėjusių taisyklių (atsakymų į kylančius klausimus):
1. ATNEŠTI NEBŪTINA. Ateiti į atiduotuvę gali bet kas. NebÅ«tina ką nors atnešti atiduoti, galite tiesiog ateiti apsižvalgyti ir jei kas tiks - pasiimti.
2. SAUGOTI NEREIKIA. Atneštų daiktų nereikia saugoti. Jei turite laiko - išdėliokite savo atneštus atiduoti daiktus į jiems skirtas vietas, jei neturite laiko - savanoriai gali tai padaryti už jus.
3. LABAI SVARBU EILIŠKUMAS. Ne be reikalo prašome visų atvykusių pat pirma išdėlioti visus atneštus daiktus, o tik tada apžiÅ«rinėti bei matuotis. Tik išdėlioję daiktus į tam skirtas vietas turėsime šiokią tokią tvarką (vienur - vaikiški drabužiai, kitur - moteriški, dar kitur - vyriški, dar kitur - batai, indai, žaislai, knygos ir t.t.). Jei neišdėliotume daiktų pagal minimalią sistemą, o pradėtume tiesiog raustis maišuose ir dėžėse - po 10 min turėtume vieną labai didelį šiukšlyną, kuriame vargu ar kas norėtų ieškoti sau dar tinkančių daiktų.
4. KAS LIEKA - KELIAUJA RŪŠIAVIMUI. Kad ir kaip norėtųsi, kad kuo mažiau atneštų daiktų liktų - visgi po atiduotuvės lieka nemažai rÅ«bų, batų. Jei turite minčių kur galime dar kart panaudoti likusius rÅ«bus - paskambinkite man.

Iki kitų kartų!

Atiduotuvių Zarasuose iniciatorė
Aurelija Trimonytė, 867567817


2021-09-14 09:23:39
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?