2021 m. kovo 1 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Rugpjūčio mėnesio kalendorius

 Mums, lietuviams, rugpjūčio mėnesio pavadinimas siejasi, žinoma, su rugiapjÅ«te.
Pasibaigus rugiapjÅ«tei liaudyje buvo paplitusi tradicija pirmuoju derliumi pavaišinti tuos, kurie kenčia nepriteklių. Taip rugpjūčio 2 d.  tapo Ubagų diena.
Senovės lietuviai garbino PerkÅ«ną, taigi rugpjūčio 10oji – Paskutiniojo PerkÅ«no diena. Manoma, kad nuo šios dienos PerkÅ«nas jau nebetrenkia.
Rugpjūčio 12ąją mes, jaunieji laikraštuko „Tu – ne vienas“ korespondentai, kartu su viso pasaulio jaunimu švęsime Tarptautinę jaunimo dieną. O štai rugpjūčio 13ąją minės visi pasaulio kairiarankiai, tarp kurių mums visiems tikrai girdėtos tokių įžymių žmonių pavardės, kaip Liudviko van Bethoveno, Čarlio Čaplino, Alberto Einšteino, Leonardo da Vinčio ir daugelio kitų. 
Rugpjūčio 15ąją, kai sunkiausi lauko darbai jau nudirbti, švenčiama Žolinė. Lietuvoje įvedus KrikšÄionybę ši šventė sutapatinta su Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų švente. Zarasuose nuo seno vyksta Žolinės atlaidai. Ir ne tik jie – šią dieną mes taip pat švenčiame Zarasų miesto gimimo dieną.
Rugpjūčio 19oji – Pasaulinė fotografijos diena. Na, o jei esate dar tik pradedantysis fotografas, tačiau pretenduojantis tapti žinomu fotomenininku, visada prisiminkite Henri CartierBresson žodžius: „Pirmieji 10 000 kadrų visada nevykę“...
1989 m. rugpjūčio 23 dieną Lietuvos SąjÅ«dis surengė akciją „Baltijos kelias“. Šią dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai, susikibę rankomis, gyva grandine išreiškė norą bÅ«ti laisvi ir nepriklausomi.
Rugpjūčiui baigiantis vasarą išsineš gandrai: rugpjūčio 24oji – Gandrinės. Atsisveikindami pamokime šiems puikiems paukšÄiams linkėdami ne tik sėkmingai pasiekti šiltuosius kraštus, bet ir kitų metų pavasarį vėl parskristi į gimtinę Lietuvą. 
Parengė Sandra PETKUTĖ

Arianda Griščenko 2013-08-08 13:00:09