2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Rugsėjo mėnesio KALENDORIUS

 Štai jau praėjo ir Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena, Lietuvoje iškilmingai pradėta švęsti nuo 1980-ųjų metų. Tiesa, jau keletą metų šią šventę perkeliame į rugsėjo 2-ąją... Gal reikėtų pakeisti ir užrašÄ… kalendoriuje?!
Rugsėjo 8-ąją minėsime Tarptautinę raštingumo dieną. O štai Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. 256 – skaičius, gaunamas 2 pakėlus 8-uoju lipsniu. Tokį skaičių reikšmių galima pateikti viename baite. Baitas yra dvejetainis skaičius, sudarytas iš 8 bitų. Bitas – mažiausias informacijos kiekio vienetas kompiuteryje. Programuotojų diena dažniausiai bÅ«na rugsėjo 13 dieną, tik keliamaisiais metais – diena anksčiau.
Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki rugsėjo 29 dienos). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu: saulutė šilto, bet jau nėra tokia kaitri kaip vasarą... Tad po atvėsusių orų, valdžią į savo rankas vis kiečiau imant rudeniui, dar turėsime galimybę pasilepinti šiltesniais orais. Pats terminas „bobų vasara“ populiarus tik Lietuvoje ir Rusijoje.
Rugsėjo 22 dieną minima Baltų vienybės diena. Bendrą mūsų protėvių genčių pavadinimą kaip mokslinį terminą XIX a. viduryje pateikė mokslininkas G. Neselmanas.
Gedimino, Vilniaus įkÅ«rėjo ir Lietuvos Didžiojo kunigaikšÄio, diena paskelbta rugsėjo 28-ąją. Šią dieną prisimenama Vilniaus įkÅ«rimo istorija. Anot legendos, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas susapnavęs sapną, pranašavusį Vilniui garbingą Lietuvos sostinės ateitį.
1991 m. Tarptautinė vertėjų federacija rugsėjo 30-ąją paskelbė Tarptautine vertėjų diena. Rugsėjo 30-oji taip pat yra šv. Jeronimo (347-420 m.), kuris  pirmasis išvertė visą Bibliją į lotynų kalbą, varduvės. 
Parengė Milda KOLESNIKOVAITĖ

Arianda Griščenko 2013-09-11 21:39:53
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?