2019 m. birželio 20 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Kviečiame NVO ir religines bendruomenes teikti paraiškas Zarasų rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšų konkursui

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Rugsėjo mėnesio KALENDORIUS

 Štai jau praėjo ir Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena, Lietuvoje iškilmingai pradėta švęsti nuo 1980-ųjų metų. Tiesa, jau keletą metų šią šventę perkeliame į rugsėjo 2-ąją... Gal reikėtų pakeisti ir užrašą kalendoriuje?!
Rugsėjo 8-ąją minėsime Tarptautinę raštingumo dieną. O štai Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. 256 – skaičius, gaunamas 2 pakėlus 8-uoju lipsniu. Tokį skaičių reikšmių galima pateikti viename baite. Baitas yra dvejetainis skaičius, sudarytas iš 8 bitų. Bitas – mažiausias informacijos kiekio vienetas kompiuteryje. Programuotojų diena dažniausiai būna rugsėjo 13 dieną, tik keliamaisiais metais – diena anksčiau.
Rugsėjo 21-oji nuo seno Lietuvoje laikyta Bobų vasaros pradžia (tęsiasi iki rugsėjo 29 dienos). Šiuo metu buvo tradicija pagerbti pribuvėjas, priimančias ateinančius į pasaulį vaikus. Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudens metu: saulutė šilto, bet jau nėra tokia kaitri kaip vasarą... Tad po atvėsusių orų, valdžią į savo rankas vis kiečiau imant rudeniui, dar turėsime galimybę pasilepinti šiltesniais orais. Pats terminas „bobų vasara“ populiarus tik Lietuvoje ir Rusijoje.
Rugsėjo 22 dieną minima Baltų vienybės diena. Bendrą mūsų protėvių genčių pavadinimą kaip mokslinį terminą XIX a. viduryje pateikė mokslininkas G. Neselmanas.
Gedimino, Vilniaus įkūrėjo ir Lietuvos Didžiojo kunigaikščio, diena paskelbta rugsėjo 28-ąją. Šią dieną prisimenama Vilniaus įkūrimo istorija. Anot legendos, Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas susapnavęs sapną, pranašavusį Vilniui garbingą Lietuvos sostinės ateitį.
1991 m. Tarptautinė vertėjų federacija rugsėjo 30-ąją paskelbė Tarptautine vertėjų diena. Rugsėjo 30-oji taip pat yra šv. Jeronimo (347-420 m.), kuris  pirmasis išvertė visą Bibliją į lotynų kalbą, varduvės. 
Parengė Milda KOLESNIKOVAITĖ

Arianda Griščenko 2013-09-11 21:39:53