2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Salako seniūnijos ir bendruomenės tradicinės šventei ,,Vasara kaime“ pasibaigus

 Pirmoji šventės diena
 
Salako šventės rengėjai pirmieji nusiuntė žinią savaitgalio poilsiui besiruošiantiems Zarasų krašto gyventojams ir jo svečiams: 2014 m. birželio 27 d. mes pradedame švęsti savo miestelio šventę! Laukiami visi, kas Salaką myli, kam tai gimtasis kraštas...
 
Viskas vyko pagal iš anksto numatytą programą, net ir oras šventės įžangai buvo suderintas. Kaip ir kasmet Salako miestelis visuomet švarus, gražus, skendi gėlėse, tiek vietinių bei svečių lÅ«pose šypsenos, pasipuošÄ™s plazdančiomis Salako ir Lietuvos vėliavėlėmis.
 
Artėja 20.00 valanda. Kas važiuotas, kas pėsčias patraukė į švietėjo Antano Poderio fondo įrengtą parką, apsuptą šimtamečių liepų, prie pastatytos jaukios ir originalios koncertinės estrados. Kraštiečių šventė sužibo visom vaivorykštės spalvom! Ir tai tiesa: netgi gamta  dovanojo penktadienio vakarui vaivorykštinę padangę. Tokia jautri ir smagi vieta šventės pradžiai. Ir laužas, ir blynai su aviečių uogiene, kuri bÅ«na tik namuose pas mamą. Gražutės regioninio parko savanoris prancÅ«zas gamino savo tradicinį patiekalą troškinį, bet skundėsi, kad jam nepavyko Salako apylinkėse rasti varlių. O visi džiaugėsi, kad ir taip gerai! Savanoris ispanas vaišino tortilija, o rusaitė virė žuvienę su naminuke. Visi ragavo ir sakė skanu, nuostabu puiku, labai gera ir ramu.
 
Dainomis susirinkusius džiugino dainuojamosios poezijos mylėtojai: svečiai iš Visagino, salakiškis Justinas, o Aido maži piršteliai virpino gitaros stygas suskambiu tango. KultÅ«ros namų etnografinis ansamblis padovanojo keletą šių metų Dainų šventės repertuaro pavyzdžių. Puikiai liejosi dainos, atliekamos Audronės ir Rasos Osvaldui pritariant. Vyrai muzikantai čirpino savus instrumentus. Julius visiems priminė, kad ši diena ne tik džiaugsmo, bet ir pirmojo pasaulinio karo šimtmetį menanti data ir perskaitė savo sukurtos poemos ištraukas. O Ignas kaip visuomet dainavo apie gimtinę, lyg kviesdamas į šeštadienio dienos šventę.
 
Gera ir malonu buvo šventėje išgirsti Zarasų rajono savivaldybės mero Arvydo Steponavičiaus bei administracijos direktoriaus RamÅ«no Keršio ir Salako seniÅ«no Reniaus Kisieliaus sveikinimo žodžius. Smagu, kuomet mes jiems rÅ«pime, o jie visus pamalonino ne tik vizitu, bet ir vaišÄ—mis. Skirstėmės namo tik pilnai užgesus laužo liepsnoms.
 
Besiskirstantys susitikimo dalyviai turėjo progos žvilgtelti į  mokytojo Antano Poderio muziejaus ekspoziciją. Perėjus jaukiai įrengtą muziejų ir pamačius ne vieną praeities detalę – ne vienam keistai spusteldavo širdį...
 
Pirmojo vakaro šventinė tėkmė Salake buvo labai rami: ji lengvai nugulė vasaros lietumi nulyton žolėn ir pasiliko ten visam laikui – kaip pirmieji šventiniai akordai paberti čionai...
 
Antroji šventės diena
 
Auštantis rytas žadėjo puikų orą. Ne tik miestelio centre, bet ir Salako mokyklos sporto aikštyne jau skambėjo muzika. Stadionas mirgėjo nuo sportininkų aprangos spalvų, skambėjo nuo įvairiausių raginimų komandoms, kuriuos siuntė susirinkę bei atvykę iš svetur sirgaliai. Visi nutylo tik išgirdę Salako seniÅ«no Reniaus Kisieliaus balsą. Jis svetingai visus pasveikino, palinkėjo gerų emocijų ir sportinės kovos: juk svarbiausia dalyvauti, o pergalės skaičiuojamos paskui!
 
Salako seniÅ«nijos seniÅ«no futbolo taurei laimėti užsiregistravo 6 komandos: ,,VainiÅ«nai“, ,,Salako FC“, ,,Antazavė“, ,,Antalieptė“, ,,Kupiškis“ ir ,,Pandėlys“. Su futbolininkais bendravo ir varžyboms teisėjavo salakiškiams gerai pažystamas kunigas Kęstutis Palepšys. Ä®domu buvo stebėti futbolininkų žaidimą, o labiausiai visiems patiko tai, kad teisėjas kunigas Kęstutis buvo neabejingas sportininkų kalbai varžybų metu ir jų emocijų reiškimo bÅ«dui. O pastarieji, vos ištarę netinkamą žodį, skubėdavo teisėjaujančio atsiprašyti.
 
Salako seniÅ«nijos seniÅ«no krepšinio 3x3 taurei laimėti užsiregistravo net 12 komandų: ,,Kupiškis I“, ,,Marcin“ (Salakas), ,,Ignalina“, ,,Antazavė“, ,,Sena kiemo šaika“ (Zarasai), ,,Džentelmenai“ (Zarasai), ,,Naujoji“  (Salakas), ,,Antalieptė“, ,,Salakas“,  ,,Kupiškis II“, ,,Taurus“ (Vilnius), ,,Pandėlys“ (Rokiškio rajonas). Krepšinio varžybas organizavo ir joms teisėjavo Justinas ir Vygantas Adomavičiai. Smagu tai, kad krepšinio varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti dar ir ,,skystais“ prizais – šviežiu ir ką tik išsuktu Vyganto Adomavičiaus medumi!
 
Salako seniÅ«nijos seniÅ«no šachmatų varžytuvių taurei laimėti užsiregistravo 4 žaidėjai: Leonas Karla, Romas Pieviškis, Eduardas Novičenka ir Aleksandras Markovskis. Šioms varžyboms teisėjavo Gintaras Sindaravičius.
 
Mokyklos aikštyne sportuojant vaikams, paaugliams ir jaunimui, tikri sirgaliai ir tik žiÅ«rovai džiaugėsi jų žaidimu, degimu laimėti, gerokai nugaras pakaitinusia saulute ir ,,karštomis“ emocijomis.
 
Tik po 5 – 6 valandų paaiškėjo nugalėtojai. Štai jie:
 
Futbolo taurę laimėjo Antalieptės komanda ,,Wilson? as ir draugai“, antri buvo Kupiškio sportininkai, na o treti – salakiškiai (ir tik spėlioti lieka ar jiems padėjo ,,savas laukas“ ar ne).
 
Krepšinio taurę laimėjo ,,Kupiškio I“ komandos sportininkai, finale įveikę ,,Antazavės“ krepšininkus, treti liko ,,Pandėlio“ sportininkai.
 
Šachmatų varžytuvių nugalėtoju ir taurės savininku tapo vienas stipriausių šachmatininkų seniÅ«nijoje biržūniškis Leonas Karla. Šachmatininko puodukas už antrą vietą atiteko E. Novičenkai, o R. Pieviškiui buvo įteiktas Lietuvos kaimo sporto ir kultÅ«ros asociacijos ,,Nemunas“ specialus prizas.
 
Artėjant 15.00 valandai, vis labiau laukta Salako kultÅ«ros namuose prasidėti turinčio rokiškėnų, Jono Buziliausko auklėtinių vaidinamo Justino Marcinkevičiaus ,,Mažvydo“. Be jokių abejonių - susirinkusi pilna žiÅ«rovų kultÅ«ros namų salė gavo gerą dozę patriotiškumo ir meilės.
 
Po spektaklio visi skubėjome prie besikuriančių Salako bendruomenės namų. Pakviesti seniÅ«no Reniaus Kisieliaus dairėmės po įrengtas šarvojimo patalpas, kurias pašventino atvykęs Salako parapijos klebonas Egidijus Vijeikis. Susirinkusius suintrigavo lauke, ant bendruomenės namų sienos balta užuolaidėlė. Greitai visi sužinojome kas čia slepiasi. Prie bendruomenės namų sienos buvo atidengta buvusio šiame pastate 1918–1940 m. Salako valsčiaus savivaldybės lentelė. Ją, to laikmečio ir autentišką Salako seniÅ«nui Reniui Kisieliui padovanojo salakietis, biomedicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos katedros dėstytojas, docentas Egidijus Bukelskis. Kadangi gerbiamas Egidijus į lentelės atidengimo šventę atvykti negalėjo, lentelę atidengė jo mama, mokytoja, Salako Garbės pilietė, apdovanota ženklu ,,Už nuopelnus Salako kraštui“ Janina Ona Bukelskienė. Lentelę taip pat buvo pašventinta klebono. Dar ilgai nesiskirstėme ir neskubėjome – tiesiog džiaugiamės, kad Salakas irgi jau turi kampelį, kur bus galima nubraukti netekties ašarą.
 
Laikrodžio rodyklė nenumaldomai artėjo prie 20.00 valandos, kuomet prie kultÅ«ros namų turėjo prasidėti šventinis koncertas. Visi nustebo, kai prie kultÅ«ros namų laiptų privažiavo ,,vabalas“ su užrašu ,,Žvaigždovežis“ ir iš jo išlipo...Stasys Povilaitis su jam pritariančia grupe. Ir ko tik paskui čia nebuvo: koncertavo grupė ,,Mokinukės“, Džordana Butkutė ( net dvi!), svečiavosi Ala Pugačiova su mimų teatru bei Irena Starošaitė. Ä®spÅ«dingiausiai su savo naujomis pareigomis susitvarkė seniÅ«nas, kuris šiam koncertui pavirto (iš tiesų labai daug kuo panašus!) į Ovidijų Vyšniauską, o jam žaviai talkino vokalistėmis virtusios seniÅ«nijos darbuotojos. Susirinkusių ausis net ,,užgulė“ savanorio ispano sušoktas stepas. Na ir smagiai kaukšÄ—jo vaikino specialÅ«s batai - net ir žiÅ«rovams pradėjo kojos kilnotis! O vėliau, pasirodžius beveik trijų metrų aukšÄio jaunuoliui (su kojokais), juo susidomėjo ne tik vaikai, bet suaugę: visi troško pažvelgti į akis aukštam gražuoliui, tačiau to padaryti neleido nepaprastas jo Å«gis...
 
Vykstančio koncerto metu Salako bendruomenės Padėkos raštais buvo apdovanoti: 80-uosius gimtadienius šventę,Bronislava Alubeckienė, Danguolė Skardžiuvienė ir Laimutis Pranciškus Mackevičius bei 70-metį Birutė Brusokienė.
 
Salako seniÅ«no Padėkos raštais buvo pagerbti: 80-uosius gimtadienius šventę Algirdas Vapšys ir Petras Gimžauskas, 70-metį Irena Labutinė ir 60-metį Pranas Juodka.
 
Nuoširdžiai dėkojame garbiems salakiškiams už jų kilnius darbus siekiant Salako suklestėjimo!
 
Visi Salako kultÅ«ros namų kolektyvai, dalyvaujantys Dainų šventėje, parodė jos programos ištraukas. Pasislėpus saulutei, kad susirinkę nežvarbtų, į sceną užlipo grupė ,,Poliarizuoti stiklai“. Linksminosi ne tik jaunimas, bet ir pagyvenę, juk šios grupės dainos gerai žinomos ir iki šiol dainuojamos. Artėjant vidurnakčiui prasidėjo diskoteka, kuri įvairiausiomis šviesomis ir spalvomis nušvietė Salako dangų ir žemę. Smagią diskoteką vedė Dj Birutė, atvykstanti pas mus jau ne pirmus metus.
 
Trečioji šventės diena
 
Aušo rytas, kilo saulutė, o Salako Švenčiausios Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios galingas varpų skambėjimas jau kvietė visus į Šventųjų Apaštalų Petro ir Povilo atlaidus. Atlaidų metų vyko naujai įšventinto kunigo Nerijaus Pipiro (augusio Salake) pirmos, iškilmingai laikomos šventosios Mišios ir teikiamas palaiminimas. Šventosiose Mišiose giedojo Vilniaus Arkikatedros choras, o vargonais grojo Bernardas Vasiliauskas. Buvusius bažnyčioje užvaldė tokia palaima, kad, rodos, viskas aplinkui akimirkai nutilo ir tik klausėsi...
 
Šventė baigėsi, šurmulys ir triukšmas taip pat. Norisi tikėti, kad tokių švenčių Salako seniÅ«nijoje dar tikrai bus. AčiÅ« visiems, kas nors kiek prisidėjote prie šventės organizavimo ir pravedimo. SeniÅ«nijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja rajono Savivaldybei už finansinę paramą ją organizuojant.
 
Nuotraukos iš Salako seniÅ«nijos ir kultÅ«ros namų archyvų, Rimanto Bikulčiaus.
 
Informaciją parengė Irena Labutienė, Salako miestelio seniÅ«naitė ir Zarasų rajono savivaldybė (informacinis šventės rėmėjas)

Zarasų rajono savivaldybė 2014-06-29 20:13:23
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?