2024 m. vasario 26 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Šaltas sausis didino šilumos suvartojimą: kiek mokėsime už būsto šildymą?

ŠÄ¯ sausį vidutinė lauko temperatÅ«ra Zarasuose siekė -6,2 °C šalčio, kai pernai tuo pačiu metu buvo -1,2 °C. Dėl šaltesnių orų šÄ¯ sausį daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose buvo suvartota vidutiniškai 34 proc. daugiau šilumos nei 2023-ųjų sausį. Lyginant su pernai metais, šÄ¯ sausį bÅ«sto šildymo mokėjimų dydį amortizavo 25,2 proc. mažesnė AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina. Gyventojų mokėjimai už šildymą šÄ¯ sausį bus labai panašÅ«s į 2023 metų sausio.
 
Lyginant su praėjusiu gruodžio mėnesiu, gyventojams teks vidutiniškai mokėti apie 22 proc. daugiau dėl sausį išaugusio šilumos kiekio bÅ«sto šildymui, nors šilumos kaina buvo 4 proc. mažesnė.
 
AB „Panevėžio energija“ duomenimis, 50 m2 ploto buto savininkas senos statybos neapšiltintuose, nerenovuotuose daugiabučiuose šių metų sausio mėnesį vidutiniškai išleis apie 90 eurų. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 1286 kWh (25,72 kWh/ m2) šilumos. Prieš metus vidutinė tokio bÅ«sto sąskaita už šildymą sudarė panašiai tiek pat, apie 92 eurus. Prieš mėnesį tam pačiam plotui apšildyti gyventojai išleido apie 74 eurus.
 
Mažiau energijos naudojančiuose naujos statybos ar renovuotuose daugiabučiuose 50 m2ploto butų šildymui šių metų sausį vidutiniškai suvartota apie 761,5 kWh (15,23 kWh/m2). Čia mokėjimai už šilumą sudaro apie 53 eurus, tiek pat kaip ir prieš metus. Praėjusių metų gruodį tam pačiam plotui apšildyti buvo išleista apie 43 eurus.
 
Sąskaitų dydis tiesiogiai priklauso nuo suvartojamo šilumos kiekio šildymui, o jo dydis proporcingas vidaus patalpų ir išorės lauko temperatÅ«rų skirtumui – tai yra kuo žemesnė išorės temperatÅ«ra, tuo daugiau šiluminės energijos reikia palaikyti reikiamą vidaus temperatÅ«rą namuose.
 
Šilumos suvartojimas vienam kvadratui ploto apšildyti tame pačiame mieste gali skirtis iki kelių kartų. Tai priklauso nuo pastato dydžio, sienų ir langų kokybės, stogo ir rÅ«sio bÅ«klės. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomi prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą šÄ¯ Å«kį prižiÅ«rinčios įmonės ar asmens kvalifikacija bei pastangos.
 
Daugiabučių gyventojai, norėdami pagerinti šildymo kokybę ir sumažinti energijos suvartojimą, turėtų kuo greičiau priimti sprendimą dėl namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų sutvarkymo, juolab, kad valstybė teikia paramą inžinerinei renovacijai (daugiau informacijos: https://www.apva.lt/aktualus-kvietimai/). Nauji kvietimai paramai gauti turėtų bÅ«ti paskelbti 2024 m. 1 pusmetyje, todėl gyventojai ir pastatų valdytojai turėtų pradėti ruošti paraiškas jau dabar.
 
 
AB „Panevėžio energija“ informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-02-12 10:29:39
MERĖ
Biudžeto projektas 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?