2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Sankt Peterburgo lietuvių padėkos zarasiškiams

Nuoširdūs, draugiški ryšiai ir sieja zarasiečius su Sankt Peterburgo nacionaline regionine lietuvių kultūrine autonomija. Jai vadovauja menotyros mokslų daktaras profesorius Gintautas Želvys.


Zarasiškiai su lietuviais iš Sankt Peterburgo dalijasi ne tik savo sėkmėmis, džiaugsmais, bet ir rūpesčiais. Sankt Peterburge 2017 metais pradėjo veikti miesto kapinės. Naujosios Beloostrovskio kapinės užima daugiau kaip 50 hektarų plotą. Net du kapinių kvartalai yra skiriami katalikų amžinojo poilsio vietoms.


Kapinėms buvo reikalingas kryžius. Lietuviai iš šio Rusijos miesto zarasiškių ir paprašė atvežti jį iš Lietuvos.


Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo iniciatyva nuspręsta jiems padėti. Kryžių projektavo menininkas Romualdas Pučekas iš Dusetų. Patikėta šį projektą įgyvendinti Antalieptės seniūnijos seniūnui Arvidui Sauliui ir žinomam tautodailininkui, medžio drožėjui Sauliui Savickui iš Antalieptės. Medieną teikė kryžiaus gamybai „Rotary“ klubas.


Mes jau rašėme, kad kryžius buvo pagamintas ir praėjusiųjų metų pabaigoje sėkmingai nugabentas ir pastatytas šio miesto naujosiose kapinėse. Ten ir saugo zarasiškių kryžius iškeliavusių Amžinybėn šio miesto lietuvių katalikų ramybę.


Už tokią nuoširdžią paramą neseniai atkeliavo iš Sankt Peterburgo lietuvių padėkos. Skirtos jos Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajus Gusevui ir „Rotary“ klubui, tačiau jose išreikšta kartu Sankt Peterburgo lietuvių pagarba visiems Zarasų krašto žmonėms už nuoširdų rūpestį lietuviais, likimo valia gyvenančiais už tėvynės ribų.

 

Nuotraukose: padėkos; lietuvių kryžiaus Sankt Peterburgo žemėje pastatymo akimirka.

 

Mero patarėjas

Petras Ivanovas

Nuotraukos

Svetlana Veikšrienė 2019-03-15 15:19:58