2022 m. birželio 25 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Savaitė su Europa

Gegužės 2 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje sveikinome projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) dalyvius ir svečius su atėjusiu gegužės mėnesiu, kai gausu renginių, skirtų Europos dienai. Šiuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje, itin svarbu pasidžiaugti, kad Lietuva jau 18 metų priklauso Europos Sąjungai. Sveikindama Lietuvą su pilnametyste bendrijoje pristačiau konferencijos svečius: Neilą Tankevičių, LR Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento direktorių, bei projekto „Mokykla – Europos parlamento ambasadorė“ jaunuosius ambasadorius iš AnykšÄių Jono BiliÅ«no gimnazijos, atvykusius su mokytoja Almyra Sabaliauskaite. Svarbiausią pranešimą apie Europos dabartį, ateitį, puoselėjamas vertybes, ES istoriją skaitė diplomatas Neilas Tankevičius. Pranešimą derindamas su aktualijomis, jis apžvelgė, kas yra Europos Sąjunga, ką ji duoda kiekvienam iš mÅ«sų, kam Europai reikalingi lietuviai, kokios stojimo į ES sąlygos... Ši informacija, žinoma, aktuali visiems LR piliečiams, bet abiturientams, besiruošiantiems istorijos ar geografijos valstybiniams egzaminams – puiki priemonė kartotis. Taip pat norisi žinių apie Europos aktualijas suteikti ir pirmų klasių gimnazistams. Po pertraukėlės konferencijoje vyko protmÅ«šis, skirtas pasirengti Europos egzaminui, vyksiančiam po savaitės. ProtmÅ«šio klausimus parinko buvusi Jaunimo Europos komandos narė Emilija Račkauskaitė, jai talkino jaunoji ambasadorė Laura Vasilevskytė. Prizų protmÅ«šio nugalėtojams paliko svečias iš Vilniaus. Mokytojos tuo metu dalijosi projekto „MEPA“ vykdymo patirtimi, aptarė praėjusių metų veiklas, šių metų planus.

 

Artėjant Europos ir brandos egzaminams, gegužės 5 d., sugalvojame veiklų, kaip pasikartoti ir įsiminti daugybę informacijos. Istorijos ir geografijos valstybiniuose egzaminuose beveik kasmet pasitaiko užduočių, susijusių su Europos Sąjunga, Europos Parlamentu. 4 b klasės moksleiviai Gabija ir Tadas atliko 15 metų egzamino užduočių analizę ir išrinko užduotis, susijusias su ES ir EP. Pristatydami šÄ¯ tyrimą abiturientai akcentavo statistinį tokių užduočių dažnumą, klausimų pobÅ«dį ir kitas tendencijas. Beje, šis tyrimas jau padėjo jiems gauti geresnius pažymius, rašant bandomuosius egzaminus.


Itin smagias, labai įvairias Kahoot užduotis apie Europos vėliavas ir ne tik jas parengė 1 b klasės moksleivis Natas. Mokiniams labai patinka atlikti tokias žaidybines užduotis: jie ne tik stengiasi teisingai atsakyti, bet ir tai daro kuo greičiau. Saldūs prizai atiteko ne abiturientams, o pirmų klasių moksleiviams Karoliui, Aistei ir Danielei. Jie žinojo tikrai nemažai, buvo daug greitesni.


Šio susitikimo metu buvo pristatyta leidinių apie ES ir EP paroda. Artėjant egzaminams informacijos nebus per daug. Ä®vairÅ«s leidiniai skatina plėsti akiratį, augina aktyvų, brandų, žingeidų žmogų.

 

Gegužės 6-ąją gimnazijoje 1 b ir 4 b klasių mokiniai pasakojo apie užsienio literatÅ«ros rašytojus, jų kÅ«rinius ir Europos Sąjungos valstybes. Pristatyti tie autoriai, kurie susiję su ES. Kadangi užsienio literatÅ«ra įeina į mokymo programą, ji šiai integruotai literatÅ«ros, geografijos, istorijos, politologijos pamokai labai tiko. Pirmų klasių moksleiviai Karolis, Adrijus, Gabija, Emilija, Adrija, Roberta ir Austėja kÅ«rė ir pristatė skaidres apie Balzako „Tėvą Gorijo“ ir PrancÅ«ziją, Hadono romaną „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ ir Brexitą, Jungtinę Karalystę; Remarko „Tris draugus“ ir Vokietiją; Vaildo „Doriano Grėjaus portretą“ ir Airiją (tiek Europos autorių spėjome šiemet su pirmokais paskaityti). Abiturientai Goda, Marija, Kamilė, Deividas ir Andrejus pristatė Gėtės Vokietiją, Kafkos apsakymą „Metamorfozė“ ir Austriją su Čekija; Nobelio premijos laureato Kamiu „Svetimą“ ir PrancÅ«ziją. Toks kÅ«rinių pakartojimas naudingas prieš rašinius, egzaminus, o pristatydami ES šalis – kÅ«rėjų gimtines – pagilinome istorijos bei geografijos žinias.

 

Gegužės 9 dieną dauguma gimnazistų laikė Europos egzaminą, taip pasitikrindami savo politikos, istorijos, geografijos, ekologijos žinias. Kitą dieną gauti atsakymai leido išmokti tai, kas buvo neteisingai atsakyta. Turime mokinių, kurie egzaminą atliko labai gerai, iš 10 klausimų atsakė į 9 (Eglė Beinaraitė, Eivinas Bieliauskas, Saulė KaziliÅ«naitė, Adrijus Asačiovas, Andrius Stankevičius).


Gegužės 12 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko baigiamasis renginys, skirtas Europos dienai. Labai svarbu vaikams ne tik suteikti žinių, bet sugalvoti veiklų, į kurias jie noriai įsitrauktų. Renginys prasidėjo, kai Šaulių kuopos „Vytis“ šauliai įnešÄ— ES vėliavą skambant Europos Sąjungos himnui, vėliau – renginio vedėjų, 1 b klasės moksleivių Robertos ir Adrijos, mero Nikolajaus Gusevo, liberalo Kęstučio Stankevičiaus sveikinimais. Gimnazistai atvyko pasiklausyti istoriko, Seimo nario Valdo Rakučio pranešimo „Europos civilizacijos kilmė, idėjos ir vertybės“. Trumpą padėkos žodį tarė ukrainietė Julija, papasakojo, kaip ji jaučiasi, kuo gyvena, kaip jai gera mÅ«sų šalyje ir kokia svarbi yra Taika.


Antroji dalis – 1 a ir 1 b klasių gimnazistų projektų apie teritoriškai artimiausias Europos Sąjungos šalis. Visus sužavėjo labai dinamiškas ir originalus 1 a klasės mokinio Antono kalbėjimas. Moksleiviai stengėsi originaliai pateikti vieną valstybę. Pavyzdžiui, Dangiras su Matu per vokiškus automobilius atskleidė Vokietiją, o Švedijos plakatas perteiktas per Astridą Lindgren ir spalvotąjį Stokholmą.


Kita renginio dalis – madų šou iš antrinių žaliavų „Antrasis gyvenimas“. Madas demonstravo ir pristatė mÅ«sų „Ąžuolo“ gimnazijos 1 a klasės merginos Anastasija, Greta, Paulina ir Agnė. Labai gražūs drabužiai padaryti iš agroplėvelės, šiukšlių maišÅ³, kaukių, bulvių traškučių pakelių ir kitų atliekomis virstančių daiktų. Donata ir Valerija pasidomėjo, per kiek laiko suyra šitie daiktai, kaip teršia aplinką. Jos informavo, kokią žalą gamtai daro šios atliekos. Moksleivių sukurti drabužiai labai visus nustebino ir sudomino.


Šventę baigėme fotosesija ir padėkomis. Labai graži nuotrauka nuo stogo, kur sustojome į skaičių 18-ką, simbolizuojantį Lietuvos buvimą Europos Sąjungos gretose. Smagu švęsti tokį gražų Taikos laikotarpį ir niekada nenorėtume bÅ«ti okupuoti ir palaužti.

 


Projekto MEPA vyr.ambasadorė, mokytoja Daiva Matijošienė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės, Austėjos Subatytės, Rimanto Bikulčiaus ir autorės

 


Zarasų rajono savivaldybė 2022-05-17 14:03:00