2020 m. kovo 31 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Savaitgalį Zarasų rajone – Lietuvos diskgolfo čempionatas

Ateinantį savaitgalį, rugpjūčio 21-23 dienomis, Nedožinkos kaime (Zarasų raj.) esančiame diskgolfo parke jau septintąjį kartą vyks Lietuvos diskgolfo čempionatas. Čempionate laukiama per 50 šio sporto mėgėjų iš visos Lietuvos. Čempionato dalyviai rungtyniaus trijuose divizionuose – atvirajame, moterų ir vaikų iki 13 metų.
 
Diskgolfo festivalis
„Lietuvos diskgolfo čempionatas – tai svarbiausia Lietuvos diskgolfo mėgėjų metų šventė. Stengiamės ją padaryti įvairiapusę ir turiningą, įdomią tiek patyrusiems žaidėjams, tiek pradedantiesiems. Varžybų išvakarėse vyks „Diskgolfo klinika“, kurioje geriausi Lietuvos žaidėjai mokys žaidimo technikos visus norinčius pasitobulinti, taip pat Dvejetų varžybos. Suaugusieji ir vaikai, norintys susipažinti su diskgolfo sportu, per varžybų pertrauką šeštadienį galės dalyvauti pažintiniame turnyre „Pasibandymas“. Šalia sportinės veiklos, esame numatę ir kūrybinių bei socialinių veiklų. Čempionato dalyviams „DG kalbos pirtelėje“ pasiūlysim padiskutuoti, kokiais lietuviškais žodžiais pakeisti angliškus šio sporto terminus, norintieji galės žaisti žaidimą „Skelk žaibą – sumažink tylą“, kurio metu bus renkama lėšų „Jaunimo linijai“ paremti. Esam numatę netgi filmo apie diskų sportus peržiūrą. Tikimės, kad čempionatas taps tikru diskgolfo festivaliu, kuriame kviečiame dalyvauti visus norinčius“, – kalbėjo čempionato direktorius Skirmantas Bikelis.
 
Vienas sparčiausiai populiarėjančių sportų
Diskgolfas – tai iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilęs žaidimas. Diskgolfas panašus į tradicinį kamuoliukų golfą, tik žaidėjai nemuša kamuoliukų lazdomis į duobutes, o meta plastikinius diskus į specialius krepšius su grandinėmis. Žaidimo tikslas yra, kaip ir įprastame golfe, pataikyti į taikinį (krepšį) ir įveikti trasą per kuo mažiau bandymų (metimų). Diskgolfas šiuo metu yra bene sparčiausiai populiarėjanti sporto šaka pasaulyje. Tai palyginus nesudėtingas, daug lėšų nereikalaujantis ir visų amžiaus grupių žmonėms prieinamas sportas. Jis įdomus tuo, kad reikalauja ne tiek fizinio pasiruošimo, kiek geros koordinacijos, emocinės pusiausvyros ir kūrybiškumo.
 
Atvirajame divizione šiemet laukiama itin atkaklios kovos
Varžybose dalyvaus visi pajėgiausi Lietuvos sportininkai. Čempiono titulą gins aukščiausią reitingą turintis triskart Lietuvos čempionas ir 2014 m. Pabaltijo šalių turo nugalėtojas Gabrielius Gricius iš Vilniaus. S.Bikelio teigimu, žaidėjų lygis Lietuvoje nuolat auga. G. Griciui iššūkį realiai mesti gali dar bent 8 žaidėjai. Šiemet įvairiose varžybose čempioną jau yra nugalėję iš Zarasų kilę vilniečiai Mindaugas Pošius ir Aurelijus Zinkevičius, taip pat jaunesnysis G. Griciaus brolis Pranciškus. Konkurenciją čempionui sudarys ir patyrę meistrai – dukart Lietuvos čempionas Tadas Ūselis bei pernai metų Pabaltijo šalių turo vicečempionas Meistrų divizione Darius Gricius. Netikėtumų galima sulaukti ir iš kitų pretendentų į čempionų vardus. Finalų pradžia – sekmadienį, nuo 15 val.
Daugiau informacijos www.discgolf.lt
 
Informaciją perengė
Skirmantas Bikelis
VšĮ Vilniaus diskgolfo klubas direktorius
Tel +370 600 02517
e.l paštas Skirmantas. Bikelis@gmail.com
 
Nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2015-08-17 16:10:45