2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Savaitgalis Dusetose: sportinės varžybos, šventinis šurmulys ir Šventųjų apaštalų Povilo ir Petro atlaidai (papildyta)

2014 m. paskutinysis birželio savaitgalis Dusetose buvo neįprastas: dusetiškiai azartiškai rungtyniavo sporto varžybose, iškilmingai, gražiai, išmaniai ir nuoširdžiai šventė kraštiečių šventę, o joje pagerbė savo iškiliausius bendruomenės narius. Šventėje nestigo svečių, įdomybių, apdovanojimų ir, labai svarbu, tarsi iš anksto sutarto puikaus vasariško oro – bent jau šeštadienį dangus buvo ramus ir saulėtas!
 
,,Sveikinu visus Jus dešimtojo susitikimo Dusetose proga kuo nuoširdžiausiai linkėdamas sėkmės tęsiant puoselėtas susitikimų tradicijas. Tegul ši puiki sukaktis tampa ryškiu, įsimenančiu įvykiu ir pasitarnauja impulsu naujiems pasiekimams. Linkiu ištvermės kasdieniniuose darbuose, kÅ«rybiškumo, naujų idėjų, įkvėpimo, veržlumo, optimizmo, sveikatos bei puikios nuotaikos siekiant Dusetų kraštui gerovės ir suklestėjimo“,- savo pasveikinime X-osios kraštiečių šventės proga laikraštyje ,,Dusetos“ rašÄ— Zarasų rajono savivaldybės meras ir šios šventės globėjas Arvydas Steponavičius.
 
Tad žvilgtelkite į tai, kas vyko šeštadienį ir sekmadienį Dusetose, jau X-oje kraštiečių šventėje.
 
Pabuvojus atvirame Lietuvos virvės traukimo čempionato II etape, kuris vyko Dusetų Pauliaus Širvio parke, abejonių neliko - tai žinoma šalyje sporto šaka, kuri patraukli moksleivijai ir jaunimui, moterims ir vyrams. Tikrai bÅ«tų nelengva susigaudyti vykstančiame veiksme, jeigu ne įdomÅ«s bei išsamÅ«s Lietuvos virvės traukimo federacijos tarptautinės kategorijos vyriausiojo teisėjo Eugenijaus Deksnio pasakojimai ir paaiškinimai.
 
Dusetose vykusiame čempionato etape dalyvavo puikios, sportiškos, profesionalios ir azartiškos komandos. Ypač sužavėjo jų kolektyvinis pergalės siekimas. Varžybas stebėjęs rajono Savivaldybės meras Arvydas Steponavičius pasidžiaugė rungtyniaujančiu jaunimu ir pakvietė ji ilgiau užtrukti vykstančioje šventėje. Po suvestų rezultatų čempionato etapo turnyrinė lentelė išsidėstė taip:
 
Merginos (540 kg): I vieta – jungtinė Ramygalos – Jūžintų komanda. II vieta – KuršÄ—nų ,,Kristalas“, III vieta – Meškuičių mokyklos sporto klubas.
 
Jaunimas (560 kg): I vieta - Meškuičių mokyklos sporto klubas. II vieta – Ramygalos gimnazijos komanda. III vieta - KuršÄ—nų ,,Kristalas“.
 
Vyrai (730 kg): I vieta - KuršÄ—nų ,,Kristalas“. II vieta – Rokiškio komanda. III vieta – Panevėžio VTK ,,Ąžuolas“.
 
Vyrai (680 kg): I vieta - KuršÄ—nų ,,Kristalas“. II vieta – Rokiškio komanda. III vieta - Panevėžio VTK ,,Ąžuolas“.
 
MIX (mišrios, 600 kg): I vieta - KuršÄ—nų ,,Kristalas“. II vieta – jungtinė Jūžintų-Panevėžio ,,Draugystės“ komanda. III vieta - Meškuičių mokyklos sporto klubas.
 
Po virvės traukimo varžybų šventės dalyviai galėjo dalyvauti KultÅ«ros centre Dusetų dailės galerijoje vykusiame programos ,,Europos žemės Å«kio fondas kaimo plėtrai" pristatyme. Jo metu buvo pateikta naudinga informacija apie šios programos tikslus, priemones ir teikiamos paramos žemės Å«kiui galimybes, buvo dalijami lankstinukai, tik iš natÅ«ralių medžiagų pagaminti rašikliai, užrašÅ³ knygelės, atšvaitai ir kiti reprezentaciniai suvenyrai su KPF logotipu.
 
Susirinkę į KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos salę šventės žiÅ«rovai turėjo galimybę stebėti vieną iš 2014 m. ,,Kino pavasario“ premjerų - 54 minučių pilnametražį dokumentinį filmą apie keturių Lietuvos ežerų: Versminio, Ilgio, Baltųjų Lakajų ir Asvejos  povandeninį gyvenimą. Režisierių Akvilės Anglickaitės bei Irmos Stanaitytės filmą pristatė filmo idėjos autorius, prodiuseris, operatorius ir narų klubo „DiveLT“ vadovas Andrius Daniulaitis. „Norime, kad žmonės pamatytų, kokia graži yra povandeninė Lietuva ir pasijaustų tarsi keliaujantys laiko mašina. Juk bÅ«tent ežerų dugne galima pamatyti tÅ«kstantmečius nesikeitusį reljefą, archajiškiausius augalus ir gyvÅ«nus“, – LRT.Lt portalui yra sakęs Andrius. O po filmo peržiÅ«ros Dusetose, filmo prodiuseris mielai atsakinėjo į žiÅ«rovų klausimus, pasakojo kaip buvo kuriamas šis įspÅ«dingas filmas. Daugelis susitikimo dalyvių pirmą kartą susžinojo, kad Lietuvos ežerai slepia neįtikėtinus geologinius turtus, susiformavusius ledynmečių laikais, kurie ištyrinėti dar mažiau, nei mėnulio paviršius. Versminio šaltiniai, primenantys kosminius Å«kus su nardančiais juose reliktiniais vėžiagyviais, ar Asvejos kanjonai, siekiantys 50 metrų gylį - tai tik maža dalelė paslapčių, kurias atrado narai ir šie atradimai sėkmingai tęsiami. Filmo anonsą galite pamatyti čia.
 
Po filmo peržiÅ«ros sekė tradicinis Dusetų seniÅ«no Sauliaus Kėblio pranešimas „Dusetų krašto dabartis ir perspektyvos“. Jo metu vaizdžiai parodyta, kas naujo per 2013-uosius nuveikta seniÅ«nijoje, pasidžiaugta jaunimo sportiniais laimėjimais, pergalėmis mokslinėse olimpiadose, menininkų pasiekimais. 2014 m. jau spėta padaryti nemažai darbų: pasodintas ,,Santarvės" ąžuolynas, kuriam medelius padovanojo Panevėžio gamtos mokyklos kolektyvas, Užtiltėje įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Tęsiami kiti projektai - valomi Dusetų seniÅ«nijos paplÅ«dimiai, remontuojama Dusetų Švenčiausios Trejybės bažnyčios varpinė, bus tęsiama Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazijos skvero bei Nepriklausomybės aikštės rekonstrukcija, naujai projektuojamos tinklinio bei krepšinio aikštelės. 2014-2015 m. renovacijos sulauks keturi daugiabučiai namai Užtiltėje, planuose numatyta įrengti apšvietimą Sartų ežero pakrantėje, automobilių stovėjimo aikštelę ir kempingą, sutvarkyti Pauliaus Širvio parko takus.
 
Išklausius pranešimą buvo padėkota pagrindiniams šventės mecenatams: LKSKA ,,Nemunas" pirmininkui Kęstučiui Levickiui už sportininkams dovanotas taures, diplomus ir medalius, UAB ,,Vasaknos" direktoriui Algirdui ŠiukšÄiui, UAB ,,Gazimpeks" generaliniam direktoriui Jonui Šarkauskui, zarasų rajono savivaldybės administracijai bei kitiems rėmėjams, sutikusiems prisidėti lėšomis bei kita pagalba.
 
Žaismingai ir profesionaliai susirinkusius KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos salėje dusetiškius ir svečius sveikino Dusetų meno mokyklos akordeonistų ansamblis (vadovas Juozas Švedas), po kurio skubėta į naujos parodos „Galerijai devyniolika“ atidarymą. ŠÄ¯ kartą joje savo dailės, foto ir stiklo darbus pristatė...devyniolika žinomų Lietuvos ir Zarasų krašto menininkų: Nacionalinės premijos laureatai ŠarÅ«nas Sauka ir Arvydas Stanislovas Každailis, Nomeda Saukienė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Alvydas Stauskas, ŽydrÅ«nas Dainys, Ramunė SladkevičiÅ«tė-Dainienė, Brigita Pučkaitė, Violeta ir Virgilijus Gasparaičiai, Alvydas Latėnas, Algirdas Gaižauskas, Remigijus Kriukas, Normantė Ribokaitė, Genadijus Kovaliovas, Benjaminas Sakalauskas,  Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Vilija Visockienė. Ši paroda Dusetų krašto gyventojus ir svečius džiugins visą vasarą. ,,Džiaugiuosi galerijos ir šios parodos lankytojais, jÅ«sų žingeidumu ir noru matyti kÅ«rinius“, - sveikindamas susirinkusius sakė KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius ir vienas iš atidarytos parodos autorių Alvydas Stauskas.
 
Šventės dalyviai, tradiciškai įsiamžinę bendroje nuotraukoje, lydimi puikaus ir vieno iš reprezentacinių Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų bei vienintelio profesionalaus pučiamųjų orkestro Aukštaitijos regione ,,Garso“ (vadovas Laimutis RaziÅ«nas, choreografė Diana Ciobanu) muzikantų ir šokėjų šventine eisena perėjo Dusetas ir susirinko SkulptÅ«rų parke, kuris pasipildė dar vienu kÅ«riniu: Vytauto Tallat-Kelpšos ,,Paukšteliu“. Šis kÅ«rinys SkulptÅ«rų parke šiemet taip pat buvo devynioliktas!
 
Ä®sitaisę Sartų ežero krante žiÅ«rovai galėjo stebėti Dusetų jaunimo parengtą avangardinį madų šou, Zarasų karatė jaunuolių grupės „SHOTOKAN“ (vadovas Nikolajus Gusevas) ir Panevėžio orkestro ,,Garsas“ pasirodymus, šiųmečiame Dusetų seniÅ«nijos seniÅ«naitijų valčių parade dalyvaujančias devynias originaliai išpuoštas valtis. Išmonės ruošiantis pastarajam nestokota: kurtas ,,Joninių sapnas“, ,,Žvejų“ ir ,,Rėmėjų“ valtys, o prizininkais kompetentingai komisijai nutarus, tapo ,,Gėlių fėja“ (I vieta), ,,Havajiečių valtis“ (II vieta) ir ,,Vikingai“ (III vieta). Kaip pridera rimtam vandens priemonių paradui, jam vadovavo kapitonas – šios pareigos buvo patikėtos Lietuvos saugios laivybos administracijos atstovui, mÅ«sų kraštiečiui Domijanui Popovui. Visos dalyvavusios parade įgulos buvo apdovanotos Donato Čepuko knygomis, KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos katalogais, o geriausios - Vosgėlių ir SadÅ«nų kaimo bendruomenių įsteigtais piniginiais prizais.
 
Šventės metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigÅ«nė Jovita Juršytė, pasitelkusi į pagalbą policijos rėmėjus ir projekto ,,Savanoriai - žmonių saugumui" dalyves, vykdė prevencinę akciją, kurios metu buvo dalinami lanktinukai su informacija kaip saugoti save ir savo turtą nuo ,,telefoninių" bei ,,euro" sukčių", atmintinės primenančios apie Lietuvos Respublikos vėliavos iškėlimo pareigą ir gresiančią atsakomybę už šio reikalavimo nevykdymą. Mažiausiems šventės dalyviams už teisingai atsakytus klausimus apie Kelių eismo taisykles buvo įteikiami prizai - atšvaitai ir knygelės ,,Saugokime vieni kitus kelyje". Valčių parado dalyviams buvo padovanotos šviesą atspindinčios liemenės ir priminti jų dėvėjimo atvejai. 
 
Lietuvoje jau žinoma - Dusetos vienintelė vieta šalyje, kur vyrai žmonas (arba drauges) nešioja ant rankų! Tad su nekantrumu laukta VI-ojo Lietuvos žmonų čempionato. Šiose Dusetose tradicinėse varžybose dėl ištvermingiausių vardų rungėsi dalyviai iš Marijampolės, Panevėžio, Utenos bei Zarasų krašto: Zarasų, Dusetų, Antazavės, Avilių ir Antalieptės. Po įtemptų rungtynių, vykusių sausumoje ir vandenyje, buvo paskelbti nugalėtojai, apdovanoti diplomais, taurėmis, medaliais ir ,,Kalnapilio“ gira: 1 vietą pelnę Neringa ir Vytautas Kirkliauskai (0,47’31 min., Marijampolė). 2 vietos nugalėtojai Evelina Merkytė ir Marius Liepa, (0,51’10 min., Antazavė, Zarasų rajonas), pelnę garbingą 3 vietą Lina MinkevičiÅ«tė ir Tadas Gilys  (0,51’18 min., Zarasai ir Dusetos) bei 4-tieji Aušra Dmitrijeva ir Karolis Barzda (1,06’78 min., Antalieptė ir Dusetos). Pagarbos medaliais apdovanoti ne kartą čempionate dalyvavę ir ypatingai palaikomi žiÅ«rovų vyriausieji jo dalyviai Leonora Bukauskienė ir Almantas RašÄiauskas iš Marijampolės.
 
Po azartiškų varžybų Sartų ežero pakrantėje vėl susirinkta Pauliaus Širvio parke. Čia įvyko Dusetų vėliavos pakėlimas bei nominacijų įteikimas Dusetų krašto žmonėms. Dusetų seniÅ«nijos ir parapijos bendruomenės valdybos nutarimu, 2014 m. kraštiečių suėjimo šventės proga buvo nominuoti:
 
Vanda Normantienė – už aktyvią visuomeninę veiklą Dusetų bendruomenėje, mokykloje ir bažnyčioje.
 
Tadas Grinevičius – už balsą ir sportinius pasiekimus, garsinančius Dusetas.
 
Joana Stašienė – už energiją, atiduodamą Dusetų bažnyčios tvarkymui.
 
Jolita ir Eugenijus Marcinkevičiai – už širdies stiprybę ir dvasios turtus, atiduodamus savo vaikams.
 
Dusetų moterų choras – už skambius balsus, minint pirmos choro šventės Dusetose 80-metį.
 
Arnas Kaškauskas – už kilnų poelgį, gelbstint skęstančiųjų gyvybes.
 
Antanas Matulevičius – už ilgametę profesionalią veterinarinę pagalbą Dusetų krašte.
 
Dusetų seniÅ«nijos seniÅ«no Sauliaus Kėblio 2014 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 3-3 garbės medaliu ,,Už nuopelnus Dusetų kraštui“ buvo apdovanoti aktorius, Jaunimo teatro direktorius Algirdas Latėnas ir kompozitorius, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovo patarėjas kultÅ«ros klausimais Faustas Latėnas.
 
Nominuojamus dusetiškius pristatė Dusetų krašto Garbės pilietis, rašytojas, žurnalistas, laikrašÄio „Utenis“ ilgametis redaktorius Donatas Čepukas, Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius RamÅ«nas Keršys, Dusetų klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas, Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Darius Kazulėnas.
 
KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas padėkos raštais apdovanojo ilgametes moterų choro dalyves Rimantę Jakaitienę, Efrosiniją Partinauskienę, Onutę Lapinskienę ir Nijolę Stryžanienę.
 
Vakarinėje ir naktinėje Dusetų X-oje kraštiečių šventėje miestelėnus ir šventės svečius džiugino dainininkas Vladas Kovaliovas, 2013 m. ,,Auksinio balso" finalistė Indrė Launikonytė, grupės „DAR“ nariai Vudis, GrÅ«das, Indrė ir Kristina, Suvieko kaimo kapela ,,Cinkelis" (vadovė Diana Skvarčinskaitė), vėliau jaunimas linksminosi šventinėje diskotekoje.
 
Artėjant vidurnakčiui, Dusetų dangų nutvieskė įspÅ«dingi fejerverkai, kuriuos šventei dovanojo UAB ,,Vasaknos" direktorius Algirdas ŠiukšÄius.
 
Antroji šventės diena prasidėjo Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidais Dusetų Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, o sportinės kovos pratęstos Aukštaitijos bendruomenių krepšinio 3x3 turnyre. Jame 18 m. ir vyresnių (vyrai) žaidėjų grupėje varžėsi 6 komandos, o jų turnyrinė lentelė išsidėstė taip: 1 vieta - ,,Koks skirtumas", 2 vieta - ,,Autsaideriai", 3 vieta - ,,Pandėlys". Šeimyninių komandų kovoje nugalėjo ,,Gyliai", antrieji liko ,,Pusbroliai", o tretieji - ,,Gyliai 2". 16-18 m. žaidėjų grupėje pergale džiaugėsi ,,Supratingi", antri grupėje buvo ,,Džentelmenai", treti - ,,Seno kiemo vaikai". Sveikiname komandas su pergalėmis!
 
Nuotraukos Vilijos Visockienės, Alvydo Stausko, iš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato archyvų.
 
Šventės informacinio rėmėjo www.zarasai.lt  ir Vilijos Visockienės informacija 

Zarasų rajono savivaldybė 2014-06-29 19:41:52
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?