2020 m. gegužės 29 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Savaitgalis Dusetose: sportinės varžybos, šventinis šurmulys ir Šventųjų apaštalų Povilo ir Petro atlaidai (papildyta)

2014 m. paskutinysis birželio savaitgalis Dusetose buvo neįprastas: dusetiškiai azartiškai rungtyniavo sporto varžybose, iškilmingai, gražiai, išmaniai ir nuoširdžiai šventė kraštiečių šventę, o joje pagerbė savo iškiliausius bendruomenės narius. Šventėje nestigo svečių, įdomybių, apdovanojimų ir, labai svarbu, tarsi iš anksto sutarto puikaus vasariško oro – bent jau šeštadienį dangus buvo ramus ir saulėtas!
 
,,Sveikinu visus Jus dešimtojo susitikimo Dusetose proga kuo nuoširdžiausiai linkėdamas sėkmės tęsiant puoselėtas susitikimų tradicijas. Tegul ši puiki sukaktis tampa ryškiu, įsimenančiu įvykiu ir pasitarnauja impulsu naujiems pasiekimams. Linkiu ištvermės kasdieniniuose darbuose, kūrybiškumo, naujų idėjų, įkvėpimo, veržlumo, optimizmo, sveikatos bei puikios nuotaikos siekiant Dusetų kraštui gerovės ir suklestėjimo“,- savo pasveikinime X-osios kraštiečių šventės proga laikraštyje ,,Dusetos“ rašė Zarasų rajono savivaldybės meras ir šios šventės globėjas Arvydas Steponavičius.
 
Tad žvilgtelkite į tai, kas vyko šeštadienį ir sekmadienį Dusetose, jau X-oje kraštiečių šventėje.
 
Pabuvojus atvirame Lietuvos virvės traukimo čempionato II etape, kuris vyko Dusetų Pauliaus Širvio parke, abejonių neliko - tai žinoma šalyje sporto šaka, kuri patraukli moksleivijai ir jaunimui, moterims ir vyrams. Tikrai būtų nelengva susigaudyti vykstančiame veiksme, jeigu ne įdomūs bei išsamūs Lietuvos virvės traukimo federacijos tarptautinės kategorijos vyriausiojo teisėjo Eugenijaus Deksnio pasakojimai ir paaiškinimai.
 
Dusetose vykusiame čempionato etape dalyvavo puikios, sportiškos, profesionalios ir azartiškos komandos. Ypač sužavėjo jų kolektyvinis pergalės siekimas. Varžybas stebėjęs rajono Savivaldybės meras Arvydas Steponavičius pasidžiaugė rungtyniaujančiu jaunimu ir pakvietė ji ilgiau užtrukti vykstančioje šventėje. Po suvestų rezultatų čempionato etapo turnyrinė lentelė išsidėstė taip:
 
Merginos (540 kg): I vieta – jungtinė Ramygalos – Jūžintų komanda. II vieta – Kuršėnų ,,Kristalas“, III vieta – Meškuičių mokyklos sporto klubas.
 
Jaunimas (560 kg): I vieta - Meškuičių mokyklos sporto klubas. II vieta – Ramygalos gimnazijos komanda. III vieta - Kuršėnų ,,Kristalas“.
 
Vyrai (730 kg): I vieta - Kuršėnų ,,Kristalas“. II vieta – Rokiškio komanda. III vieta – Panevėžio VTK ,,Ąžuolas“.
 
Vyrai (680 kg): I vieta - Kuršėnų ,,Kristalas“. II vieta – Rokiškio komanda. III vieta - Panevėžio VTK ,,Ąžuolas“.
 
MIX (mišrios, 600 kg): I vieta - Kuršėnų ,,Kristalas“. II vieta – jungtinė Jūžintų-Panevėžio ,,Draugystės“ komanda. III vieta - Meškuičių mokyklos sporto klubas.
 
Po virvės traukimo varžybų šventės dalyviai galėjo dalyvauti Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vykusiame programos ,,Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai" pristatyme. Jo metu buvo pateikta naudinga informacija apie šios programos tikslus, priemones ir teikiamos paramos žemės ūkiui galimybes, buvo dalijami lankstinukai, tik iš natūralių medžiagų pagaminti rašikliai, užrašų knygelės, atšvaitai ir kiti reprezentaciniai suvenyrai su KPF logotipu.
 
Susirinkę į Kultūros centro Dusetų dailės galerijos salę šventės žiūrovai turėjo galimybę stebėti vieną iš 2014 m. ,,Kino pavasario“ premjerų - 54 minučių pilnametražį dokumentinį filmą apie keturių Lietuvos ežerų: Versminio, Ilgio, Baltųjų Lakajų ir Asvejos  povandeninį gyvenimą. Režisierių Akvilės Anglickaitės bei Irmos Stanaitytės filmą pristatė filmo idėjos autorius, prodiuseris, operatorius ir narų klubo „DiveLT“ vadovas Andrius Daniulaitis. „Norime, kad žmonės pamatytų, kokia graži yra povandeninė Lietuva ir pasijaustų tarsi keliaujantys laiko mašina. Juk būtent ežerų dugne galima pamatyti tūkstantmečius nesikeitusį reljefą, archajiškiausius augalus ir gyvūnus“, – LRT.Lt portalui yra sakęs Andrius. O po filmo peržiūros Dusetose, filmo prodiuseris mielai atsakinėjo į žiūrovų klausimus, pasakojo kaip buvo kuriamas šis įspūdingas filmas. Daugelis susitikimo dalyvių pirmą kartą susžinojo, kad Lietuvos ežerai slepia neįtikėtinus geologinius turtus, susiformavusius ledynmečių laikais, kurie ištyrinėti dar mažiau, nei mėnulio paviršius. Versminio šaltiniai, primenantys kosminius ūkus su nardančiais juose reliktiniais vėžiagyviais, ar Asvejos kanjonai, siekiantys 50 metrų gylį - tai tik maža dalelė paslapčių, kurias atrado narai ir šie atradimai sėkmingai tęsiami. Filmo anonsą galite pamatyti čia.
 
Po filmo peržiūros sekė tradicinis Dusetų seniūno Sauliaus Kėblio pranešimas „Dusetų krašto dabartis ir perspektyvos“. Jo metu vaizdžiai parodyta, kas naujo per 2013-uosius nuveikta seniūnijoje, pasidžiaugta jaunimo sportiniais laimėjimais, pergalėmis mokslinėse olimpiadose, menininkų pasiekimais. 2014 m. jau spėta padaryti nemažai darbų: pasodintas ,,Santarvės" ąžuolynas, kuriam medelius padovanojo Panevėžio gamtos mokyklos kolektyvas, Užtiltėje įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Tęsiami kiti projektai - valomi Dusetų seniūnijos paplūdimiai, remontuojama Dusetų Švenčiausios Trejybės bažnyčios varpinė, bus tęsiama Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos skvero bei Nepriklausomybės aikštės rekonstrukcija, naujai projektuojamos tinklinio bei krepšinio aikštelės. 2014-2015 m. renovacijos sulauks keturi daugiabučiai namai Užtiltėje, planuose numatyta įrengti apšvietimą Sartų ežero pakrantėje, automobilių stovėjimo aikštelę ir kempingą, sutvarkyti Pauliaus Širvio parko takus.
 
Išklausius pranešimą buvo padėkota pagrindiniams šventės mecenatams: LKSKA ,,Nemunas" pirmininkui Kęstučiui Levickiui už sportininkams dovanotas taures, diplomus ir medalius, UAB ,,Vasaknos" direktoriui Algirdui Šiukščiui, UAB ,,Gazimpeks" generaliniam direktoriui Jonui Šarkauskui, zarasų rajono savivaldybės administracijai bei kitiems rėmėjams, sutikusiems prisidėti lėšomis bei kita pagalba.
 
Žaismingai ir profesionaliai susirinkusius Kultūros centro Dusetų dailės galerijos salėje dusetiškius ir svečius sveikino Dusetų meno mokyklos akordeonistų ansamblis (vadovas Juozas Švedas), po kurio skubėta į naujos parodos „Galerijai devyniolika“ atidarymą. Šį kartą joje savo dailės, foto ir stiklo darbus pristatė...devyniolika žinomų Lietuvos ir Zarasų krašto menininkų: Nacionalinės premijos laureatai Šarūnas Sauka ir Arvydas Stanislovas Každailis, Nomeda Saukienė, Romualdas Pučekas, Eugenijus Raugas, Alvydas Stauskas, Žydrūnas Dainys, Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė, Brigita Pučkaitė, Violeta ir Virgilijus Gasparaičiai, Alvydas Latėnas, Algirdas Gaižauskas, Remigijus Kriukas, Normantė Ribokaitė, Genadijus Kovaliovas, Benjaminas Sakalauskas,  Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Vilija Visockienė. Ši paroda Dusetų krašto gyventojus ir svečius džiugins visą vasarą. ,,Džiaugiuosi galerijos ir šios parodos lankytojais, jūsų žingeidumu ir noru matyti kūrinius“, - sveikindamas susirinkusius sakė Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius ir vienas iš atidarytos parodos autorių Alvydas Stauskas.
 
Šventės dalyviai, tradiciškai įsiamžinę bendroje nuotraukoje, lydimi puikaus ir vieno iš reprezentacinių Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų bei vienintelio profesionalaus pučiamųjų orkestro Aukštaitijos regione ,,Garso“ (vadovas Laimutis Raziūnas, choreografė Diana Ciobanu) muzikantų ir šokėjų šventine eisena perėjo Dusetas ir susirinko Skulptūrų parke, kuris pasipildė dar vienu kūriniu: Vytauto Tallat-Kelpšos ,,Paukšteliu“. Šis kūrinys Skulptūrų parke šiemet taip pat buvo devynioliktas!
 
Įsitaisę Sartų ežero krante žiūrovai galėjo stebėti Dusetų jaunimo parengtą avangardinį madų šou, Zarasų karatė jaunuolių grupės „SHOTOKAN“ (vadovas Nikolajus Gusevas) ir Panevėžio orkestro ,,Garsas“ pasirodymus, šiųmečiame Dusetų seniūnijos seniūnaitijų valčių parade dalyvaujančias devynias originaliai išpuoštas valtis. Išmonės ruošiantis pastarajam nestokota: kurtas ,,Joninių sapnas“, ,,Žvejų“ ir ,,Rėmėjų“ valtys, o prizininkais kompetentingai komisijai nutarus, tapo ,,Gėlių fėja“ (I vieta), ,,Havajiečių valtis“ (II vieta) ir ,,Vikingai“ (III vieta). Kaip pridera rimtam vandens priemonių paradui, jam vadovavo kapitonas – šios pareigos buvo patikėtos Lietuvos saugios laivybos administracijos atstovui, mūsų kraštiečiui Domijanui Popovui. Visos dalyvavusios parade įgulos buvo apdovanotos Donato Čepuko knygomis, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos katalogais, o geriausios - Vosgėlių ir Sadūnų kaimo bendruomenių įsteigtais piniginiais prizais.
 
Šventės metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnė Jovita Juršytė, pasitelkusi į pagalbą policijos rėmėjus ir projekto ,,Savanoriai - žmonių saugumui" dalyves, vykdė prevencinę akciją, kurios metu buvo dalinami lanktinukai su informacija kaip saugoti save ir savo turtą nuo ,,telefoninių" bei ,,euro" sukčių", atmintinės primenančios apie Lietuvos Respublikos vėliavos iškėlimo pareigą ir gresiančią atsakomybę už šio reikalavimo nevykdymą. Mažiausiems šventės dalyviams už teisingai atsakytus klausimus apie Kelių eismo taisykles buvo įteikiami prizai - atšvaitai ir knygelės ,,Saugokime vieni kitus kelyje". Valčių parado dalyviams buvo padovanotos šviesą atspindinčios liemenės ir priminti jų dėvėjimo atvejai. 
 
Lietuvoje jau žinoma - Dusetos vienintelė vieta šalyje, kur vyrai žmonas (arba drauges) nešioja ant rankų! Tad su nekantrumu laukta VI-ojo Lietuvos žmonų čempionato. Šiose Dusetose tradicinėse varžybose dėl ištvermingiausių vardų rungėsi dalyviai iš Marijampolės, Panevėžio, Utenos bei Zarasų krašto: Zarasų, Dusetų, Antazavės, Avilių ir Antalieptės. Po įtemptų rungtynių, vykusių sausumoje ir vandenyje, buvo paskelbti nugalėtojai, apdovanoti diplomais, taurėmis, medaliais ir ,,Kalnapilio“ gira: 1 vietą pelnę Neringa ir Vytautas Kirkliauskai (0,47’31 min., Marijampolė). 2 vietos nugalėtojai Evelina Merkytė ir Marius Liepa, (0,51’10 min., Antazavė, Zarasų rajonas), pelnę garbingą 3 vietą Lina Minkevičiūtė ir Tadas Gilys  (0,51’18 min., Zarasai ir Dusetos) bei 4-tieji Aušra Dmitrijeva ir Karolis Barzda (1,06’78 min., Antalieptė ir Dusetos). Pagarbos medaliais apdovanoti ne kartą čempionate dalyvavę ir ypatingai palaikomi žiūrovų vyriausieji jo dalyviai Leonora Bukauskienė ir Almantas Raščiauskas iš Marijampolės.
 
Po azartiškų varžybų Sartų ežero pakrantėje vėl susirinkta Pauliaus Širvio parke. Čia įvyko Dusetų vėliavos pakėlimas bei nominacijų įteikimas Dusetų krašto žmonėms. Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės valdybos nutarimu, 2014 m. kraštiečių suėjimo šventės proga buvo nominuoti:
 
Vanda Normantienė – už aktyvią visuomeninę veiklą Dusetų bendruomenėje, mokykloje ir bažnyčioje.
 
Tadas Grinevičius – už balsą ir sportinius pasiekimus, garsinančius Dusetas.
 
Joana Stašienė – už energiją, atiduodamą Dusetų bažnyčios tvarkymui.
 
Jolita ir Eugenijus Marcinkevičiai – už širdies stiprybę ir dvasios turtus, atiduodamus savo vaikams.
 
Dusetų moterų choras – už skambius balsus, minint pirmos choro šventės Dusetose 80-metį.
 
Arnas Kaškauskas – už kilnų poelgį, gelbstint skęstančiųjų gyvybes.
 
Antanas Matulevičius – už ilgametę profesionalią veterinarinę pagalbą Dusetų krašte.
 
Dusetų seniūnijos seniūno Sauliaus Kėblio 2014 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 3-3 garbės medaliu ,,Už nuopelnus Dusetų kraštui“ buvo apdovanoti aktorius, Jaunimo teatro direktorius Algirdas Latėnas ir kompozitorius, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovo patarėjas kultūros klausimais Faustas Latėnas.
 
Nominuojamus dusetiškius pristatė Dusetų krašto Garbės pilietis, rašytojas, žurnalistas, laikraščio „Utenis“ ilgametis redaktorius Donatas Čepukas, Zarasų rajono savivaldybės meras Arvydas Steponavičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, Dusetų klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas, Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Darius Kazulėnas.
 
Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas padėkos raštais apdovanojo ilgametes moterų choro dalyves Rimantę Jakaitienę, Efrosiniją Partinauskienę, Onutę Lapinskienę ir Nijolę Stryžanienę.
 
Vakarinėje ir naktinėje Dusetų X-oje kraštiečių šventėje miestelėnus ir šventės svečius džiugino dainininkas Vladas Kovaliovas, 2013 m. ,,Auksinio balso" finalistė Indrė Launikonytė, grupės „DAR“ nariai Vudis, Grūdas, Indrė ir Kristina, Suvieko kaimo kapela ,,Cinkelis" (vadovė Diana Skvarčinskaitė), vėliau jaunimas linksminosi šventinėje diskotekoje.
 
Artėjant vidurnakčiui, Dusetų dangų nutvieskė įspūdingi fejerverkai, kuriuos šventei dovanojo UAB ,,Vasaknos" direktorius Algirdas Šiukščius.
 
Antroji šventės diena prasidėjo Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidais Dusetų Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, o sportinės kovos pratęstos Aukštaitijos bendruomenių krepšinio 3x3 turnyre. Jame 18 m. ir vyresnių (vyrai) žaidėjų grupėje varžėsi 6 komandos, o jų turnyrinė lentelė išsidėstė taip: 1 vieta - ,,Koks skirtumas", 2 vieta - ,,Autsaideriai", 3 vieta - ,,Pandėlys". Šeimyninių komandų kovoje nugalėjo ,,Gyliai", antrieji liko ,,Pusbroliai", o tretieji - ,,Gyliai 2". 16-18 m. žaidėjų grupėje pergale džiaugėsi ,,Supratingi", antri grupėje buvo ,,Džentelmenai", treti - ,,Seno kiemo vaikai". Sveikiname komandas su pergalėmis!
 
Nuotraukos Vilijos Visockienės, Alvydo Stausko, iš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato archyvų.
 
Šventės informacinio rėmėjo www.zarasai.lt  ir Vilijos Visockienės informacija 

Zarasų rajono savivaldybė 2014-06-29 19:41:52
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?