2019 m. gruodžio 10 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Savanorystė atveria duris ne tik į naujas geografines vietas

Atėjus vasarai mūsų kraštą aplanko ne tik turistai, bet ir savanoriai. Jau šeštus metus į Zarasų viešąją biblioteką atvyksta savanoriai iš visos Europos. Šiais metais bibliotekos duris pravėrė savanorė iš Ukrainos, Donecko miesto.


Irina Žukova yra anglų-vokiečių kalbų mokytoja, įgijusi Mariupolo uiversiteto filologijos magistro laipsnį.


Pasak Irinos ji pasirinko Zarasus, nes ją sužavėjo gamta ir platus bibliotekos teikiamų paslaugų spektras ir šiuolaikiškumas.


Irina atvyko į Zarasus pagal Europos solidarumo korpuso (toliau - ESK) projektą. ESK suteikia jaunimui galimybių savanoriauti arba dirbti savo šalyje arba užsienyje.


Savanorystė yra savanoriškai pasirinkta veikla, už kurią nėra gaunamas atlygis, tačiau savanoriui priimančioje organizacijoje yra paskiriamas mokytojas (angl. - tutor), mentorius (angl. - mentor), suteikiama gyvenamoji vieta, skiriami dienpinigiai, užtikrinami mokymai ir dalyvavimas juose.


Aptarti šiuos ir kitus aspektus bei susipažinti su savanore gegužės 6 d. susitiko Zarasų viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė, Jaunimo savanoriškos veiklos centro „Deineta“ projektų koordinatorius Leonas Petravičius, savanorė Irina Žukova ir Jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova.


Lietuvoje yra septynios viešosios bibliotekos, kurios priima po du savanorius. Šiais metais Utenos ir Zarasų bibliotekose savanoriaus po vieną savanorę. Mūsų bibliotekoje savanoriaujančiai Irinai pagalbą suteiks paskirtas mokytojas, Zarasų viešosios bibliotekos savanorių koordinatorė Jolanta Lementauskienė, socialiniais klausimais padės mentorius – jaunimo reikalų koordinatorė Aksana Vorobjova. O kiekvienas iš jūsų galite susipažinti su savanore tiesiog užsukę į biblioteką.


Savanorystė atveria duris ne tik į naujas geografines vietas, bet ir į naujas patirtis.

 

Aksana Vorobjova


Svetlana Veikšrienė 2019-06-07 16:49:42
MERAS
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?