2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Savivaldybė finansiškai remia teritorinio bendradarbiavimo projektą

 Siekdamos skatinti turizmo plėtrą Aukštaitijos regione, Kupiškio rajono, Pasvalio rajono ir Zarasų-Visagino regiono vietos veiklos grupės inicijavo teritorinio bendradarbiavimo projektą „Turizmo klasterio Zarasų, Kupiškio ir Pasvalio rajonuose kÅ«rimas“. Projekto suma 100 tÅ«kst. Eur., Zarasų rajono savivaldybės finansinis prisidėjimas – 1480,00 Eur, Zarasų – Visagino regiono VVG finansinis prisidėjimas – 275,00 Eur. Likusi projekto įgyvendinimo suma finansuojama Europos žemės Å«kio fondo kaimo plėtrai lėšomis, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis ir projekto partnerių finansiniu prisidėjimu.

 
Pagrindinis projekto tikslas – skatinti vietos iniciatyvų kÅ«rimąsi, žmogiškojo kapitalo verslo, ekonomikos, kultÅ«rinio verslumo plėtrą, taip didinant turizmo paslaugų pridėtinę vertę Kupiškio, Pasvalio ir Zarasų rajonuose.
 
Projektas reikalingas bendruomeninio ir privataus verslo teikiamų paslaugų, produktų žinomumo ir pridėtinės vertės didinimui veikiant partnerystės principu. Sukuriama pridėtinė vertė suprantama ne tik kaip ekonominė pridėtinė vertė, bet ir kaip apimanti pridėtinę vertę socialiniu, etiniu, ekologiniu galutinio vartotojo požiÅ«riu. Turizmo klasterio kÅ«rimas yra labai svarbus norint koncentruotai ir konkurencingai parduoti ir plėtoti su turizmo plėtra susijusias paslaugas bei produktus. Dėl šios priežastis siekiama kuo geriau ir griečiau įsisavinti Turizmo klasterio idėją, tiek teoriniu, tiek praktiniu požiÅ«riu ir panaudoti ją šiuose trijuose rajonuose.
 
Iš kiekvieno partnerio teritorijos dalyvauja atstovai,  kurie užsiima paslaugų teikimu, prekių ir produktų gamyba, vykdo edukacines programas. Zarasų rajoną atstovauja ir turizmo klasterio veikloje planuoja dalyvauti MB „Vaitukaičiai“, Vajasiškio ir Šlyninkos vandens malÅ«no bendruomenės, UAB „Vasaknų dvaras“, žemės Å«kio kooperatyvas „Dusetų krašto gaspadoriai“, namų restoranas ,,Serpent“, IÄ® ,,Skonus“ ir VšÄ® „Neformalaus ugdymo namai“. Dalyvavimas klasterio veikloje yra savanoriškas, todėl prisijungti bet kada galės ir visi norintieji. 
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus atliekama esamos rinkos analizė, daromi parduodamo produkto aprašai, organizuojami mokymai prekės ženklo/ subjekto pozicionavimo klausimais, atskiri dienos mokymai apie rinkodarą, panašių produktų rinkoje apžvalgos (monitoringo) vykdymą, verslo modelių pasirinkimą (individuali veikla, asociacija, MB ir t.t.), kuriama reklaminė kampanija, organizuotas dalyvavimas rajonų miesto šventėse ir atskiri info turai, parengtas komunikacijos planas, organizuoti svetingumo ir bendravimo su klientais mokymai. 
 
Projekto dalyviams jau vyko mokymai Adomynės dvare (Kupiškio rajone), bendruomenėje „Šlyninkos vandens malÅ«nas“, LAB Medus Antalieptėje, Pasvalio rajone, sodyboje „Tatulos vingiai“. Pažintiniuose vizituose projekto partnerių teritorijose buvo aplankyti potencialÅ«s šio turizmo klasterio projekto dalyviai, kur jie pristatė savo vykdomas veiklas.
 
Zarasų – Visagino regiono VVG informacija
 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2022-08-11 16:14:28
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?