2020 m. rugpjūčio 8 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Savivaldybėje aptartos atliekų tvarkymo problemos

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas su UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ direktoriumi Ramūnu Juodėnu ir administravimo skyriaus vadove-ekonomiste Irena Pošiūniene bei UAB „Zarasų komunalininkas“ direktoriumi Edmundu Čeičiu, direktoriaus pavaduotoju Juozu Šyvoku aptarė didelių gabaritų atliekų surinkimo ir tvarkymo gerinimą. Pasitarime taip pat dalyvavo mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Gitana Kolienė.
 
Pasitarime kalbėta apie didelių gabaritų atliekų vežimo ir tvarkymo problemas. UAB „Zarasų komunalininkas“ du kartus per metus apvažiavimo būdu renka ir veža didelių gabaritų atliekas (ši paslauga įskaičiuota į rinkliavą, kurią moka atliekų turėtojai). Buvo pastebėta, kad nors ir šių atliekų vežimas šiais metais vyko sklandžiau nei praeitus kartus, tačiau jų išvežimas iš Dusetų seniūnijos užsitęsė. Todėl nuspręsta, kad sudarant šių atliekų vežimo grafiką preliminarus atliekų kiekis būtų nustatomas atsižvelgiant į gyventojų skaičių seniūnijose ir pagal tai skiriamas pakankamas laikas joms išvežti. Taip pat UAB „Zarasų komunalininkas“ pasiūlyta teikti gyventojams mokamą paslaugą didelių gabaritų atliekų išvežimui, kad gyventojams nereikėtų jų kaupti namuose ar neteisėtai palikti prie konteinerių ar kitose vietose.
 
Pasitarimo dalyviai nusprendė, kad UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ turės parengti ir išplatinti informaciją apie draudimą didelių gabaritų atliekų palikimą prie konteinerių ir apie teisėtą jų pristatymą į didelių ir pavojingų atliekų aikštelę Statybininkų g. 11, Zarasuose. Seniūnijų seniūnai turės kontroliuoti, kad atliekų aikštelėse nebūtų kaupiamos didelių gabaritų, statybinės ir pavojingos atliekos. Dusetų seniūnijos gyventojų patogumui reikėtų įrengti didelių atliekų priėmimo aikštelę šioje seniūnijoje. Dėl šios aikštelės įrengimo finansavimo turės išsiaiškinti rajono Savivaldybės administracija.
 
Rajono Savivaldybės administracijos informacija
 
Nuotraukose – užfiksuotos pasitarimo akimirkos. 
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2020-07-08 10:20:37