2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Savivaldybėms – maksimali pagalba Miesto nuotekų valymo direktyvos pažeidimui įveikti

Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šÄ¯ pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius ketvirtadienį aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.

 

Direktyvos iškeltas uždavinys, kad aglomeracijose su daugiau kaip 2 tÅ«kst. gyventojų ne mažiau kaip 98 proc. nuotekų bÅ«tų surenkama centralizuotai, dar nėra įgyvendintas, Aplinkos apsaugos agentÅ«ros 2020 m. liepos mėn. duomenimis, 27 aglomeracijose. Tad vis dar apie 38,5 tÅ«kst. gyventojų nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų surinkimo sistemų.

 

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas įpareigojo savivaldybes iki 2021 m. kovo 1 d. pakeisti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktÅ«ros plėtros planus ir juose nustatyti aglomeracijų ribas, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktÅ«ros plėtros kryptis, įgyvendinimo etapus ir finansavimą. Susitikimo dalyviai pasidalijo informacija, kaip sekasi rengti šiuos planus.

 

Daugiausia rÅ«pesčių, kad laiku gali bÅ«ti neįveiktas vėlavimas įgyvendinant direktyvą, turi Vilniaus regiono savivaldybės (Skaidiškių, Nemenčinės, Pabradės, Švenčionėlių, Švenčionių aglomeracijos), taip pat Biržų, Kupiškio, Raseinių, Kelmės rajonų savivaldybės. Jų atstovai išsakė savo problemas.

 

Viena iš svarbesnių problemų – tai, kad daugelis gyventojų neturi reikiamų lėšÅ³ savo bÅ«stui prijungti prie jau nutiestų centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų. Aplinkos ministerija šiam tikslui savivaldybėms nuo 2017 m. skiria dotacijas iš Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) programos. Artimiausiu metu planuojama skelbti naują kvietimą teikti paraiškas šiai LAAIF paramai. Dabar yra keičiamas finansavimo tvarkos aprašas, kad paraiškas galėtų teikti ir patys gyventojai.

 

Kita galimybė savivaldybėms gauti finansinę pagalbą – Vandentvarkos fondo parama. 2021 m. sausio 1 d. buvo paskelbtas trečiasis kvietimas teikti paraiškas šiai paramai palankesnėmis savivaldybėms finansavimo sąlygomis.

 

Per susitikimą buvo aptartas dar vienas direktyvos pažeidimo aspektas – tinkamas individualių nuotekų tvarkymas. Šiam klausimui aptarti Aplinkos ministerija artimiausiu metu kvies dar vieną susitikimą su savivaldybių atstovais ir pristatys planuojamus teisės aktų pakeitimus bei kuriamą Individualių nuotekų tvarkymo sistemą, kuri padės veiksmingiau nuotoliniu bÅ«du kontroliuoti, kaip šios nuotekos tvarkomos.
 

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos

Strateginės komunikacijos skyrius


Svetlana Veikšrienė 2021-02-12 11:19:43
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?