2020 m. birželio 4 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Sėkmingai įgyvendinta šeštoji pameistrystės stovykla „Įgūdžių laboratorija“!

Šių metų spalio 7 d. – lapkričio 5 d. įvyko projekto „Įgūdžių laboratorija“ šeštoji pameistrystės stovykla, kurioje dalyvavo 10 Zarasų krašto jaunuolių. Projektą įgyvendina VšĮ „Neformalaus ugdymo namai“ bendradarbiaudama su VšĮ „Inovatorių slėnis“, Antalieptės bendruomene, Užimtumo tarnyba, Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriumi ir kitomis organizacijomis. Projektas įgyvendintas Zarasų rajono savivaldybei skyrus dalinį finansavimą (1140 eurų) pagal NVO ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo programą iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto veiklos sritį bendruomeniškumo ir partnerystės skatinimas.
 
 „Įgūdžių laboratorija“  – pirmoji Lietuvoje alternatyvi mokykla-stovykla jaunų žmonių bendruomenei. „Įgūdžių laboratorijoje“ dešimt jaunuolių, gyvendami kartu ir medžio dirbtuvėse gamindami inovatyvius dizaino gaminius, ugdosi darbinius ir socialinius įgūdžius. Alternatyvi mokyklos programa apima jaunų žmonių bendruomenės kūrimą, pameistrystę medžio dirbtuvėse ir restorano virtuvėje, patyriminius žygius, maisto gaminimą. Stovyklos vyksta visais metų laikais Antalieptės miestelyje (Zarasų r.) įsikūrusiame „Inovatorių slėnyje“ – istorijos, išskirtinės gamtos ir kūrybos apsuptyje.
 
„Įgūdžių laboratorijoje“ dalyvauti gali jaunuoliai patiriantys socialinę atskirtį, turintys negalią, probacijos pareigūnų prižiūrimi jaunuoliai ir kiti asmenys, kurie stokoja užimtumo, socialinių ir darbinių įgūdžių.
 
Kokią naudą gauna dalyviai?
 
„Įgūdžių laboratorijos“ dalyviams suteikiamas neformalaus ugdymo pažymėjimas, nemokamas maitinimas ir apgyvendinimas stovyklos metu. Jaunuoliai per 30 dienų išmoksta naudotis medžio apdirbimo įranga, pozityviai bendrauti, valdyti asmeninius finansus, gaminti maistą, tvarkytis buityje. Jaunuoliams teikiama socialinio darbuotojo, psichologo ir karjeros konsultanto pagalba.
 
Šeštosios „Įgūdžių laboratorijos“ dalyvė Sigutė  iš Zarasų sako, kad „Čia išmokau naudotis skirtingais instrumentais ir ne tik. Išmokau laisviau reikšti mintis, nebijoti bendrauti. Buvo labai daug praktinių užsiėmimų, ekstremalių žygių su nakvyne ir visokių kitų dalykų. Vadovai yra nuostabus žmonės, jie visada pasiruošę padėti“.
 
Didelę dalį stovyklos jauni žmonės, kartu su meistrų komanda, dirba medžio dirbtuvėse, kur gamina inovatyvius dizaino gaminius, arba antram gyvenimui prikelia niekam nebereikalingus baldus. Taip pat dalyviai profesionaliai įrengtoje virtuvėje mokosi gaminti maistą, serviruoti stalą. „Manome, kad pameistrystė yra tinkamas metodas ugdyti jaunų žmonių darbiniams gebėjimams ir motyvacijai, kadangi rezultatas yra greitai matomas, apčiuopiamas, o jaunuolis gali jį pamatyti ir pasakyti „Aš irgi galiu!” – sako “Įgūdžių laboratorijos” sumanytojas Arūnas Survila. Įgytos žinios ir gebėjimai padeda dalyviams įsidarbinti, atrasti naujus pomėgius, pasirinkti profesiją.
 
„Įgūdžių laboratorija“ – erdvė komandiniam ir individualiam darbui
 
Stovykloje daug dėmesio skiriama jauno žmogaus santykio su kitais kūrimui. Pradedant nuo to, kad 10 jaunų žmonių mėnesį gyvena viename name, kur patys nustato bendro gyvenimo taisykles, skirstosi buities darbus, kartu organizuoja savo laisvalaikį, taip mokydamiesi klausyti, įsiklausyti, derinti skirtingus poreikius, nuostatas. Neformalaus ugdymo metodai, patyriminiai žygiai pėsčiomis, dviračiais ar kajakais padeda jauniems žmonėms geriau suprasti savo vaidmenį grupėje, identifikuoti stiprybes ir silpnybes, atrasti priemones kaip galima dirbti su savimi ir padėti kitiems, mokytis spręsti konfliktines situacijas, bendradarbiauti.
 
„Įgūdžių laboratorijoje“ daug dėmesio skiriama individualiam darbui su kiekvienu dalyviu. Šiuo atveju yra skatinama jaunų žmonių savirefleksija, siekiama suprasti ir parinkti individualų mokymosi būdą, motyvuoti veikti, konsultuoti ties mokymosi ar karjeros klausimais, padėti jaunam žmogui atrasti tinkamiausią ir jį motyvuojančią veiklą.
 
Susidomėjusius projektu „Įgūdžių laboratorija“ kviečiame apsilankyti svetainėje www.igudziulaboratoroija.lt ir facebook paskyroje.
 
Vytautas Eidėjus
Programos „Įgūdžių laboratorija“ koordinatorius
Nuotraukos
2019-12-18 08:19:45