2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
 • Structure
 • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
 • lt kalba
 • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Seniūnų susirinkimas 2023 m. gruodžio 5 d.

Kaip ir kiekvieną mėnesio pirmąjį antradienį, 2023 metų gruodžio 5 dieną visi Zarasų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai rinkosi į susirinkimą su miesto vadovais.
 
Dalyvavo visi seniÅ«nai, išskyrus Antazavės seniÅ«nijos seniÅ«ną Algirdą Lekavecką, kuris šiuo metu atostogauja ir kurio pareigas laikinai eina Suvieko seniÅ«nijos seniÅ«nas Gintautas Altanas. Susirinkimą vedė Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys, dalyvavo mero patarėjai Simona MatusevičiÅ«tė ir Karlen Grdiljanc, Tarybos posėdžių sekretorė Svetlana Veikšrienė.
 
Susirinkimo metu buvo aptartos ne tik einamosios temos, tačiau ir tolimesni planai. Šiuo metu aktualiausios temos – kelių valymas ir Kalėdų laukimas rajone.Administracijos direktorius džiaugėsi, kad su seniÅ«nais vyksta susirinkimai ir nuotoliu, kurie yra labai produktyvÅ«s.
 
Administracijos direktorius pasidžiaugė, kad lyginant su praėjusiais metais mÅ«sų rajono vietinių kelių valymo darbai yra vykdomi greičiau ir efektyviau. SeniÅ«nai dalinosi, kad kartais vietiniai keliai bÅ«na nuvalyti anksčiau nei regioniniai, už kurių valymą nėra atsakingi seniÅ«nai. Todėl nors rajono keliais susisiekimas buvo galimas, gyventojai nepravažiavo per nevalytus regioninius kelius. Direktorius Aurelijus Banys priminė seniÅ«nams, kad reikia vykdyti pirkimus tolimesniam kelių valymui ir barstymui. Taip pat prašÄ— atkreipti dėmesį kaip valomos sankryžos – kartais paliekami sniego kalnų sankaupos trukdo automobiliams sklandžiai pasukti, kyla grėsmė apgadinti transporto priemonę.
 
Renginiai seniÅ«nijose. Merė Nijolė Guobienė seniÅ«nams pasakojo, kad kartais net vienoje seniÅ«nijoje renginiai įvyksta vienu metu, tad reikėtų bent jau savo seniÅ«nijoje, pasitariant su kultÅ«ros srities darbuotojais ir bendruomenėmis planuoti šventes, kad gyventojai galėtų dalyvauti visuose renginiuose. SeniÅ«nai pasakojo apie savo seniÅ«nijų įpročius. Ne visos seniÅ«nijos turės eglės įžiebimo šventes, nes ne visose bendruomenėse tai priimtina. Artimiausiu metu eglės bus įžiebtos šiuose seniÅ«nijų centruose:
 • Gruodžio 8 d. Degučiuose.
 • Gruodžio 9 d. Dusetose.
 • Gruodžio 15 d. Salake.
 
Seniūnai turėjo klausimų dėl biudžeto tikslinimo, ypač kalbant apie renginius. Salako seniūnas priminė apie buvusius planus remontuoti Salako kultūros namus.
 
Dar kartą buvo diskutuota seniÅ«nijų sujungimo tema. 2024 metų pradžioje administracijos darbuotojų komanda važiuos į seniÅ«nijas, kur galės atsakyti į visus rÅ«pimus gyventojų ir darbuotojų klausimus. Taip pat buvo patikinta, kad nei vienas asmuo dėl šio ribų keitimo nebus atleistas iš darbo.
 
Administracijos direktorius pristatė Regioninę pažangos priemonę „Didinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą“, pagal kurią yra numatyta vandens tiekimo ir nuotekų plėtra iki 2027 metų. Šią priemonę, pagal esančias taisykles, galima taikyti tik gyvenvietėse, kuriose yra ne mažiau nei 200 gyventojų. 50 % išlaidų bus padengta Europos Sąjungos, 50 % Zarasų rajono savivaldybės administracijos lėšomis. Planuojama, kad įgyvendinus priemonę prie vandens ir nuotekų tinklo prisijungs 495 gyventojai:
 • Dusetose 112 gyventojų.
 • Užtiltėje 48 gyventojai.
 • Salake 127 gyventojai.
 • Degučiuose 68 gyventojai.
 • Antalieptėje 140 gyventojų.
 
Dėl per mažo kiekio gyventojų šios priemonės negalima taikyti Biržūnuose ir Šaulių kaimuose, kurie nurodyti kaip šiuo metu problematiškiausi. Rajono vadovai susitarė pasidomėti šiomis problemomis ir ieškoti bÅ«dų kaip padėti gyventojams.
 
Susirinkimą merė Nijolė Guobienė užbaigė šventiškomis nuotaikomis. Kadangi tai buvo paskutinis susirinkimas 2023 metais, seniÅ«nai buvo išlydėti su Zarasų rajono savivaldybės administracijos naujų metų atributika, skirta darbui – darbo, sienų ir staliniais kalendoriais.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracija
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2023-12-06 13:43:14
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
 • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?