2019 m. gegužės 20 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Šiltas pavasaris sutrumpino šildymo sezoną

AB „Panevėžio energija“ duomenimis už vieno kv. metro būsto šildymą balandžio mėnesį gyventojai vidutiniškai mokės 0,24 euro. Sąskaita už standartinį dviejų kambarių buto šildymą vidutiniškai sudarys 12 eurų.
 
Šis praėjęs šildymo sezonas buvo vienas iš anksčiausiai pasibaigusių nuo 2010 metų. Atšilus orams, balandžio 11 d. Zarasuose buvo paskelbta šildymo sezono pabaiga ir daugiabučiuose namuose buvo išjungtas patalpų šildymas. Šis šildymo sezonas tęsėsi 22 dienomis trumpiau nei praėjusiais metais, kuomet šildymo sezonas buvo baigtas gegužės 4 d.
 
Nors šildymo sezonas buvo šaltesnis – vidutinė oro temperatūra sudarė 0,4 laipsnio šilumos, praėjusį sezoną – 1,3 laipsnio šilumos, trumpesnis šildymo laikotarpis nulėmė mažesnį šilumos kiekio suvartojimą, todėl šįmet gyventojai už būsto šildymą bus sumokėję vidutiniškai 12,8 proc. mažiau nei praėjusį šildymo sezoną. 50 kv. metrų buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 307 eurus, 2017 m. – apie 352 eurus. 
 
Priklausomai nuo namų ir jų šilumos ūkio būklės, mokesčiai už šildymą buvo skirtingi. Per visą šildymo laikotarpį už suvartotą šilumą būsto šildymui daugiausia sumokės gyventojai, kurių gyvenamuosiuose namuose 1 kv. metro plotui šildyti buvo suvartota vidutiniškai 158 kWh šilumos. Tokių namų gyventojai už 50 kv. metrų ploto buto šildymą šį šildymo sezoną vidutiniškai sumokės 452 eurus.
 
Mažiausiai per visą šildymo sezoną bus sumokėję renovuotų namų gyventojai. 50 kv. metrų būsto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 215 eurų. Suvartotas šilumos kiekis renovuotuose namuose vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai sudarė 75 kWh.  
 
Šilumos paskirstymo tvarka ne šildymo sezono metu
Ne šildymo sezono metu daugiabučiuose namuose, ruošiant karštą vandenį namo šilumos punkte įrengtu karšto vandens ruošimo įrenginiu, namo šilumos apskaitos prietaisu suskaičiuotas šilumos kiekis paskirstomas šilumai karštam vandeniui ruošti ir šilumai karšto vandens cirkuliacijai.
 
Iš viso name suvartoto šilumos kiekio atimama šiluma karštam vandeniui paruošti, o likusi šiluma cirkuliacijai proporcingai paskirstoma namo butų skaičiui. Kiekvieną ne šildymo sezono mėnesį cirkuliacinės šilumos („gyvatuko“) mokestis butui bus skirtingas. Tai priklausys nuo viso namo gyventojų suvartoto karšto vandens kiekio, kuris suskaičiuojamas pagal šilumos punkte prieš karšto vandens ruošimo įrenginius įrengto geriamojo vandens skaitiklio rodmenis. 
  
Vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintais šilumos paskirstymo metodais, kaip ir šildymo sezono metu, taip ir ne šildymo mėnesiais, gyventojams sąskaitose bus nurodoma (išskiriama atskira eilute) nepaskirstytam karštam vandeniui paruošti suvartota šiluma. Tai faktiškai gyventojų suvartotam, bet nedeklaruotam karštam vandeniui ruošti suvartota šiluma. Jei gyventojai sąskaitose prie šios šilumos ras sumą su minuso ženklu, tai reikš, kad visi namo karšto vandens vartotojai sumoje bus deklaravę didesnį karšto vandens kiekį, negu iš tikrųjų tą mėnesį namo karšto vandens ruošimo įrenginiais buvo paruoštas karšto vandens kiekis. Šiuo atveju vartotojo mokama galutinė suma sumažės.
  
Šilumą gali taupyti kiekvienas daugiabutis
Pasibaigus šildymo sezonui, daugelis užmiršta ir visas problemas, susijusias su daugiabučio namo šilumos ūkiu. Vasara pats tinkamiausias metas, kada verta pagalvoti, kokios priemonės leidžia sumažinti šilumos vartojimą, o tuo pačiu - ir išlaidas šildymui. Siekiant efektyviau vartoti šilumą, kompleksinis namo atnaujinimas yra neabejotinai geriausias sprendimas, tačiau nebūtina laukti kol bus atnaujintos viso namo statybinės konstrukcijos. Vien tik automatizavus šilumos punktą, sutvarkius namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas, subalansavus tolygų viso namo patalpų šildymą, galima sutaupyti iki 20 proc. išlaidų šildymui.
 
Informacija vartotojams
Daugiau informacijos apie daugiabučių namų suvartotą šilumą www.pe.lt. AB „Panevėžio energija“ vartotojai bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt, prisijungę prie klientų savitarnos portalo, gali peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už suvartotą šilumą ir karštą vandenį, jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.
 
Daiva Paulauskienė
AB „Panevėžio energija“
Atstovė spaudai

2018-05-18 11:59:28