2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Širdies ir tarptautinės pagyvenusių žmonių dienų paminėjimas Zarasuose

Saulėtą 2014 m. rugsėjo 30 d. popietę senjorai rinkosi į Zarasų rajono socialinių  paslaugų centrą. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius kartu su Zarasų socialinių paslaugų centru organizavo renginį  „Rinkis kelią į sveiką širdį“, skirtą  Pasaulinei širdies ir tarptautinei pagyvenusių žmonių dienoms paminėti. Širdies ir kraujagyslių ligas lemia mūsų didelis ir smarkus  gyvenimo tempas, nemokėjimas rūpintis savimi ir savo artimu. Pagal medikų turimus duomenis bei statistiką, daugelyje Europos šalių (taip pat ir Lietuvoje)  apie 52 procentus visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Mūsų renginio tikslas buvo atkreipti dėmesį į šias daug gyvybių nusinešančias ligas.
 
Pirmoje  renginio dalyje buvo išsakyti sveikinimai senjorams. Jų pasveikinti atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius Ramūnas Keršys. Po sveikinimo žodžių skambiais balsais ir muzikos akordais išsiliejo Zarasų senjorų klubo „Dar ne vakaras“ atliekamos dainos. Renginyje būta ir kitų svečių - iš Vilniaus atvyko Maltos ordino pagalbos tarnybos socialinės priežiūros projekto vadovė Gražina Semenienė, kuri  taip pat pasveikino senjorus ir palinkėjo visiems būti aktyviems, užsiimti sau miela veikla ir rūpintis savo širdelėmis. Jos žodžius lydėjo Maltiečių ordino senjorų klubo dainos bei savos kūrybos eilės.
 
Antroje renginio dalyje Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė į edukacinę programą, kurią vedė lektorė doc. Roma Paukštienė, pakvietusi susirinkusius dalyvauti paskaitoje – diskusijoje ,,Kaip įveikti beprotišką XXI a. ritmą ir kaip ilgiau išsaugoti sveiką širdį ir sveikatą?“. Socialinių mokslų doktorantė Roma Paukštienė susirinkusiems klausytojams kalbėjo apie stresą,  jo įveikimo ir valdymo būdus, poilsį, miegą ir jo pozas, supažindino su relaksacijos priemonėmis, padedančiomis įveikti stresą. Ką kelia stresinės situacijos, konfliktai? To paklausti dalyvaujantys nedvejodami išsakė patiriamus pojūčius: neigiamos emocijos, pyktis, pavydas, neviltis, skausmas ir pan. Streso mes negalime išvengti, tačiau mes galime sušvelninti požiūrį į jį, nes stresas – tai reakcija į tam tikrą įvykį. „Bėk arba ginkis“ - tokie galimi du veiksmai ištikus problematikai situacijai. Kuomet stresas kelia daug nemalonių pojūčių, jeigu įmanoma pabėgti, tai reikia „bėgti“ nuo įvykių. „Jei pabėgti nėra galimybių, reikia išmokti valdyti požiūrį į esamas, nepakeičiamas problemas“ - dėstė viešnia. Senjorai aktyviai diskutavo, uždavė nemažai  klausimų. Atsisveikindama viešnia kvietė nebijoti kurti: išlieti save dainose, eilėraščiuose, piešiant drobėje ir kitose mielose širdžiai veiklose.
 
Spalio 1-oji –Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Tad, mieli Zarasų krašto senjorai,
sveikiname Jus šios dienos proga. Savo patirtimi, išmintimi ir širdies šiluma dalinkitės su visais, kuriems to reikia, nesijauskite vieniši, būkite mylimi ir mylintys. Juk ,,Gyvenimas gražus, kai savo vidaus spinduliais jį nušvieti,  kai savo vidaus šiluma jį sušildai“ (Salomėja Nėris).
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus informacija
 
_____________________________________________________________
Draudžiama zarasai.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio zarasai.lt sutikimo, o jei sutikimas bus gautas, būtina nurodyti zarasai.lt kaip informacijos šaltinį ir aktyvuoti  nuorodą į jį 
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2014-10-01 13:17:39