2021 m. liepos 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Širdies ir tarptautinės pagyvenusių žmonių dienų paminėjimas Zarasuose

Saulėtą 2014 m. rugsėjo 30 d. popietę senjorai rinkosi į Zarasų rajono socialinių  paslaugų centrą. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius kartu su Zarasų socialinių paslaugų centru organizavo renginį  „Rinkis kelią į sveiką širdį“, skirtą  Pasaulinei širdies ir tarptautinei pagyvenusių žmonių dienoms paminėti. Širdies ir kraujagyslių ligas lemia mÅ«sų didelis ir smarkus  gyvenimo tempas, nemokėjimas rÅ«pintis savimi ir savo artimu. Pagal medikų turimus duomenis bei statistiką, daugelyje Europos šalių (taip pat ir Lietuvoje)  apie 52 procentus visų žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. MÅ«sų renginio tikslas buvo atkreipti dėmesį į šias daug gyvybių nusinešančias ligas.
 
Pirmoje  renginio dalyje buvo išsakyti sveikinimai senjorams. Jų pasveikinti atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas ir administracijos direktorius RamÅ«nas Keršys. Po sveikinimo žodžių skambiais balsais ir muzikos akordais išsiliejo Zarasų senjorų klubo „Dar ne vakaras“ atliekamos dainos. Renginyje bÅ«ta ir kitų svečių - iš Vilniaus atvyko Maltos ordino pagalbos tarnybos socialinės priežiÅ«ros projekto vadovė Gražina Semenienė, kuri  taip pat pasveikino senjorus ir palinkėjo visiems bÅ«ti aktyviems, užsiimti sau miela veikla ir rÅ«pintis savo širdelėmis. Jos žodžius lydėjo Maltiečių ordino senjorų klubo dainos bei savos kÅ«rybos eilės.
 
Antroje renginio dalyje Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė į edukacinę programą, kurią vedė lektorė doc. Roma Paukštienė, pakvietusi susirinkusius dalyvauti paskaitoje – diskusijoje ,,Kaip įveikti beprotišką XXI a. ritmą ir kaip ilgiau išsaugoti sveiką širdį ir sveikatą?“. Socialinių mokslų doktorantė Roma Paukštienė susirinkusiems klausytojams kalbėjo apie stresą,  jo įveikimo ir valdymo bÅ«dus, poilsį, miegą ir jo pozas, supažindino su relaksacijos priemonėmis, padedančiomis įveikti stresą. Ką kelia stresinės situacijos, konfliktai? To paklausti dalyvaujantys nedvejodami išsakė patiriamus pojūčius: neigiamos emocijos, pyktis, pavydas, neviltis, skausmas ir pan. Streso mes negalime išvengti, tačiau mes galime sušvelninti požiÅ«rį į jį, nes stresas – tai reakcija į tam tikrą įvykį. „Bėk arba ginkis“ - tokie galimi du veiksmai ištikus problematikai situacijai. Kuomet stresas kelia daug nemalonių pojūčių, jeigu įmanoma pabėgti, tai reikia „bėgti“ nuo įvykių. „Jei pabėgti nėra galimybių, reikia išmokti valdyti požiÅ«rį į esamas, nepakeičiamas problemas“ - dėstė viešnia. Senjorai aktyviai diskutavo, uždavė nemažai  klausimų. Atsisveikindama viešnia kvietė nebijoti kurti: išlieti save dainose, eilėrašÄiuose, piešiant drobėje ir kitose mielose širdžiai veiklose.
 
Spalio 1-oji –Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Tad, mieli Zarasų krašto senjorai,
sveikiname Jus šios dienos proga. Savo patirtimi, išmintimi ir širdies šiluma dalinkitės su visais, kuriems to reikia, nesijauskite vieniši, bÅ«kite mylimi ir mylintys. Juk ,,Gyvenimas gražus, kai savo vidaus spinduliais jį nušvieti,  kai savo vidaus šiluma jį sušildai“ (Salomėja Nėris).
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyriaus informacija
 
_____________________________________________________________
Draudžiama zarasai.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio zarasai.lt sutikimo, o jei sutikimas bus gautas, bÅ«tina nurodyti zarasai.lt kaip informacijos šaltinį ir aktyvuoti  nuorodą į jį 
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2014-10-01 13:17:39
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Koks pavadinimas, JÅ«sų manymu, labiausiai tiktų naujai kultÅ«rinės paskirties erdvei/statiniui Zaraso ežero saloje Zarasuose?