2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Šių savivaldybių gyventojai dvi savaites gyvens kitaip: kokie ribojimai laukia miestuose paskelbus lokalų karantiną?

Gyvenimas mieste / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.
Vyriausybė praėjusį trečiadienį priėmė sprendimus dėl ribojimų, susijusių su COVID-19 situacija šalyje. Ministrų kabineto sprendimu 12-oje savivaldybių nuo pirmadienio skelbiamas karantinas, o dar 8 savivaldybes yra atsidÅ«rę per žingsnį nuo lokalaus karantino paskelbimo.
 
Karantinas – į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse
 
Trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybė suskirstė šalies savivaldybes į zonas pagal tai, kokia COVID-19 situacija jose fiksuojama. Savivaldybės gali priklausyti pilkai, žaliai, geltonai ir raudonai zonoms. Ä® raudonąją zoną patekusiose savivaldybėse bus įvestas lokalus karantinas.
 
Vyriausybės sprendimu nuo spalio 26-osios 00 val. karantinas įvedamas 12-oje savivaldybių:
 
– Elektrėnų;
– Joniškio rajono;
– Jurbarko rajono;
– Kelmės rajono;
– Kretingos rajono;
– Marijampolės;
– Pasvalio rajono;
– Plungės rajono;
– Skuodo rajono;
– Šiaulių rajono;
– Švenčionių rajono.
 
Nuo spalio 26 dienos karantinas paskelbtas 12 savivaldybių
Nuo spalio 26 dienos karantinas paskelbtas 12 savivaldybių / LRT.lt nuotr.
 
Karantinas šiose savivaldybėse galios iki lapkričio 9 d. 24 val.
 
Savivaldybėse galiojant karantinui taikomi šie ribojimai:
 
Judėjimas: ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
 
Apsaugos priemonės ir atstumas: viešose vietose turi bÅ«ti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. BÅ«tina laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Šios nuostatos netaikomos, kai dalyvaujama laidotuvėse.
Viešojo ir privataus sektoriaus veikla: valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu bÅ«du arba daliniu nuotoliniu bÅ«du – darbuotojų rotacijos principu.
 
Parduotuvių, kioskų, kitų prekybos bei paslaugų teikimo vietų patalpose, teritorijose, šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
 
Pacientų lankymas: draudžiamas asmens sveikatos priežiÅ«ros įstaigų pacientų lankymas, išskyrus terminalinės bÅ«klės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.
 
Socialinių paslaugų teikimas: draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Rekomenduojama riboti vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrų veiklą.
 
Savivaldybių administracijos privalo užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiÅ«rą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiÅ«ra neįmanoma namuose.
 
Religinės apeigos: rekomenduoti savivaldybių teritorijose veikiančioms religinėms bendruomenėms organizuoti religines apeigas tokiu bÅ«du, kad bÅ«tų išvengta susibÅ«rimų, arba susilaikyti nuo religinių apeigų atlikimo.
 
Svarbiausia informacija trumpai
 
 
Svarbiausia informacija trumpai / SAM nuotr.
 
Dalis savivaldybių – per žingsnį nuo karantino
 
Penktadienį šalies Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išplėtė „raudonųjų“ COVID-19 savivaldybių sąrašÄ… ir į jį įtraukė dar 8 savivaldybes, o tai reiškia, kad šios atsidÅ«rė per žingsnį nuo karantino paskelbimo.
 
Ä® sąrašÄ… pateko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
 
Šiuo metu į raudonąją zoną įtraukta 21 šalies savivaldybė, geltonąją – 26, žaliąją – 13.
 
SAM informuoja, kad sprendimai dėl karantino paskelbimo konkrečiose savivaldybėse yra priimami trečiadieniais Vyriausybės posėdyje. Taigi, ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas bus sprendžiama kitą savaitę.
 
Vyriausybė dar trečiadienį nusprendė savivaldybes pagal sergamumą skirstyti į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zonas.
Ar skelbti karantiną naujai į raudonąją zoną įtrauktose savivaldybėse, atskirai spręs Vyriausybė.
 
Žalioji zona reiškia, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šÄ¯ kriterijų atitinkančioms savivaldybėms – nebÅ«tina taikyti papildomų ribojimų. Ä® žalią zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas mažesnis negu 25 atvejai 100 tÅ«kst. gyventojų bei teigiamų tyrimų procentas per savaitę yra mažesnis negu 4 proc.
 
Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turi bÅ«ti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų. Ä® geltonąją zoną patenka savivaldybės, kuriose sergamumas neviršija 50 atvejų 100 tÅ«kst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus arba didesnis negu 4 proc. arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tÅ«kst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip 4 proc.
 
Ä® raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tÅ«kst. gyventojų, teigiamų testų - 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrÅ«kiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tÅ«kst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrÅ«kiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi bÅ«ti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.
 
Savivaldybės vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų procentinę dalį per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais procentinę dalį per 7 dienas.
 
Šaltinis:
Logo

Zarasų rajono savivaldybė 2020-10-26 09:40:39