2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Šiuolaikiška įranga pasiekiama atokiausiems kultūros renginiams Zarasų krašte

Zarasų kultÅ«ros centras kiekvienu savo projektu tikslingai siekia organizuojant renginius rajone didesnę dalį biudžeto skirti kokybiškam renginių turiniui, o ne jų techniniam aptarnavimui. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, finansuodama jau ne pirmą kultÅ«ros centro projektą, ženkliai prisideda prie šio tikslo įgyvendinimo. Nuo 2020 metų rugpjūčio 2 d. Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centras kartu su Augšdaugavos (buvusios Daugpilio rajono) savivaldybės kultÅ«ros skyriumi pradėjo įgyvendinti projektą „Senas kaip naujas“ (angl. Old like new, pilnas pavadinimas „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų tinklo plėtra, pasitelkiant mokymosi visa gyvenimą, kultÅ«rines bei sveikos gyvensenos veiklas. Senas kaip naujas“ Nr. LLI-541), kurio du pagrindiniai pasiekimai Zarasų rajonui buvo išskirtinio mobilių kultÅ«ros paslaugų teikimui skirto autobuso įsigijimas ir analogų Lietuvoje neturėjusio kino teatro po vandeniu organizavimas. Kuo susiję šie du projekto „perliukai“ pasakojo projekto vadovė Aleksandra Pulokienė.

 

„Projekto „Senas kaip naujas“ veiklas vienijanti idėjinė grandis buvo seno ir naujo sintezė, tradicinių, įprastų dalykų integracija su moderniomis formomis, technologijomis. Autobusas „KultÅ«ra ant ratų“ – tai funkcionali priemonė mobilioms kultÅ«ros paslaugoms teikti visame Zarasų rajone, kurio apylinkės tiesiog reikalauja šiltojo metų sezono renginius organizuoti įkvepiančios gamtos apsuptyje. Tačiau renkantis puikias renginių vietas dažnai pritrÅ«ksta techninių priemonių tokių renginių kokybiškam išpildymui. „KultÅ«ra ant ratų“ siÅ«lo integruotas lauko kino teatro, virtualios realybės (VR akinių), išmaniosios lentos (angl. smart board), elektros generatoriaus, kokybiško garso įrangos panaudojimo galimybes bet kurioje autobusui įvažiuoti tinkamoje vietoje. Praėjusių metų vasarą rajono renginių metu išbandytas autobusas nutolusioms bendruomenėms atnešÄ— tiek šviesių emocijų, jog nekyla jokių abejonių dėl šio pirkinio naudos ir galimybių. (Autobuso „KultÅ«ra ant ratų“ pristatymą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=RPad3uLRjoA).

 

Tęsiant nuostabių renginių vietų temą, ryškiausias projekto festivalis „Gydantis vanduo“, įvykęs 2021 m. rugpjūčio mėn., buvo tas įvykis, kuriame persipynė tradicinis kino žanras, vienas patraukliausių turistų traukos objektų Zarasuose – apžvalgos ratas bei naujausios technologijos. Visai mÅ«sų komandai tai buvo daug iššÅ«kių sukėlęs kÅ«rybinis ir technologinis eksperimentas, nes užmojis didžiulį 14 x 24 metrų ekraną panardinti po ežero vandeniu Lietuvoje buvo įgyvendintas pirmą kartą. Ekrane festivalio žiÅ«rovams buvo pristatyta Zarasų simbolio Elniažuvės legenda, kurią kÅ«rė stipri profesionalų komanda: vizualinės dalies vadovas – Linartas Urniežis, šviesų dizainas – Andrius Stasiulis, muzikinė kompozicija – Vygintas Kisevičius, post produkcija – Antanas Balvočius, kÅ«rybinė grupė – „Video architects“. Ekrano inžinerinis projektas buvo įgyvendintas pačių kultÅ«ros centro darbuotojų. Darbo grupei vadovavo kultÅ«ros centro apšvietimo technikas Tomas Žiliukas ir scenos inžinierius Antanas Trumpa, didžiulį ekraną pasiuvo kostiumų dailininkė Marytė Širvinskienė. Ekraną po vandeniu nardino Rasa Zadavičienė, Jonas VainiÅ«nas, Erikas Černovas ir man pačiai, kaip projekto vadovei, taip pat teko tokia garbė. Nenustoju stebėtis, kokia atsidavusi ir kÅ«rybinga yra kultÅ«ros centro komanda. Nuostabu, kad yra galimybių gauti papildomų lėšÅ³ iš Interreg programos, prie kurios finansavimo visuomet iš dalies prisideda ir Zarasų rajono savivaldybė. Šiomis lėšomis finansuojamos veiklos leidžia augti ne tik kultÅ«ros centro veiklų kokybei, bet ir visam kolektyvui, visai komandai, kurie įgyvendindami tokias, rodos, beprotiškas idėjas, visapusiškai tobulėja.“ (Festivalio „Gydantis vanduo“ akimirkos čia: https://www.youtube.com/watch?v=xYQ8xmxSXAo&t=52s)

 

Projekto veiklos Lietuvoje pasibaigs paskutiniu kÅ«rybiniu susitikimu sausio 31 d. Salake, Zarasų raj., o Latvijoje veiklos dar bus tęsiamos, tad Zarasų rajono gyventojai dar turės galimybių sudalyvauti renginiuose ir veiklose Daugpilio krašte.

 


Daugiau informacijos apie projekto veiklas ir apie patį projektą rasite www.zkc.lt projektų skiltyje.

 


Trumpai apie projektą:


Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų tinklo plėtra, pasitelkiant mokymosi visa gyvenimą, kultūrines bei sveikos gyvensenos veiklas. Senas kaip naujas. Nr. LLI-541.


Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė, aleksandra.pulokiene@gmail.com


Projekto pradžia –2020-08-03, pabaiga – 2022-08-02.


Visas projekto biudžetas – 230 000 Eur.


Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500 Eur.


Daugiau informacijos apie projektą rasite www.zkc.lt

 


Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali bÅ«ti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
 


Zarasų rajono savivaldybė 2022-01-26 14:00:38
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?