2021 m. sausio 22 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Skambantis vakaras prie Sartų

Dusetiškiai, jų svečiai Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karÅ«navimo) dienos vakarą skubėjo prie Sartų pakrantės, kur 21 val. su viso pasaulio lietuviais giedojo Tautišką giesmę. Dargana temdė dangų, bet ne šventėje dalyvavusių žmonių nuotaiką – pakrantė pasipuošÄ— spalvingais skėčiais, o žmonių veidai šypsenomis. Giesmė buvo giedama ant tilto, vėliau dalyviai bÅ«riavosi pakrantėje, bendravo, dainavo pamėgtas patriotines dainas. Žmones pasveikino Zarasų r. savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas: „Laikau šią šventę istorine prasme svarbiausia Lietuvai, kaip savarankiškos valstybės atskaitos tašką, nuo kurio prasidėjo visos kitos reikšmingiausios mÅ«sų valstybės šventės. Daug pralieta kraujo, daug padaryta žygių vardan jos, ir šiandien galime didžiuotis tuo, kad esam Nepriklausoma Lietuva.“   
 
Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos pirmininkė Aldona Žiliukienė savo sveikinime pasidžiaugė, kad gyvenam gražioj, laisvoj Lietuvoj ir turim stengtis patys kuo daugiau prisidėti gerais darbais prie jos klestėjimo.
KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas atkreipė dėmesį į tai, kad daug lietuvių giedoti Tautiškos giesmės  šÄ¯ vakarą rinkosi prie upių, ežerų, dusetiškiai – prie savo gražaus Sartų ežero, taigi vanduo visus sujungė ir suteikė dar vieną naują prasmę Valstybės dienos renginiams.
 
Sujungė, apvienijo žmones ir lietus, dosniai laistantis žemę. Bičių gaudimas žydinčiose liepose priminė, kokia stipri ir darbšti yra mÅ«sų tauta, kuri nepaisant visų jai tekusių ir tenkančių sunkumų – vis dar garsiai ir džiugiai dainuoja!
 
Vilija Visockienė 

2020-07-08 10:03:24