2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Smagus buvo Antalieptės kaimo festivalis!

Net dvi dienas vykęs antalieptiškių (ir ne tik jų!) susitikimas džiugino parengta programa. O šioje nieko nestigo – į valias buvo sportinių aistrų, skambaus lietuviško žodžio, linksmybių, įvyko naktinis šaltvyšnių valgymo čempionatas, Porciunkulės atlaidai, aukcionas ir jaukus Gedimino StorpiršÄio koncertas. Lyg kaleidoskopas keitėsi įvykiai, jų veikėjai ir svečiai, ir, svarbiausia, ne vienas iš apsilankiusių pasijuto lyg tarp gerų draugų esąs ir labai lauktas. Geras tai jausmas...
 
Kaip ne vienerius metus iki šiol, taip ir šiemet, rugpjūčio 2-ąją - Porciunkulės atlaidų Antalieptės bažnyčioje išvakarėse, buvo susirinkta į pirmojo kaimo festivalio dienos renginius. Nuo pat ryto iki pavakarių rungtasi sportinėse varžybose. Kai kuriose iš jų dalyvavo net užsieniečiai – tegul ir artimi kaimynai iš Daugpilio (Latvijos Respublika).
 
Susirinkusias į sporto šventę komandas pasveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius RamÅ«nas Keršys ir Antalieptės seniÅ«nas Arvidas Saulius, palinkėję sėkmės ir sportinio azarto.
 
Dalyvauti ,,Viliaus BiliÅ«no turnyro“ futbolo varžybose (5x5) užsiregistravo 9 komandos iš Antalieptės, Antazavės, Zarasų, Utenos, Visagino, Panevėžio ir Daugpilio (Latvijos Respublika). Išbandžius jėgas ir suvedus susitikimų rezultatus, turnyro nugalėtoja pripažinta komanda iš Panevėžio SK ,,Rekliai“, antrąją vietą užėmė zarasiškių ,,Liepsna“, o trečiąją – komanda ,,CMON“ iš Visgino.
 
PaplÅ«dimio tinklinio varžybose (bene, kaip ir pernai) dalyvavo 7 komandos iš Antalieptės, Dusetų, Antazavės, Utenos ir Zarasų. Po įvykusių varžybų paaiškėjo, kad stipriausi tinklininkai – antalieptiškiai. Mat, jų dalyvavo ne viena komanda ir šioms pripažinta ne tik pirmoji vieta, bet komandai ,,Žaidžiam dėl malonumo“ ir trečioji. O antrieji tarp tinklininkų liko artimi kaimynai – komanda ,, Sodžiaus jovarai“ iš Dusetų.
 
Krepšinio varžybose (3x3) susirungė 9 komandos iš Antalieptės, Antazavės, Dusetu, Daugailių, Užpalių, Panevėžio ir Utenos. Nugalėtojų vardas atiteko Antazavės – Kauno komandai, antrieji liko ,,Belenkas“ iš  Antalieptės, treti – užpališkių ,,Užpaliai“.
 
Žvilgtelėjus į sportinių varžybų nugalėtojų lenteles, negali nepastebėti, kad šiemet sekėsi Antalieptės komandoms. Ir jeigu kiek nepavyko futbolo varžybose, tai paplÅ«dimio tinklinio ir krepšinio savo sienos tikrai padėjo!
 
Visi varžybų nugalėtojai apdovanoti LKSKA ,,Nemunas“ taurėmis, medaliais, padėkos raštais ir piniginiais prizais. Ä®teikiant garbingoje kovoje laimėtus prizus dalyvavo ir geriausius sportininkus sveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Lamanauskienė ir Antalieptės seniÅ«nas Arvidas Saulius.
 
O vakarop susirinkta į Antalieptės daugiafunkcinio centro kiemelyje vykusį festivalio atidarymą, kuriame dalyvavo rajono Savivaldybės tarybos narys Remigijus Lamanauskas bei Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Zarasų ligoninė direktorius Valdas Guobys, susirinkusius pasveikinusi Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Aušra Lamanauskienė. Tądien muzikiniame-literatÅ«riniame vakare pristatytos naujos Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės Leokadijos Malcienės naujos knygos bei  Birutės JočiÅ«naitės–Cvirkienės kÅ«ryba, vyko V. Ylos medžio drožinių paroda-pardavimas, darnaus muzikinio Eglės ir Margaritos dueto iš Dusetų pasirodymas bei antalieptiškio poeto Algio Bertašiaus kÅ«rybos pristatymas.
 
Ä® ne bet kokį, o... naktinį šaltvyšnių valgymo čempionatą užsiregistravo 32 dalyviai. Buvo tarp jų ir du užsieniečiai - dabar Gražutės regioninio parko direkcijoje savanoriaujantys prancÅ«zas Maksas ir airis Li. Tikime, kad Maksas ilgam prisimins savo viešnagę Antalieptėje – šiame čempionate jis užėmė antrąją vietą! Primename, kad varžantis reikėjo ne tik lėkštę šaltvyšnių ir kelias bulves suvalgyti, bet dar lėkštėje ir vyšnių kauliukus palikti - tai šiame čempionate ir buvo sudėtingiausia užduotis.
 
Čempionatu pirmoji festivalio diena nepasibaigė - smagiai užgrojus Antalieptės kaimo kapelai ,,Un tą lieptą“ linksmintasi bei vaišintasi gegužinėje.
 
Kaip ir kasmet, antrąją festivalio dieną, Antalieptėje švęsti Porciunkulės atlaidai. Vėliau buvo surengtas aukcionas Antalieptės bažnyčios remonto darbams paremti, kurio metu parduota Antalieptės amatininkų darbų už 945 litus bei įvyko Gedimino StorpiršÄio koncertas.
 
Smagu ir įdomu buvo šiųmečiame Antalieptės kaimo festivalyje. Tikime, dar ilgai sportinių varžybų dalyviai bei jų ir kultÅ«rinių renginių žiÅ«rovai prisimins festivalio organizatorių išmonę ir dalyvių nuoširdumą, turės kuo patys pasidžiaugti ir ką kaimynui papasakoti. Na, o antalieptiškiai, nestokojantys gerų idėjų, toliau populiarins savąją Antalieptę ir visada lauks grįžtančių į ją...Nejučiomis iš atminties išplaukė Petro Guntulio eilutės: ,,Kalnų mes neturim graublėtų,/ Šventoji vingiuoja ramiai./Čia žemė visų numylėta,/ Antalieptė mÅ«sų namai“ – kad taip kuo dažniau galėtų apie mÅ«sų Zarasų kraštą pasakyti visi pirmą kartą (ir ne tik!) jį aplankę ir savais namais pavadintų.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Antalieptės seniūnija dėkoja rėmėjams:
 
Lietuvos kaimo sporto ir kultÅ«ros asociacijai (LKSKA) ,,Nemunas“,
 
UAB ,,Zarasų ST“,
 
Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai,
 
Lietuvos kultūros tarybai,
 
Žmonių su negalia sąjungos Zarasų skyriui.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Antalieptės seniūnija dėkoja:
 
Zarasų sporto centro darbuotojui Arūnui Zavadskui už teisėjavimą.
 
Nuotraukos iš Zarasų rajono savivaldybės administracijos Antalieptės seniÅ«nijos archyvų.
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija  

Zarasų rajono savivaldybė 2014-08-03 17:32:10
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?