2020 m. balandžio 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Šniukštų kaimo kartų bendrija vidutiniškai kasmet įgyvendina projektą

Šniukštų kaimo kartų bendrija vidutiniškai kasmet įgyvendina po 3-4 projektus pagal įvairias programas, finansuojamas Žemės ūkio ministerijos, Socialinės ir darbo apsaugos ministerijos, sporto departamento ir kitų institucijų lėšomis. Teikiant paramos paraiškas, visada vadovaujamės atrankos ir finansavimo taisyklėmis, atsižvelgiame į vertinimo kriterijus, kaip projekto partnerių pasirinkimas ir nuosavų lėšų prisidėjimo indelis, numatome tik tinkamas finansuoti išlaidas. Kiekvieną kartą susiduriame su paramos projektų vertintojų darbu, bei informavimu apie vertinimo rezultatus.
                    
2018 m. Zarasų rajono NVO ir religinės bendruomenės teikė projektus paramai gauti iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto. Pateiktus projektus svarstė ir vertino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytavertinimo komisija, kuri teikė rekomendacijas dėl projektų finansavimo. Daugumos projektus pateikusių pareiškėjų nuomone, sudarytos komisijos vertinimo rezultatai, neatitiko vertinimo kriterijų, numatytų Zarasų rajono savivaldybės NVO ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto tvarkos aprašo nuostatų, ir rekomendacijos dėl finansavimo buvo šališkos. Vertinimas balais buvo tik tvarkos aprašo tekste. Pareiškėjai nebuvo informuoti apie vertinimą, apie priežastys dėl kurių sumažintos paramos lėšos, bei kokios veiklos netinkamos finansuoti. Komisijos sprendimų bendruomenėms buvo užkrauta papildoma našta – parašyti du viešinimo straipsnius, nors tvarkos aprašo nuostatose buvo minimas vienas straipsnis žiniasklaidoje. Komisija neatsižvelgė į tai, kad projekto administravimo lėšos buvo netinkamos finansuoti, projektų vykdytojai dirba savanoriškai ir papildomus įpareigojimus privalėjo suderinti su pareiškėjais.
                    
Šniukštų kaimo kartų bendrijos pateiktame projekte buvo prašomos paramos lėšos planuotos organizuoti edukacinius renginius: pažintinė viktorina „Konstruok – matuok – atrask“ skirta vaikų gynimo dienai, floristikos užsiėmimai „Gamtos vainikų pynimai“, skirti ugdyti žmonių kūrybiškumą, gebėjimą bendrauti su gamta, estetinio vaizdo formavimą, spalvų ir formų pajautimą, bei renginys „Kalėdų papročiai ir tradicijos“, skirtas jaunoms šeimoms lavinti bendravimo įgūdžius. Projekto partneriais buvo pasirinkta Zarasų rajono viešoji biblioteka. Nuosavas indelis buvo numatytas 14,6 proc. bendros projekto vertės. Pagrindinis projekto tikslas - skatinti vietos bendruomenės tapatybę, ugdyti bendruomenės narių kūrybiškumą, skatinti dalyvavimą kultūriniame, visuomeniniame krašto gyvenime, būti veikliais ir sąmoningais piliečiais.
                    
Spalio mėnesio pabaigoje Šniukštų bendruomenės namuose įvyko pirmasis floristinio meno edukacinės programos užsiėmimas, kurio metu moterys turėjo galimybę išmokti ir pasigaminti floristinę Vėlinių kompoziciją „Įšėjusiems“. Juoda medžiaga apsukome iš kartono iškirptą apskritimą, iš gyvų eglės šakų bei dirbtinių gėlių sukomponavome puokštelę, o apskritimo viduje pastatėme vėlinių žvakelę.
                    
Lapkričio mėnesio viduryje įvyko antrasis edukacinės programos užsiėmimas tema „Advento vainikas“. Pati vainiko forma – amžinumo ir vienybės ženklas, reiškiantis niekada negęstančią saulę, jos metinį ciklą ir išreiškia Kristaus paslaptį. Susikaupimo laikotarpiu Advento vainikas tampa vienu svarbiausiu namų akcentu. Pirmiausia iš šieno ir vielos pasigaminome rato formos karkasą. Kad ant jo galėtume tvirtinti žvakeles ir įvairias puošmenas, jį visą apsukome eglės arba pušies šakomis, kurios išreiškia viltį ir nesibaigiantį amžiną gyvenimą. Pasidarius vainiko karkasą prasidėjo maloniausiais darbas – dekoravimas. Vainiko gamybai panaudojome pačias įvairiausias medžiagas: cinamono lazdeles, įvairiausius džiovintų gėlių žiedus,  uogas, kankorėžius, riešutus, giles, džiovintus vaisius ir kt. Kad vainikas išliktų subtilus ir skoningas minimaliai panaudojome ryškius akcentus — kaspinėlį, žaisliuką, lapus ir šakas nupurškėme sidabriniais arba auksiniais dažais. Iš vienodų priemonių ir medžiagų buvo pagaminti labai įvairūs vainikai. Kiekvieno dalyvio žvakutės skyrėsi savo spalva, forma, dydžiu bei kvapu. Adventinio vainiko gaminimo procesas atnešė tikrą kalėdinę nuotaiką.
                            
Gruodžio mėnesio pradžioje įvyko paskutinis, trečiasis edukacinės programos užsiėmimas, kurio metu komponavome kalėdines puokštes, iš kankorėžių klijavome medelius, sužinojome daug gražiausių istorijų apie Šv. Kalėdų tradicijas ir papročius. Kalėdinėms puokštėms panaudojome įvairių formų stiklines vazas. Į vidų pridėjome įvairiaspalvių eglutės žaisliukų, karoliukų, dažytų kankorėžių ir kt. Tereikėjo šiek tiek fantazijos ir kompozicijos džiugino savo originalumu. Laikinai pamiršome visus kasdienius rūpesčius ir turėjome puikų rezultatą – originalias dekoracijas.  
Papuošti namai alsuoja kalėdine dvasia.
 
Visada malonu grįžti į jaukius, dailiai dekoruotus namus, o šventiniu laikotarpiu grožio ir šilumos norisi dar labiau...

2019-01-08 08:42:44
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?