2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Solidarumo bėgimas 2017

Organizacija „Gelbėkit vaikus“, kviesdama Lietuvos vaikus bendrai sportinei veiklai, skatina pilietiškumą, atsakingumą, jautrumą, o taip pat solidarumą tarp visiškai skirtingos socialinės aplinkos, amžiaus ir gabumų moksleivių, tad Solidarumo bėgimas – ne tik sporto, bet ir edukacinis renginys.

„Esate atsakingi ir draugiški, mokantys užjausti ir ištiesti pagalbos ranką. Būdami kartu Jūs – didelė jėga, rodanti, kad gerumas ir kilnūs tikslai gali įveikti visus atstumus ir pasiekti tuos pasaulio vaikus, kuriems reikia paramos“, – bėgimo dalyvius motyvuoja Lietuvos Respublikos Prezidentė. 
 
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė, dėkodama Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai už palaikymą, Lietuvos Respublikos Prezidentei – už ypatingą dėmesį, mokyklų vadovus ragino likti neabejingus ir suteikti savo auklėtiniams galimybę prisidėti prie gražių solidarumo idėjų sklaidos savo aplinkoje. „Kiekvienas centas, įkritęs į Solidarumo sąskaitą reiškia, kad jis keliavo iš širdies į širdį, iš rankos į ranką tol, kol pasiekė tą, kuriam jo labiausiai reikia – pačių artimiausiųjų nesuprastą, gyvenimo skriaudžiamą Lietuvos vaiką arba galbūt net išgelbėjo gyvybę Zambijoje gyvenančiam mažyliui“, – jautriai Solidarumo bėgimo tikslus iliustruoja Rasa. 
Zarasų “Santarvės“ pradinės mokyklos pradinukai aktyviai dalyvavo 4-ajame Solidarumo bėgime. Ieškojo rėmėjų ir surinko per 350 eurų, kuriuos pervedė į renginio organizatorių sąskaitą. Rugsėjo 29 dieną mokiniai susirinko Zaraso saloje. Mokyklos direktorė Valerija Palivoda šiltai pasveikino renginio dalyvius ir padėkojo, kad mokiniai nuoširdžiai pasidalino savo gerumu su skriaudžiamais vaikais Lietuvoje ir Zambijoje.
 
Prieš startą visi išsirikiavo bendrai mankštai, kurią nuotaikingai pravedė Visuomenės Sveikatos biuro Zarasų skyriaus  stebėsenos specialistė Violeta Chažauskienė. 
 
Priešmokyklinių grupių auklėtiniai dalyvavo linksmose estafetėse. Šioms varžyboms teisėjavo buvusi rankininkė, o dabar dirbanti muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. 
 
Pirmų klasių mokiniai bėgo Saloje solidarumo distanciją ir dalyvavo estafetėse. Jiems teisėjavo Violeta Chažauskienė ir talkino pirmų klasių mokytojos. Pirmos C klasės mokinių solidarumo bėgimą surengė aplink Stelmužės ąžuolą ir bažnytėlę. Jiems teisėjavo mokytoja Regina Gecevičienė.
 
Antrų – ketvirtų klasių mokiniai bėgo rimtą distanciją – visą ratą Salos hipodrome. Prieš startą varžybų teisėjai, žinomi Zarasų krašto sportininkai - Lidija Michailova ir Darius Kilbauskas palinkėjo sėkmės ir patys kartu solidariai bėgo su mokiniais. Visos pradinių klasių mokytojos neatsiliko nuo savo auklėtinių ir garbingai įveikė Solidarumo trasą.
Priešmokyklinių grupių auklėtiniai dalyvavo linksmose estafetėse. Šioms varžyboms teisėjavo buvusi rankininkė, o dabar dirbanti muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė.
 
Mokinių sveikata rūpinos mokyklos sveikatos specialistė Regina Antipova.
 
Pasibaigus renginiui kiekvienai klasei buvo įteikti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinės direktorės Rasos Dičpetrienės Padėkos raštai ir Aktyvaus Rugsėjo diplomai.
 
Puiki rugsėjo diena suteikė galimybę pasidžiaugti saulėto rudens grožiu, pastiprinti savo sveikatą, dalinantis gerumu su savo draugais.
 
Nijolė Ragauskienė
„Santarvės“ pradinės mokyklos 
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

2017-10-12 08:33:19