2021 m. vasario 25 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Spalio mėnesio KALENDORIUS

 Spalio 1 diena buvo išties ypatinga. Tądien savimi galėjo didžiuotis vegetarai – šią dieną skatinama nevalgyti mėsos ir keisti savo maitinimosi įpročius, tuo pačiu ši diena skirta kovoti prieš gyvÅ«nų žudymą, jų naudojimą maistui. O štai muzikantai šią dieną yra už laisvą, niekieno nevaržomą muzikavimą, nes spalio 1-oji yra ir Tarptautinė muzikos diena. Jos įkÅ«rėju laikomas kompozitorius D. Šostakovičius. Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senų senovės, tai teigia ir archeologai bei istorikai. Ji padeda kovoti su stresu, ligomis. XXI amžiuje yra begalė įvairių muzikos stilių, bet visų jų pagrindu laikoma klasikinė muzika, kuri per amžių amžius neprarado savo prasmės iki šiol.
Bet ir tai dar ne viskas: spalio 1-oji – ir Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena... Sveikatos jiems! 
Spalio 5-ąją sveikiname savo mokytojus. Nuo seno Mokytojas laikomas padorumo, proto bei šviesios ateities simboliu. Augančio žmogaus gyvenime pedagogas atlieka labai svarbų vaidmenį, moko jį plačiai žiÅ«rėti į pasaulį, jį pažinti bei puoselėti jo grožį.
Spalio 13-ąją minima Tarptautinė kostiumų diena. Ji labiau taikoma vyrams – tądien jie skatinami vilkėti kostiumais bei parodyti aplinkiniams, kokiu universaliu drabužiu jie gali bÅ«ti.
Šešioliktoji spalio mėnesio diena pavadinta Boso diena. Ši šventė atkeliavo iš Amerikos. Žodis „bosas“ kilęs iš anglų kalbos ir reiškia „viršininką“, tai itin plačiai paplitęs barbarizmas. Tą pačią dieną minima ir Tarptautinė maisto diena. Šios datos tikslas – atkreipti dėmesį į badaujančius, vargšus žmones. Šią dieną rengiamos akcijos kovojant prieš badą bei labdaringos programos, padedančios benamiams žmonėms bei mažai pasiturinčioms šeimoms. 
Vis dažniau į Lietuvą atklysta europietiškos bei amerikietiškos šventės. Paskutinę spalio mėnesio dieną švenčiamas Helovinas, kitaip dar vadinamas Vaiduoklių švente. Iš tiesų ši šventė yra prasimanymas, tačiau ji jau kelias dešimtis metų kaitina amerikiečių kraują bei plÅ«sta į kitas pasaulio šalis. Šią dieną vaikai apsirengia specialiais kostiumais, vaikšto po namus ir prašo saldainių. Jaunimas irgi rengiasi vampyrais, vilkolakiais, numirėliais... Šios šventės simbolis – dekoruoti moliÅ«gai, kuriuose uždegamos žvakės. Tąnakt šÄ—lstama, gąsdinama, pasakojamos magiškos ir baisios istorijos bei manoma, jog vyksta stebuklai...
Ir aš linkiu jums, nors ir labai įsikibusiems į  mokslus, nepamiršti švenčių, taip pat nepatingėti dažniau apsilankyti gamtoje, stebėti ją besikeičiančią ir tikėtis, jog mus dar aplankys gražūs orai.
Parengė ir piešÄ—  Arianda GRIŠÄŒENKO.
Nuotraukos
Arianda Griščenko 2012-10-15 16:15:45
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?