2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Spalio mėnesio KALENDORIUS

 Spalio 1 diena buvo išties ypatinga. Tądien savimi galėjo didžiuotis vegetarai – šią dieną skatinama nevalgyti mėsos ir keisti savo maitinimosi įpročius, tuo pačiu ši diena skirta kovoti prieš gyvÅ«nų žudymą, jų naudojimą maistui. O štai muzikantai šią dieną yra už laisvą, niekieno nevaržomą muzikavimą, nes spalio 1-oji yra ir Tarptautinė muzikos diena. Jos įkÅ«rėju laikomas kompozitorius D. Šostakovičius. Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senų senovės, tai teigia ir archeologai bei istorikai. Ji padeda kovoti su stresu, ligomis. XXI amžiuje yra begalė įvairių muzikos stilių, bet visų jų pagrindu laikoma klasikinė muzika, kuri per amžių amžius neprarado savo prasmės iki šiol.
Bet ir tai dar ne viskas: spalio 1-oji – ir Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena... Sveikatos jiems! 
Spalio 5-ąją sveikiname savo mokytojus. Nuo seno Mokytojas laikomas padorumo, proto bei šviesios ateities simboliu. Augančio žmogaus gyvenime pedagogas atlieka labai svarbų vaidmenį, moko jį plačiai žiÅ«rėti į pasaulį, jį pažinti bei puoselėti jo grožį.
Spalio 13-ąją minima Tarptautinė kostiumų diena. Ji labiau taikoma vyrams – tądien jie skatinami vilkėti kostiumais bei parodyti aplinkiniams, kokiu universaliu drabužiu jie gali bÅ«ti.
Šešioliktoji spalio mėnesio diena pavadinta Boso diena. Ši šventė atkeliavo iš Amerikos. Žodis „bosas“ kilęs iš anglų kalbos ir reiškia „viršininką“, tai itin plačiai paplitęs barbarizmas. Tą pačią dieną minima ir Tarptautinė maisto diena. Šios datos tikslas – atkreipti dėmesį į badaujančius, vargšus žmones. Šią dieną rengiamos akcijos kovojant prieš badą bei labdaringos programos, padedančios benamiams žmonėms bei mažai pasiturinčioms šeimoms. 
Vis dažniau į Lietuvą atklysta europietiškos bei amerikietiškos šventės. Paskutinę spalio mėnesio dieną švenčiamas Helovinas, kitaip dar vadinamas Vaiduoklių švente. Iš tiesų ši šventė yra prasimanymas, tačiau ji jau kelias dešimtis metų kaitina amerikiečių kraują bei plÅ«sta į kitas pasaulio šalis. Šią dieną vaikai apsirengia specialiais kostiumais, vaikšto po namus ir prašo saldainių. Jaunimas irgi rengiasi vampyrais, vilkolakiais, numirėliais... Šios šventės simbolis – dekoruoti moliÅ«gai, kuriuose uždegamos žvakės. Tąnakt šÄ—lstama, gąsdinama, pasakojamos magiškos ir baisios istorijos bei manoma, jog vyksta stebuklai...
Ir aš linkiu jums, nors ir labai įsikibusiems į  mokslus, nepamiršti švenčių, taip pat nepatingėti dažniau apsilankyti gamtoje, stebėti ją besikeičiančią ir tikėtis, jog mus dar aplankys gražūs orai.
Parengė ir piešÄ—  Arianda GRIŠÄŒENKO.
Nuotraukos
Arianda Griščenko 2012-10-15 16:15:45
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?