2019 m. spalio 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Spalvinga šventė sukvietė gausų būrį dainininkų ir šokėjų

Šeštadienio vakarą Zaraso ežero saloje darniai skambėjo chorų dainos, džiugino žiūrovus šokėjai. Čia įvyko įspūdinga Rytų Aukštaitijos dainų šventė „Dàinu dainelę“. Į unikalų gamtos kampelį sukvietė dainininkus ir šokėjus iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Klaipėdos, Šiaulių, Naujosios Akmenės, Marijampolės, Varėnos, Pasvalio, Panevėžio, Ukmergės, Elektrėnų, Kupiškio, Alytaus ir kitų miestų bei rajonų. Turėjo taip pat kuo nudžiuginti šventės dalyvius ir zarasiškiai. Iš viso į šventę atvyko daugiau kaip 50 chorų. Seniai Zarasai neturėjo tokio didelio renginio.

 

Iškilmingi daudyčių garsai pakvietė į dainų šventę. Jos dalyviams ir žiūrovams buvo priminta apie bendrumo, vienybės jausmą stiprinančią šventę. Ji skirta lietuvių profesionaliosios muzikos patriarcho, kompozitoriaus ir dirigento Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Buvo prisimintas jo indėlis į Lietuvos kultūros puoselėjimą 1924 m. pirmajai dainų šventei vadovavęs kompozitorius pradėjo iki šiol gyvą tradiciją, kuri jau 95 metus suburia lietuvius bendrai dainai ir šokiui. Juozas Naujalis 1928 m. ir 1930 m. Lietuvos dainų švenčių dirigentas.

 

Šios šventės Zarasuose sumanytojas, iniciatorius ir programos sudarytojas Zarasų krašto garbės pilietis Lionginas Abarius. Scenoje šventės dirigentas, profesorius Lionginas Abarius.

 

Jis ugnies nešėjams perduoda šventės ugnies fakelą.

 

Zaraso ežero salos Didžiajame slėnyje skamba Juozo Naujalio daina „Lietuva brangi“. Šios dainos žodžius parašė Maironis. Nuvilnija saloje ir virš ežero bangų graži muzika ir jaudinantys žodžiai. Lengviems dirigento Liongino Abariaus mostams paklūsta per tūkstantį choristų. Tuo metu uždegama ugnis aukure.

 

Šiltai šventės dalyviai ir žiūrovai sutinka profesorių Lionginą Abarių. Jam įteikiamos gėlės. Garbės pilietis ir šiandien kupinas gražių sumanymų, kūrybinių ieškojimų. Šias metais jis švenčia dešimtmečio jubiliejų. Maestro sveikina visus šventės dalyvius, žiūrovus ir jo akyse ištrykšta laimės ašaros. Jis sako, kad jis yra laimingas ir turtingas žmogus, laimingesnis už visus, kurie sukaupė didžiausius materialinius turtus. Gyvenimas jam suteikė galimybę kurti, džiaugtis muzika ir džiuginti savo kūryba žmones. Didesnės laimės, pasak profesoriaus, gyvenime negali būti, aš suradau laimę tokią, kuri reikalinga man ir mano klausytojui.

 

Sveikinimo žodžius šventės dalyviams taria Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. Jis už tokios gražios šventės surengimą dėkoja rajono Savivaldybei, merui Nikolajui Gusevui, Zarasų kultūros centrui ir direktoriui Aurimui Gudui. Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa už šios gražios ir turiningos šventės surengimą nominacijas įteikia merui Nikolajui Gusevui, Kultūros centro direktoriui Aurimui Gudui ir maestro Lionginui Abariui.

 

Kelias valandas salos Didžiajame slėnyje viena po kitos liejosi mielos širdžiai dainos. Skambėjo Juozo Naujalio „Jaunimo giesmė“, po to Vaclovo Paketūro daina „Tau, gimtine“. Choristai nudžiugino žiūrovus ir Dusetų krašto liaudies daina „Ant ežerėlio“. Pakiliai suskambo nuostabioje šventėje ir Liongino Abariaus dainos „O Sartai, jus mėlynieji“, „Augau aš pas tėvelį“, „Dainu dainelę“ ...

 

Šventę baigė Liongino Abariaus sūnaus Gintauto daina „Dieve, laimink Lietuvą“ . Ją atliko Vilniaus miesto uteniškių kraštiečių bendrijos mišrus choras „Indraja“, jos vadovė maestro dukra Daina Abariūtė-Lazauskienė.

 

Sodriausiomis vasaros spalvomis nuspalvintoje Didžiojoje saloje skambėjo 1300 choristų balsai. Jie padovanojo klausytojams profesionaliai atliekamą chorinę muziką.

 

Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas įteikė chorų vadovams, šventės organizatoriaus padėkas už chorinės muzikos sklaidą ir dainų švenčių tęstinumą.

 

Petras Ivanovas
Nuotraukose – dainų šventės Didžiojoje saloje akimirkos.
Autoriaus nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-06-19 15:01:41
MERAS
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?