2020 m. balandžio 10 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Sportuokime ir būkime sveiki

Šniukštų kaimo kartų bendrijos įgyvendintas projektas ,,Sportuokime ir būkime sveiki“ nuo 2016 metų yra tęstinis projektas. Pirmosios veiklos prasidėjo pasinaudojus Žemės ūkio ministerijos lėšomis, kai įrengėme lauko treniruoklius ir bendruomenės nariai savarankiškai gali užsiimti sportine veikla. 2017 metais sveikatingumo veiklas tęsėme įgyvendinant projektą ,,Sportuojanti bendruomenė“ iš Kūno kultūros ir sporto departamento paramos lėšų. Taip metais buvo įsigyta šiaurietiško ėjimo lazdų, mankštos kilimėlių, žingsniamačių, organizuoti šiaurietiško ėjimo mokymai ir gimnastinės mankštos užsiėmimai. 2018 metais projektas ,,Pajudėkim pakrutėkim“ buvo finansuojamas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės ,,Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ paramos lėšomis. Organizuoti sveikatinimo mankštų užsiėmimai.


2019 m. projektas ,,Sportuokime ir būkime sveiki“ finansuotas Zarasų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Įgyvendinant projektą organizuota 24 valandų mokomieji – praktiniai gimnastinės mankštos užsiėmimai. Jų metų dalyviai buvo mokomi taisyklingai atlikti fizinius pratimus, kurie pagerina širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprina kaulus, sumažina diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerina miegą ir išlaiko sveikus sąnarius. Mitybos specialistė skaitė paskaitą apie sveiką mitybą bei supažindino su kūno kompozicijos analize. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę su Japonų firmos ,,Tanita“ kūno kompozicijos analizatoriumi sužinoti savo kūno riebalų kiekį, raumenų masę, kūno masės indeksą, dienos kalorijų normą, kūno vandens kiekį, metabolinį amžių. Užsiėmimai vyko Šniukštų bendruomenės namuose.


Šiuo projektu skatinome bendruomenės narius įsitraukti į sveikatos išsaugojimo, ugdymo ir stiprinimo bei fizinį aktyvumą didinančią sportinę veiklą, bei prisidėti prie to, kad kaimo gyventojai galėtų dalyvauti fizinio aktyvumo ir sveikatos išsaugojimo, ugdymo ir stiprinimo veiklose nepatirdami socialinės atskirties. Šią veiklą numatome tęsti ir kitais metais.
 

Daiva Zakšauskienė

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2020-01-09 08:21:09