2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Stalo teatras“ pakvietė į spektaklį „Deivių archeologija“

Lapkričio 18 dieną „Stalo teatras“ pakvietė vaikus ir suaugusius į spektaklį – muzikinį objektų veiksmą „Deivių archeologija“, sukurtą remiantis Marijos Gimbutienės idėjomis apie moterišką Deivių kultÅ«rą. Deives vaidino spektaklio režisierė, scenografė Saulė Degutytė, aktorės – Aura Garmutė, Kristina Baranauskaitė, kompozitorius, muzikos atlikėjas Gediminas Žilys ir kviestinė aktorė Lydmyla Zborovska iš Lvivo (Ukraina). ŽiÅ«rovai buvo panardinti į „sapną“ ir savo kÅ«nais galėjo justi protėvių bÅ«ties atgarsius ir harmoningas senovės vibracijas, kurias kÅ«rė įtaigÅ«s aktoriai, persikÅ«nijantys nuostabiuose objektuose, šviesos blyksniai ir gyvai skambančios sutartinės.

 

Zarasiečiame gerai pažįstama Saulė Degutytė vaidina daugelyje savo režisuotų spektaklių, yra jų scenarijų, scenografijos autorė. „Stalo teatro“ spektakliuose dažniausiai personažais tampa įvairÅ«s daiktai ir objektai, įtraukiami įvairių garso efektai, spektakliuose naudojami edukacijos, interaktyvumo elementai.

 

Aktorė Lydmyla Zborovska vaidina Lvivo (Ukraina) lėlių teatre, renka folklorą, moka daugybę, senųjų, ikikrikšÄioniškųjų dainų, sutartinių. Po spektaklio ji padainavo kelias liaudies dainas, pasidžiaugė aktyviu Lietuvos jaunimu ir palinkėjo nepamiršti savo kalbos. Slava Ukrainie – atsisveikino publika su aktore, kuri išvyksta atgal į tėvynę.

 

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija


Nuotraukos Vitos Juškėnienės

 


Zarasų rajono savivaldybė 2022-11-25 13:55:30