2020 m. balandžio 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Statinių naudotojų (savininkų) dėmesiui

Atkreipiame statinių savininkų (naudotojų) dėmėsi į tai, kad žiemos sezonu ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o dėl temperatūros pokyčių formuojasi ledas ar vanduo, todėl padidėja laikančiųjų konstrukcijų apkrovos. Tai turi įtakos konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui, todėl didėja statinių galimų griūčių rizika. Ypatingai žiemą prižiūrėti reikia šiuolaikinius prekybos centrus ir kitų paskirčių statinius, kurie yra pastatyti iš lengvų metalo konstrukcijų.
                     
Siekiant išvengti galimų avarijų ar nelaimingų atsitikimų, statinių savininkus (naudotojus), statinių savininkams (naudotojams) būtina stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei imtis skubių priemonių ir pašalinti susikaupusį sniegą bei ledą nuo statinių išorinių atitvarų. Tik tokiu būdu galima išvengti neleistinų konstrukcijų deformacijų ir skaudžių avarijų pasekmių.
                    
Priminame, kad už statinių naudojimą ir techninę priežiūrą yra atsakingi statinių savininkai (naudotojai), kurie statinių techninė priežiūra privalo atlikti remiantis STR 1.07.03:2017 „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka.“ Nustatytų statinio naudojimo ir priežiūros reikalavimų, kad būtų išlaikytos statinio (jo dalių, inžinerinių sistemų) savybės, atitinkančios esminius statinio reikalavimus.

Statybos ir komunalinio ūkio skyrius 2019-01-03 09:40:49
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?