2021 m. balandžio 21 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Statinių naudotojų (savininkų) dėmesiui

Atkreipiame statinių savininkų (naudotojų) dėmėsi į tai, kad žiemos sezonu ant statinių stogų kaupiasi sniegas, o dėl temperatÅ«ros pokyčių formuojasi ledas ar vanduo, todėl padidėja laikančiųjų konstrukcijų apkrovos. Tai turi įtakos konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui, todėl didėja statinių galimų griūčių rizika. Ypatingai žiemą prižiÅ«rėti reikia šiuolaikinius prekybos centrus ir kitų paskirčių statinius, kurie yra pastatyti iš lengvų metalo konstrukcijų.
                     
Siekiant išvengti galimų avarijų ar nelaimingų atsitikimų, statinių savininkus (naudotojus), statinių savininkams (naudotojams) bÅ«tina stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui bei imtis skubių priemonių ir pašalinti susikaupusį sniegą bei ledą nuo statinių išorinių atitvarų. Tik tokiu bÅ«du galima išvengti neleistinų konstrukcijų deformacijų ir skaudžių avarijų pasekmių.                 
 
Priminame, kad už statinių naudojimą ir techninę priežiÅ«rą yra atsakingi statinių savininkai (naudotojai), kurie statinių techninė priežiÅ«ra privalo atlikti remiantis STR 1.07.03:2017 „Statinių techninės ir naudojimo priežiÅ«ros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka.“ Nustatytų statinio naudojimo ir priežiÅ«ros reikalavimų, kad bÅ«tų išlaikytos statinio (jo dalių, inžinerinių sistemų) savybės, atitinkančios esminius statinio reikalavimus.

 

Statybos ir komunalinio Å«kio skyriaus informacija


Svetlana Veikšrienė 2021-02-03 15:40:49