2021 m. sausio 18 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Stebuklo belaukiant

Laiko tėkmė nenumaldomai priartina mus prie didžiausios ir gražiausios metų šventės Šv. Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis, matyt, turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės svarbiausios mÅ«sų gyvenime. Tam ir skirtas Adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą.


Šiam laikotarpiui ruošiantis 2019 metų lapkričio 27-28 d. Zarasų "Santarvės" pradinės mokyklos 4a (mokytoja Inga VainiÅ«nienė), 3c (mokytoja Regina Gecevičienė) ir 4c (mokytoja Laima Zibolienė) klasių mokinius Zarasų krašto muziejus pakvietė į edukacinius užsiėmimus "Advento kalendoriaus gamyba".


Atvykę į muziejų vaikai noriai klausėsi pasakojimo apie Advento tradicijas, papročius ir patys dalinosi sukauptomis žiniomis, prisiminė keturis pagrindinius Advento papročius: Advento vainiką, Pasninką, Ramybės laikotarpį, Advento kalendorių bei jo reikšmę ir prasmę. Nuo seno šio kalendoriaus svarbiausia reikšmė – skaičiuoti dienas ir įprasminti laiką iki Šv. Kalėdų. Dažniausiai pasirenkami 24 dienų kalendoriai. Ä® 24 dėžutes, kišenėles, skrynutes, maišelius ar kitas kalendoriui priskirtas vieteles dedami įvairÅ«s daiktai, laiškai, gražūs žodžiai, įprasminantys laukimą, kuriantys kalėdinę nuotaiką ir džiaugsmą. O į mÅ«sų pagamintus kalendoriaus vokelius "briedžiukus" įdėjome užduotėles, kurios mokys supratimo, atjautos ir rÅ«pinimosi artimu.


Už suorganizuotus edukacinius užsiėmimus nuoširdžiai dėkojame muziejaus direktoriaus pavaduotojai, vyriausiajai fondų saugotojai Daivai Juškienei ir archyvarei-kultÅ«rinės veiklos vadybininkei Renatai Šatrovienei. Už pagalbą pasiruošiant Advento kalendoriaus gamybai -muziejininkui ŠarÅ«nui Pošiui.


Šiame pašÄ—lusiame bėgime artėjant Didžiosioms šventėms branginkime laukimo laiką - Adventą, susitelkime užuojautai, pagalbai ir supratimui.


Zarasų " Santarvės" pradinės mokyklos
4a klasės mokytoja Inga Vainiūnienė

Nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-12-04 08:45:08