2020 m. liepos 10 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Stelmužės kaime tvarkoma viešoji erdvė

Siekdama spręti bendruomenines Stelmužės apylinkės gyventojų, bendruomenės narių problemas, bendruomenė ,,Gurnapolis” įgyvendina projektą ,, Viešosios erdvės Stelmužės kaime sutvarkymas ir pritaikymas bendruomeniniams poreikiams”, finansuojamą Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos.  
 
Viena iš aktualiausių problemų, su kuria susiduria bendruomenės atstovaujamų kaimų gyventojai ir bendruomenės nariai yra ta, kad kaime ir apylinkėse nėra viešos, poilsiui skirtos erdvės gyventojams, kurioje laisvalaikį galėtų praleisti vaikai, užsiėmimą sau rastų senjorai, kiti gyventojai turėtų poilsio zoną, bendruomenės nariai – sambūrių vietą. Taip pat nėra viešos erdvės, kurioje saugiai ir kokybiškai galėtų vykti didesni bendruomenių renginiai.
 
Taip gimė projekto idėja - Zarasų rajono Stelmužės kaime sukurti viešąją erdvę su įrengta infrastruktūra bendruomeniniams poreikiams tenkinti - organizuoti renginius, lauko sambūrius ir gyventojų poilsį. Projekto įgyvendinimo metu bendruomenė ,,Gurnapolis” sukurs viešosios erdvės infrastruktūrą: įrengs vaikų žaidimo aikštelę, pavėsinę su dvejais komplektais stalų ir suolais, tris komplektus lauko stalų su suolais, dvi šiukšliadėžes.  
 
Įgyvendinus projektą, ši vieta taps patrauklesnė vietos ir atstovaujamų kaimų gyventojams ir Stelmužės ąžuolo lankytojams, čia laisvalaikį galės praleisti šeimos su mažais vaikais, jaunimas, kiti vietos gyventojai, bendruomenės nariai turės pukią vietą lauko sambūriams, renginiams stebėti. Sutvarkyta vieša erdvė savo estetine išvaizda pagražins kaimo vietovę bei prisidės prie gyvenamosios vietos patrauklumo didinimo, mažins socialinę atskirtį.
 
Projektą planuojama įgyvendinti iki šių metų spalio 30 d., tačiau jau dabar pradėtos pirmosios veiklos – įrengta lauko pavėsinė su dvejais komplektais stalų ir suolais, vaikų žaidimo aikštelė, pastatytos šiukšlių dėžės. 
Nuotraukos2018-07-04 10:11:34