2020 m. liepos 13 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

„Streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas“

Nesuvaldytas stresas  – daugelio ligų priežastis, apatijos ir depresijos kaltininkas, dažniausia gyvybinės ir kūrybinės energijos praradimo priežastis, tačiau yra neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Šiuolaikiniame gyvenimo ritme stresas tapo nuolatiniu kiekvieno iš mūsų palydovu. Nustatyta, kad stresas darbe yra antroji po nugaros skausmų su darbu susijusi sveikatos problema.
 
Stresas – tai užtrukusi įtampos situacija, kurios išvengti subjektyviai neįmanoma, jei asmuo nesugeba kontroliuoti padėties. Stresas – netikėtų, dažniausiai neigiamų aplinkybių sukelti organizmo ir žmogaus veiklos funkcijų sutrikimai, dažniausiai pasireiškiantys tokiais somatiniais simptomais kaip nemiga, galvos skausmais, spazmais, širdies ritmo bei kraujospūdžio pakitimais, skrandžio ir virškinimo sutrikimais, dirgliosios žarnos sindromu. Taip pat eile psichinės sveikatos simptomų, tokių kaip nerimas, baimės, depresija, nuotaikų kaitos ar net sunkesniais psichikos sutrikimais.
 
Šių metų lapkričio 13 dieną, vyko užsiėmimas pagal Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupės sveikatos stiprinimo programą“. Užsiėmimo tikslas – streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas. Užsiėmimo metu Laima Milovančevičė psichologė – psichoterapeutė suteikė žinių apie streso valdymą, kokios yra streso valdymo metodikos, supažindino su Tibeto pratimais.
 
Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dėkoja Laimai Milovančevičė už bendradarbiavimą.
 
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Svetlana Vilkauskienė
Nuotraukos

2017-11-15 15:37:15