2021 m. vasario 28 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Suartėti su Dievu

AUTORĖS ir Vasilijaus KUKONENKOS nuotraukos.
 Po kun. Regimanto Tubelio pasveikinimo, jaunimo susipažinimo, pašventinus kryžių (Jono Mackevičiaus dovana jaunimui), prasidėjo dvylika valandų trukusi beveik 16 kilometrų piligriminė kelionė į Zarasų bažnyčią. Pirmasis sustojimas, nuėjus septynis kilometrus, buvo Imbrade: bažnyčioje vyko jaunimo pasveikinimas, po jo – draugiški pietÅ«s, smagÅ«s žaidimai grupėse, skatinantys bendradarbiauti, mąstyti bei susidraugauti tarpusavyje. Su mumis mielai bendravo ir kun. Mindaugas Kučinskas, atvykęs iš Truskavos, stebinęs savo sąmoju ir giliomis mintimis.
Tęsiant kelionę sustota prie MiliÅ«nų kaimo kryžiaus, Šaltupės koplytėlės, vyko trys maldavimai, prašymai, giesmių giedojimas, meldimasis. Kelionėje jaunimas (ir ne tik jis) draugiškai iš beržo šakelių nupynė vainiką, kuriuo papuošÄ— nešamą kryžių.
Galiausiai pasiekėme Zarasų bažnyčią, kur mus pasveikino kun. dekanas Remigijus Kavaliauskas, vyko pamaldos, skirtos piligriminiam jaunimui, Mišių metu skambėjo Panevėžio vyskupijos jaunimo komandos giedamos bei gitara grojamos giesmės, klausėmės įdomaus, nuotaikingo ir gilaus kun. M. Kučinsko pamokslo. 
Po Mišių bažnyčios šventoriuje laukė agapė – šventinė vakarienė, kurią suruošÄ— Zarasų dekanatas, organizacijų atstovai ir kiti zarasiškiai, ypač gerosios pamaldžios močiutės. VaišÄ—se buvo net du tortai su užrašais: „Blogį nugalėk gerumu“. 
Žygis baigėsi prie Zaraso ežero koncertu, kuriame grojo ir dainavo Zarasų jaunimo grupės „Mindrauja“ ir „Baltos varnos“ bei  Zala&Driukas iš Vilniaus.
Paklausinėjus jaunimo, kokie įspÅ«džiai apie šią kelionę, išgirdome tik teigiamus atsakymus. Žinoma, buvo pavargusių, tačiau žygis visiems labai patiko. Kalbintieji sakė, kad kelionė buvusi naudinga – daug naujo pamatyta, sužinota, patirta, o po eisenos, giesmių, bendravimo su Dievu jie jaučiasi pakylėti. Ne vienas sakė ateityje dalyvausiąs ir kitose piligriminėse kelionėse.
 
Nuotraukos

AUTORĖS ir Vasilijaus KUKONENKOS nuotraukos.

Eimantė Petrauskaitė 2012-06-04 15:25:49