2020 m. liepos 12 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Suremontuoti avarinės būklės Avilių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčios laiptai

Avilių kaimą nuo senų laikų puošia 1875 metais statyta tradicinių liaudies architektūros formų Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia, lankoma turistų, branginama iš šio krašto kilusių ir dabar čia gyvenančių parapijiečių. Bažnyčią aptarnauja Antazavės Dievo Apvaizdos parapijos klebonas kun. Vytautas Dagelis, čia aukojantis sekmadienio Šv. Mišias, teikiantis sakramentus, amžinojo poilsio palydintis parapijiečius. Parapiją garsina ir atlaidai, sutraukiantys gausius tikinčiųjų būrius.


Tačiau dėl trejų bažnyčios laiptų (centrinių ir dvejų šoninių) avarinės būklės buvo kilęs rimtas pavojus parapijiečių ir bažnyčios tarnautojų saugumui ir sveikatai, smarkiai kenkiama lankomo objekto ir viso krašto prestižui. Bažnyčios laiptai iš akmeninių plokščių statyti seniai, be jokio fundamento, nesutvirtinti betonuojant ir nebeatitiko šiuolaikinių saugumo reikalavimų.


Tad parapijos kunigo Vytauto Dagelio iniciatyva buvo imtasi kapitalinio šių laiptų remonto. Dalį remontui reikiamos sumos skyrė Zarasų rajono savivaldybė pagal NVO ir religinių bendruomenių dalinio finansavimo iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto programą. Likusios lėšos – parapijos aukos. Darbus atliko meistrai iš Zaduojos kaimo, pagalbinių darbininkų ir transporto bei kitokios pagalbos suteikė Imbrado seniūnas Vygirdas Žalkauskas.


Pašalinus avarinę grėsmę ir kapitaliai sutvarkius laiptus ne tik užtikrintas tikinčiųjų ir kaimo svečių saugumas, pagerėjo bažnyčios fasado išvaizda, bet ir išaugo turistų lankomo objekto prestižas.


Tolesniuose parapijos klebono planuose – bažnyčios sienų ir stogo perdažymas, tvoros remontas, kad bažnyčia darniai įsilietų į subtilų išvaizdaus Avilių kaimo apylinkių kraštovaizdį.


Nuotraukose matomas laiptų vaizdas prieš ir po remonto.

 

Projekto vadovė Indrė Klimkaitė

 


Svetlana Veikšrienė 2019-11-11 09:41:43