2022 m. rugpjūčio 12 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Suviekui 500

Liepos 30 dieną nuo pat ryto Suvieke buvo jaučiamas šurmulys. O kaip gi kitaip, juk didžiulė šventė – Suviekui 500 metų! 

 

Rašytiniuose šaltiniuose 1522 metais minima medinė Suvieko bažnyčia, kurios vietoje dabar pastatyta atminimo lenta. Liepos 30-ąją 500 metų sukakčiai paminėti pasirinkome neatsitiktinai. Jau 24 kartą liepos pabaigoje vyksta tradicinė kaimo šventė, tad suviekiečiai jau įpratę susiburti tokiu metu. 

 

Šventė prasidėjo dviračių žygiu „25 km istorijos“. Žygeiviai susirinko iš visų kraštų, jų buvo net 46! Visi dalyvavę žygyje dėkingi gidams RamÅ«nui Keršiui ir Evaldui Dumbravui už įdomų pasakojimą, skanų plovą ir arbatą.

         

Vėliau visi rinkosi prie Suvieko daugiafunkcinio centro, kur buvo atidengtas atminimo akmuo „Suviekui 500“. Ši misija buvo patikėta vyriausiam seniÅ«nijos gyventojui, artėjančiam prie savo 95-mečio, Vilhelmui Guogiui. Visus sveikino seniÅ«nas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius. Skambėjo suviekietės Apolonijos Ledzinskienės sukurta „Odė Suviekui“, kurią paskaitė Laima Daininė. SeniÅ«nijos patalpose suviekiečiai ir svečiai aplankė Vitalio Vošterio fotografijų, kuriose įamžinti Suvieko krašto žmonės, parodą „Po dangum“, lankėsi muziejuje, įkurtame buvusio istorijos mokytojo Juozo Kaladinsko.

         

Vėliau rinkomės Suvieko parko vasaros estradoje. Po seniÅ«no Gintauto Altano, bendruomenės pirmininkės Daivos Svidinskienės, svečių Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Gedimino Gaidamavičiaus ir „Zarasų krašto“ redaktorės, Savivaldybės tarybos narės Olgos Raugienės sveikinimų visus ledais vaišino verslininkas Rimvydas Podolskis, linksmino Suvieko kapela „Cinkelis“, o Edmundo Kučinsko dainos kėlė visus iš vietos ir kvietė šokiui.

         

Šventė tęsėsi bendruomenės namų kiemelyje. Čia, griežiant Samanių kaimo kapelai, Šaulių sąjungos atstovai pasitiko visus su „šauliška“ koše. O pasistiprinus ir vėl linksmybės, nes scenoje jau „stygas derino“ dainininkas Justinas Lapatinskas.

         

Už smagią šventę dėkingi rėmėjams verslininkams V. ir A. Baliams, A. Žuliui, Å«kininkams I. ir M. Mikutavičiams, Zarasų automobilių sporto klubo „Akseleratorius“ prezidentui A. Petkevičiui, Zarasų rajono savivaldybės administracijai, Zarasų kultÅ«ros centrui ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo, dalyvavusiems joje.

         

Fejerverkams kylant į dangų manau ne vienas mintyse kartojo A. Ledzinskienės odės žodžius: „O Suvieke, pakilk iš sunykimo pelenų ir vėl gyvuoki šimtmečius“.

         

Liepos 31-ąją Suvieko šv. Onos koplyčioje vyko šv. Onos atlaidai. Mišios buvo aukojamos už gyvenusius ir gyvenančius Suvieke. Po šv. Mišių palaimintas atminimo akmuo.

 

Seniūnijos informacija

 

Zarasų rajono savivaldybė 2022-08-03 14:58:44