2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Svarbios pamokos apie Europos Parlamento rinkimus

Artėjant Europos dienai, „Ąžuolo“ gimnazijoje vyksta renginiai, susiję su Europos Parlamento, Europos Sąjungos veikla. Turėjau galimybę pravesti informatyvias pamokas abiturientams ir vienuoliktokams - būtent tiems, kuriems šiuo metu yra aktualūs EP rinkimai, vyksiantys JAU gegužės 26-ąją dieną (už 24 dienų!) 

 

Iš tikrųjų šia tema esu kompetentinga kalbėti, nes dalyvaudama „Eurodebatuose“, kurių tema „Kaip EP rinkimuose balsuosiu galva, o ne kojomis“, ir mokomajame Europos Parlamente įgijau vertingų žinių, taip pat daug domėjausi savarankiškai ir jaučiu atsakomybę pasidalinti surinkta informacija su bendraamžiais. Kaip ir tikėjausi, daugelis jaunuolių, paklaustų, ar jau žino, už ką balsuos, atsakė neigiamai. Ši problema man yra ypač svarbi, nes jaunimas turi suvokti, kad jų balsas yra išties svarbus ir tik MES PATYS kuriame savo ateitį.


Tad parodžiau bendraamžiams, nuo ko pradėti, kaip pasilengvinti darbą ir kaip kritiškai mąstyti bei teisingai pasirinkti kandidatus. Taip pat pristačiau, kaip veikia Europos Parlamentas, koks yra europarlamentarų darbas, apžvelgėme dabartinių Lietuvos 11 EP narių darbą bei jų plenarinių sesijų lankymą, išsiaiškinome pagrindines EP frakcijas, politinių partijų idealogijas ir kas yra tie euroskeptikai. Pabaigoje sužaidėme linksmą žaidimą: pasiskirstę grupėmis mokiniai turėjo sukurti tobulo kandidato CV, kurį įkūnijo vienas iš grupės narių. Vėliau visi balsavome už tinkamiausią kandidatą. Nors viskas vyko ir juoko forma, priverčiau bendraamžius susimąstyti, kaip visgi neapdairiai žmonės gali balsuoti.


Labai skatinu visus domėtis dabartinėmis aktualijomis ir tuo, kas vyksta pasaulyje. Taip pat prašau nepatingėti ir skirti nors šiek tiek laiko išsirinkti tinkamus kandidatus ne tik į LR Prezidento postą, bet ir į Europos Parlamentą, juk būtent jie atstovaus visų mūsų interesams Europos Sąjungoje. Europos Parlamentas yra susijęs su kiekvieno iš mūsų kasdienybe glaudžiau, nei jums gali atrodyti. Džiaugiuosi galėdama bent trupučiu prisidėti prie kritiškų rinkėjų formavimo bei jų politinės savimonės diegimo.

 

Projekto MEPA jaunoji ambasadorė Nikolė Vavinskaitė, IVa klasės gimnazistė
Nuotraukos Rimanto Bikulčiaus ir Daivos Matijošienės

Nuotraukos
Svetlana Veikšrienė 2019-05-02 11:07:20
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?