2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Svarbu pranešti apie sutvarkytus naujus plotus

Pasibaigus šių metų žemės Å«kio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo laikotarpiui, Nacionalinė mokėjimo agentÅ«ra (NMA) primena, jog pareiškėjai, sutvarkę netinkamus paramai skirti plotus, turi pranešti apie pasikeitusias kontrolinių žemės sklypų (KŽS) ribas. Tai galima padaryti prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIS) išankstinių KŽS ribų aprašymų elektroninės paslaugos arba per mobiliąją programėlę „NMA agro“.

 

Ūkininkai kviečiami pranešti apie KŽS ribų pasikeitimus, sutvarkę buvusius netinkamus paramai plotus ir pavertę juos tinkamais, pvz., iškirtę medžius, išrovę kelmus, išvežę nupjautus medžius ir medžių liekanas, sutvarkę akmenų krÅ«vas ar kt. arba suarę daugiamečių pievų plotus, panaikinę ar naujai pasodinę daugiamečių sodinių plotus. Taip pat reikia pranešti, jei tinkami paramai plotai virto netinkamais (pvz., juose buvo pastatytas pastatas, iškastas tvenkinys ir pan.). Pranešimus galima pateikti prisijungus prie PPIS ir per mobiliąją programėlę „NMA agro“.
 
Iki gruodžio 1 d. aprašytus išankstinius KŽS ribų pasikeitimus VÄ® Žemės Å«kio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC) įvertins ir patikslins iki 2023 m. balandžio 1d.
 
Praneškite per „NMA agro“ programėlę
Pranešant apie KŽS ribų pasikeitimus per mobiliąją programėlę „NMA agro“, reikia atsiųsti vietovės nuotraukas, kuriose bÅ«tų užfiksuotas atliktas pakeitimas. Siunčiant pranešimą pasirenkama skiltis „Pranešti apie atliktą veiklą“, tuomet nurodomas tipas „Sutvarkytas paramai tinkamas plotas“, o tada šis plotas fotografuojamas spaudžiant fotoaparato ženkliuką. Nuotrauka išsiunčiama paspaudus laiško ženkliuką.
 
Svarbu, kad bÅ«tų pateiktos bent dvi kiekvieno pasikeitimo nuotraukos, kuriose bÅ«tų matomi vietą padedantys nustatyti objektai – medžiai, kelias, upė, namas ir pan. Taip pat teikiant informaciją per mobiliąją programėlę „NMA agro“ reikia nurodyti pareiškėjo vardą, pavardę ar įmonės pavadinimą ir žemės Å«kio valdos atpažinties kodą ar projekto numerį. Informaciją apie savo pateiktus pranešimus galima matyti NMA informacinio portalo pranešimų skiltyje. 
 
Praneškite prisijungę prie PPIS
Išankstinius KŽS ribų pasikeitimus galima aprašyti prisijungus adresu https://paseliai.vic.lt, pasirinkus skiltį „Kontroliniai žemės sklypai“ ir paspaudus mygtuką „Aprašyti išankstinius pasikeitimus“. Plote, kuriame atlikti tvarkymo darbai, reikia padėti tašką arba įkelti išmatuotus pasikeitusio ploto duomenis ir vietovės nuotrauką (ji turi bÅ«ti JPG, PNG arba GIF formato, dydis negali viršyti 5 MB) su vietovės nuoroda. Nuotraukoje turi bÅ«ti matomi nustatyti vietą padedantys objektai, t. y. medžiai, kelias, upė, namas ir pan.
 
Išankstinius KŽS ribų pasikeitimus taip pat galima aprašyti ir savivaldybėje ar seniÅ«nijoje pagal žemės Å«kio valdos centrą.
 
KŽS ribų pasikeitimų tikslinimo eigą galima stebėti elektroniniame žemėlapyje.
 
Atkreipiame dėmesį, jog patikros vietoje metu nustačius, kad išankstinio KŽS ribų pasikeitimo aprašymo metu aprašytas pasikeitimas neatitinka tikrovės, KŽS ribos netikslinamos, o vėlesniais metais to paties pareiškėjo aprašyti išankstiniai KŽS ribų pasikeitimai bus tikslinami tik tada, kai ŽŪIKVC gaus vėlesnių metų naujausią ortofotografinę medžiagą arba labai aukštos skiriamosios gebos palydovinę informaciją.
 
Informaciją apie mobiliosios programėlės „NMA agro“ panaudojimo galimybes, pranešimo siuntimo, nuotraukų fotografavimo instrukciją bei kitą naudingą informaciją rasite specialioje šiai programėlei skirtoje skiltyje https://www.nmaagro.lt.
 
Kaimo plėtros skyrius

Zarasų rajono savivaldybė 2022-11-29 11:23:22