2022 m. gegužės 23 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Sveikatos priežiūros tinklo reforma: dauguma savivaldybių planuoja steigti savo sveikatos centrus

Daugiau nei 50 savivaldybių iš 60 pritaria Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siÅ«lomiems pokyčiams ir planuoja steigti savo sveikatos centrus. Tai reiškia, kad vienas pagrindinių sveikatos priežiÅ«ros tinklo reformos uždavinių – 80 proc. sveikatos priežiÅ«ros paslaugų suteikti žmonėms jų gyvenamoje ar gretimoje savivaldybėje – taps realybe. Šiandien Seimo klausymuose bus pristatomi siÅ«lomi konkretÅ«s sprendiniai, kaip šis uždavinys bus įgyvendinamas.

 

Pasak jos, šiandien Seime pristatomų pokyčių tikslas – stipri ir efektyvi šeimos gydytojo komanda, arčiau namų gaunamos bazinės sveikatos priežiÅ«ros paslaugos, tiek šeimos gydytojo, tiek specialistų lengviau pasiekiamos gydymo įstaigos, palankesnis lėšÅ³ už suteiktas sveikatos priežiÅ«ros paslaugas modelis.

 

„Dėl to pasirinktas savivaldybės sveikatos centro modelis, integruojantis daugiausiai žmones tenkinančių pagrindinių sveikatos priežiÅ«ros paslaugų, o jau pačios savivaldybės pagal savo poreikius nuspręs dėl jo struktÅ«ros. Sveikatos centro koncepcija leistų tiek toliau vystyti šeimos medicinos instituciją, tiek optimaliai sumažinti sveikatos priežiÅ«ros paslaugų netolygumus ir užtikrinti, kad gyventojai galėtų gauti jiems priklausančias bazines sveikatos priežiÅ«ros paslaugas taip pat lengvai visose savivaldybėse,“ – sako viceministrė D. Jankauskienė.

 

Siekiant stiprinti šeimos gydytojų pajėgas, numatoma toliau nuosekliai mažinti jiems tenkančią administracinę naštą, papildyti jo komandą naujais nariais, padedančiais jam atlikti visas funkcijas, ir suteikti daugiau įrankių visapusiškai pasirÅ«pinti pacientų sveikata. Numatoma, kad šeimos gydytojų komandas papildys įvairių sričių specialistai – bendrosios praktikos slaugytojas, bendruomenės slaugytojas, akušeris, išplėstinės praktikos slaugytojas, kineziterapeutas, slaugytojo padėjėjas, socialinis darbuotojas, gyvensenos medicinos specialistas – jie galės bÅ«ti pasirenkami priklausomai nuo aptarnaujamų pacientų ir jų poreikių, atitinkamai nustatant jų darbo intensyvumą. Komandose taip pat atsiras atvejo vadybos funkcija, bus sudarytos poliligotų pacientų paslaugų organizavimo metodikos, žali koridoriai paciento patekimo pas gydytoją eilėse. Tai leis daugiau dėmesio sutelkti į ligų prevenciją, nuoseklesnę ir išsamesnę sveikatos stebėseną, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą. Laikas, per kurį pacientas turės patekti pas šeimos gydytoją – 24 val. Å«mios ligos atveju, 7 kalendorinės dienos – paÅ«mėjus lėtinei ligai ir kitais atvejais.

 

Sustiprinus šeimos gydytojo galimybes, ne mažiau svarbu, kad pacientas kuo greičiau gautų antrinio lygio gydytojų specialistų paslaugas. Šiuo metu dėl galimo nuoseklaus pirminių ir antrinių sveikatos priežiÅ«ros paslaugų sąsajų trÅ«kumo, į pacientus orientuoto gydytojų specialistų darbo organizavimo spragų daugėja uždelstų ligos atvejų, auga mirtingumo rodikliai.

 

Sklandus diagnostikos ir gydymo skirtingose sveikatos priežiÅ«ros įtaigose procesas bus užtikrinamas sukÅ«rus vieningą pacientų, kuriems nereikalinga skubi pagalba, pavėžėjimo sistemą, į ją įjungiant jau teikiamas paslaugas, papildžius trÅ«kstamais komponentais ir aiškiai nustačius, kaip ji veikia. Tuomet šia paslauga galėtų pasinaudoti daugiau gyventojų, pavyzdžiui, žmonės, dėl sveikatos bÅ«klės į gydymo įstaigą negalintys vykti nuosavu ar viešuoju transportu: turintys judėjimo problemų, psichikos, regos, kalbos ar kt. sveikatos sutrikimų, patiriantys gydymo šalutinį poveikį, taip pat tie, kuriems reguliariai atliekamos dializės, vėžio gydymas ir pan. Ši paslauga bÅ«tų taikoma ir tėvams, į gydymo įstaigą vežantiems vaiką, socialiai remtiniems asmenims ar tiems, kurie iš gydymo įstaigos naktį negali grįžti namo, nes nevažiuoja visuomeninis transportas.

 

Klausymuose taip pat bus pristatyta kaštų naudos analizė – planuojama, kad įgyvendinus pažangos priemonėje „Gerinti sveikatos priežiÅ«ros paslaugų kokybę ir prieinamumą“ planuojamas veiklas, kurios apima ir sveikatos priežiÅ«ros įstaigų tinklo reformos priemones, išvengiamo mirtingumo atvejų 100 tÅ«kst. gyventojų iki 2030 metų turėtų sumažėti nuo 186 iki 95 asmenų. Ä®vertinus visas naudas, kurias sukurs įgyvendinta pažangos priemonė, numatoma, kad jos bus daugiau nei tris kartus didesnės, nei patirtos sąnaudos.

 

Europos sveikatos politikoje jau ne vienerius metus akcentuojama sveikatos paslaugų integracija, kuri bÅ«tų patogi pacientams ir pašalintų paslaugų organizavimo trukdžius. Pažangios Europos šalys, kaip pavyzdžiui, Suomija, Jungtinė Karalystė, Slovėnija, jau keletą dešimtmečių džiaugiasi sėkminga sveikatos sistemos reforma – ten veikia integruoti pirminės ir specializuotos sveikatos priežiÅ«ros paslaugų teikimo modeliai.

 

 

SAM Spaudos tarnyba


Zarasų rajono savivaldybė 2022-05-11 13:55:03
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?