2018 m. liepos 18 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Švietimas – kertinis akmuo gerinant teritorijos aplinką

Atrodytų, keistas pasisakymas, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio.  Kai žiūri iš pirmo žvilgsnio – dažnai būna, kad suklysti, nes nepasižiūri šiek tiek toliau, o patiki tuo pirmu žvilgsniu.
 
Prieš porą dienų čia – savivaldybės www, p. Leonas Sadauskas (Salako pagrindinės mokyklos direktorius) gana jausmingai pasisakė apie mano Facebook viešame profilyje publikuotą įrašą. Šįryt čia pat pasisakė ir Turmanto pagrindinės mokyklos bendruomenė. Ačiū už nuomones.
 
Suprantu, kad mano išsakyta pozicija galėjo išprovokuoti tokią reakciją ir jausmus. Pokyčiai niekuomet nebūna lengvi, o jiems sukurti reikalingos argumentuotos diskusijos, kurių aš siekiu ir tikiuosi. Džiaugiuosi, kad tokią diskusiją, su Salako mokyklos bendruomene netrukus turėsime.
 
Tad, norėčiau pasakyti kelis dalykus:
 
- demokratinėje šalyje esame laisvi reikšti savo nuomonę, kelti klausimus ir diskutuoti. Tai gali daryti ir mokinys, ir direktorius, ir politikas. Tai, kad nuomonė sukelia diskusijas ir iššaukia reakciją tik rodo, kad iškelta tema yra svarbi ir ja būtina rūpintis.
 
švietimo tema mokytojų dienos proga – nėra skausmas, atvirkščiai – tai džiaugsmas. Džiaugsmas kad nesate „tema“ kitų temų eilės gale. Manau jums nereikia priminti, kad tik kalbant/diskutuojant apie konkrečių dalykų gerinimą - gimsta geriausi sprendimai.
 
- suprantu, kad mano, kaip jaunos politikės, ambicijos ir noras keisti, pasirinktas kalbėjimo stilius gali būti ne visiems priimtinas. Paprasčiau - nieko nedaryti ir gyventi posenovei. Džiaugiuosi jog mano pasirinktas tonas leidžia judinti tokias mums visiems svarbias temas.
 
Bet žinot, ne tai svarbiausia.
 
Švietimo tema yra ne tik jautri, ji yra viena svarbiausių temų rajone. Ir matomai, vien dėl temos „jautrumo“ šia tema stengiamasi kuo mažiau kalbėti. Įsivaizduokit, labai skauda šoną (įtari kad apendicitas), bet nenori apie tai su niekuo kalbėti, na nes - kam kalbėti jei dar nėra visiškai blogai, o gal savaime susitvarkys?
 
Nuo to, kad su niekuo nekalbėsi ir neigsi, kad skauda – geriau juk nepasidarys. Tai lygiai taip ir švietimas, jei apsimesim, kad viskas gerai – tai kažkada tas „apendicitas“ trūks ir tikrai labai skaudės.
 
Siūlau išdrįsti pradėti analizuoti švietimo temą. Ne emociškai, ne su nuomonių apklausa „reikia mokyklos ar ne“. Siūlau suburti iniciatyvinę komandą, išanalizuoti faktinius duomenis (mokinių skaičius, mokytojų skaičius, atlyginimai, krūviai, mokyklų eksploatacijos kaštai, mokinių pavežėjimo kaštai, popamokinis ugdymas, saviveikla bendruomenėje, mokytojų perkvalifikavimas, naujų darbo vietų mokytojams kūrimo alternatyvos ir t.t.) ir pasirinkti geriausią sprendimą Zarasų rajonui.
 
O kol kas - laukiu susitikimo su p. Leonu Sadausku, Salako mokyklos bendruomene ir visais, kuriems ši tema tokia pati svarbi kaip ir man.

Jūsų argumentuotų pasiūlymų ir idėjų laukiu el. paštu trimonyte1@gmail.com
 
Pagarbiai
Aurelija Trimonytė

2017-10-11 14:32:27
Elektroninės paslaugos
Renginiai
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Ar stebite tiesiogines Zarasų rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliacijas
Renginių kalendorius
2018 m. liepa
P A T K P Š S
 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31