2020 m. birželio 1 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Švietimo ir mokslo ministrė kartu su etatinio koordinavimo grupe lankėsi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje

Spalio 12 dieną, ketvirtadienį, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Susitikime taip pat dalyvavo Jurgita Šerpatauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos teisės skyriaus patarėja, Aidas Aldakauskas,Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius, Nikolajus Gusevas, Zarasų rajono savivaldybės meras, Stanislovas Kaulavičius, Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius ir gimnazijos pedagogai.
 
Susitikimo metu buvo kalbama apie mokyklų finansavimo modelį, pedagogų atlyginimus ir darbo krūvį, mažėjantį mokinių skaičių.
 
Mažėjant mokinių skaičiui, mažėja klasių komplektų ir pamokų skaičiaus. Šiais mokslo metais gimnazijoje formuojama 1 klasės komplektu mažiau nei pernai, o klasė kainuoja daugiau kaip 40000 Eur, todėl natūralu, kad kai kuriems mokytojams gali šiek tiek mažėti atlyginimas. Nuo rusėjo 1 d. pagal darbo apmokėjimo įstatymą neliko nuostatos gimnazijų mokytojams nustatyti 5-20 proc. priedą, nes toks koeficiento didinimas neatitinka veiklos sudėtingumo kriterijaus ir diskriminuoja mokytojus, dirbančius su 1–8 klasių mokiniais. Praeitais metais Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje koeficientai už kontaktines valandas buvo didinami 20 proc. Todėl Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojai už rugsėjo mėnesį už tokį patį darbo krūvį gavo 11 proc. mažesnį atlyginimą. Taip pat susitikimo metu išsiaiškinta, kad gimnazijos mokytojai neteisingai supranta darbo krūvio apskaičiavimo principą. Ministerijos atstovai paaiškino mokytojams, kaip teisingai apskaičiuojamas mokytojo darbo krūvis. Galbūt dėl anksčiau išvardintų priežasčių gimnazijoje iki šiol nesuderinta mokyklos darbo apmokėjimo tvarka. Tvarkos nepavyksta suderinti su mokytojų interesams mokykloje atstovaujančia Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga, todėl didžioji dalis gimnazijos mokytojų atsisako pasirašyti darbo sutarčių pakeitimus. Ministerijos juristė išaiškino, kad dėl pasikeitusių tvarkų atlyginimas už tas pačias darbo valandas negali mažėti. Meras pažadėjo rasti lėšų atstatyti mokytojams prarastą atlyginimą, kuris mėnesiui sudaro apie 2500 Eur. Tačiau didinimas galimas tik tuo atveju jei gimnazijoje bus suderinta ir pasirašyta darbo apmokėjimo tvarka ir pakeistos mokytojų darbo sutartys.
 
Švietimo ir mokslo ministrė bei ministerijos etatinio apmokėjimo grupės nariai mielai atsakė į visus mokytojams rūpimus klausimus.
 
Esame dėkingi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei ir kitiems švietimo ministerijos darbuotojams, kad surado galimybę apsilankyti Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje  ir artimai bendraujant su mokytojais išaiškinti mokytojų etatinio apmokėjimo subtilybes.
 
Tikimasi, kad socialinis dialogas tarp gimnazijos vadovų, profesinės sąjungos ir mokytojų bus pakylėtas į aukštesnį kultūros lygį, supratus, kad vieniems reikia kitų, išmokus ne tik girdėti, bet ir klausyti, bus priimtas sprendimas, kuris gali ir turi būti naudingas kiekvienam bendruomenės nariui.
 
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė po susitikimo su Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos pedagogais trumpai lankėsi Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų paskaitoje, ir pasveikino juos su naujųjų mokslo metų pradžia. 
Nuotraukos
Švietimo ir kultūros skyrius 2018-10-16 14:01:04