2021 m. kovo 7 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės kreipimasis į švietimo bendruomenę

Gerbiama švietimo bendruomene,

Kreipiuosi į visus pedagogus, tėvus, mokyklų, taip pat savivaldybių švietimo administracijas.

 

Gruodžio 14 d. Vyriausybė priėmė patikslintus sprendimus dėl karantino priemonių. Jie nėra lengvi. Šioje sudėtingoje situacijoje, kuri reikalauja ypatingo visuomenės solidarumo ir susitelkimo, privalome atsisakyti įprasto gyvenimo ritmo, apriboti jį dėl savo pačių ir mÅ«sų visų ateities.

 

Nuo gruodžio 16 d. visas ugdymas, išskyrus kai kurias išimtis, vyks nuotoliniu bÅ«du, tik ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos dirbs įprastai, jos galės priimti vaikus.

 

Tačiau rekomenduojama ateiti į ugdymo įstaigas tik tiems vaikams, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti priežiūros namuose.

 

Labai prašome tėvelių: jei galite nevesti savo vaiko į darželį – taip ir padarykite. Darželiai ir jų personalas dirba šiuo sudėtingu laikotarpiu, nes kai kurie tėveliai dėl darbo specifikos ar kitų svarbių aplinkybių negali vaikų prižiÅ«rėti namuose. Pirmiausia tai medikai ir vidaus reikalų sistemos darbuotojai. Situacijos šeimose labai skirtingos, bet tikime mÅ«sų žmonių sąmoningumu ir atsakomybe. Jei tik įmanoma, pasilikite namuose.

 

RÅ«pinkimės savo vaikais, savo tėvais, galvokime vieni apie kitus, nes esame vieni nuo kitų priklausomi. Tikiu, kad ne griežta įsakymo raidė, kurią randama bÅ«dų apeiti, o visų mÅ«sų sąmoningumas lemia kiekvieno iš mÅ«sų elgesį pandemijos akivaizdoje.?

 

Suprantu, kad šiuo ypatingu prieškalėdiniu laikotarpiu natÅ«raliai kyla noras pabendrauti, pradžiuginti vaikus Kalėdų Senelio dovanėle ar šventiniu vakaru, tačiau verčiau rinkimės jautrumą ir atsakingumą vieni už kitus – nerenkime šventinių kalėdinių ir naujametinių susibÅ«rimų švietimo įstaigose. Geriausia šių metų padovanota dovana ir džiaugsmas bus išsaugota vaikų, tėvų, senelių ir darbuotojų sveikata.

 

Kreipiuosi į savivaldybių administracijas ir prašau pagal savo galimybes ir vietos bendruomenių poreikius talkinti švietimo įstaigoms sprendžiant jautrius šiuo periodu klausimus dėl darbo organizavimo, įstaigų aprÅ«pinimo saugos priemonėmis. Taip pat svarbu spręsti dėl pagalbos pradinukus auginantiems medikams ir pareigÅ«nams, darbuotojams, kurie rÅ«pinasi visų mÅ«sų sveikata bei saugumu, sudarant galimybes jų vaikams organizuoti ugdymą ar priežiÅ«rą kasdieniu, t. y. kontaktiniu, bÅ«du.

 

Švietimo bendruomenės nariai – pirmiausiai mokytojai – yra atsidÅ«rę vienose iš pirmųjų kova su pandemija gretų. Esu nepaprastai dėkinga už jų darbą.

 

Kaip kas galime – tėvai, mokyklų ir savivaldybių švietimo administracijos – palaikykime juos, neapkraukime nebÅ«tinu darbu. Svarbiausia dabar – visų sutelktumas, pagalba, dėmesys ir rÅ«pestis vienas kitu.

 

 

Nuoširdžiai

Jurgita Šiugždinienė

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė


Svetlana Veikšrienė 2020-12-17 11:23:33