2023 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Taiklesnė šildymo kompensacijų skyrimo tvarka, apsauganti pažeidžiamiausius namų ūkius

Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas.


Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisos priimtos atsižvelgiant į energijos išteklių kainų stabilizavimąsi, savivaldybių praktiką ir siÅ«lymus bei Europos Tarybos rekomendaciją – iki šių metų pabaigos panaikinti galiojančias su energija susijusios paramos priemones ir užtikrinti, kad tomis priemonėmis bÅ«tų siekiama apsaugoti pažeidžiamus namų Å«kius.


„Laikina tvarka, kai nebuvo vertinamas asmenų turtas, pasiekė savo tikslą: buvo apsaugotos žmonių pajamos, kai ženkliai augo energijos išteklių kainos ir šoktelėjo infliacijos skaičiai. BÅ«sto šildymo kompensacijų gavėjų ratas išsiplėtė, kompensacijos pasiekė kas penktą namų Å«kį. Ir, svarbiausia, išsiplėtė gavėjų ratas, nes dėl kompensacijos kreipėsi ir tie gyventojai, kurie niekada nesikreipė dėl šios paramos, nes galimai nežinojo, kad turi teisę ją gauti. Keičiantis situacijai, atsižvelgiant į ateinančio šildymo sezono prognozuojamą šilumos kainų mažėjimą, taip pat savivaldybių siÅ«lymus, siekiame piniginės socialinės paramos taiklumo. Prioritetu ir toliau išlieka pažeidžiamiausių namų Å«kių apsauga, o atskirais atvejais individualius sprendimus dėl vieno ar kito namų Å«kio, priims savivaldybės,“ – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.


Prezidentui pasirašius, įstatymo nuostata bus taikoma nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. bei visą šildymo sezoną gyventojų pateiktiems prašymams.


Nuostata dėl nuosavybės teise turimo turto nevertinimo galiojo nuo 2020 m. birželio mėn., siekiant sušvelninti socialines koronaviruso pandemijos pasekmes, o 2022 m. jos galiojimas buvo pratęstas, siekiant apsaugoti nepasiturinčius gyventojus nuo infliacijos sukeltų neigiamų pasekmių bei energijos išteklių kainų staigaus augimo. Tokiu bÅ«du finansinius sunkumus patiriantiems gyventojams buvo sudarytos palankesnės sąlygos gauti piniginę socialinę paramą.


Ä®sigaliojus įstatymo pakeitimams ir atsižvelgiant į prognozuojamą šilumos kainų mažėjimą bÅ«simą šildymo sezoną, išankstiniais skaičiavimais, bÅ«sto šildymo išlaidų kompensacijų gavėjų skaičius vidutiniškai per mėnesį sieks apie 200 tÅ«kst. namų Å«kių arba apie 18 proc. mažiau nei 2022/2023 m. šildymo sezoną.

 

Informaciją parengė: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Publikuota
2023-09-12


Zarasų rajono savivaldybė 2023-09-15 13:26:25
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?