2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Tapkite Europos judriosios savaitės dalyviais (papildyta)

Europos judrioji savaitė (The European Mobility Week) kasmet organizuojama rugsėjo 16-22 d. Svarbiausias jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio autotransporto kiekio problemą ir oro užterštumą gyvenamojoje aplinkoje, bÅ«tinybę mažinti privačių automobilių kiekį, didinti visuomeninio transporto, dviračių ir pėsčiųjų zonų naudojimą bei jų plėtimą.
 
Šios savaitės kulminacija – tarptautinė diena be automobilio, kurios pradžia - 1999 m. surengta Europos diena be automobilio. 2000 m. aktyvistų ir organizacijų Car Busters tinklas organizavo pirmąją tarptautinę dieną be automobilio. Dabar ją palaiko daugelyje pasaulio šalių, o minint kasmet primenama, kad judėjimui turime alternatyvas ir siÅ«loma atsisakyti naudoti asmeninius automobilius visuomeninio transporto naudai, naudotis dviračiais bei vaikšÄioti pėsčiomis.
 
Europos judrioji savaitė pirmą kartą įvyko 2002 m. ir netrukus į ją įsijungė ne tik Europos, bet pasaulio šalių gyventojai. Skelbiama, kad 2013 m. vykusiuose savaitės renginiuose dalyvavo beveik 2 000 miestų iš 47 valstybių.
 
Kasmet Europos judrioji savaitė skiriama naujai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. 2014-ųjų tema „MÅ«sų gatvės – mÅ«sų pasirinkimas“. Šiemet dalyvaujantys joje gyventojai kviečiami atkreipti dėmesį į transporto poveikį gyvenamosios aplinkos kokybei, skatinami išreikšti nuomonę kaip subalansuotai kurti erdves automobilistams, pėstiesiems ir dviratininkams.
 
Zarasų rajono gyventojai bei svečiai taip pat kviečiami kartu paminėti 2014 m. rugsėjo 22-ąją visame pasaulyje minimą dieną be automobilio. Ignalinos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius kartu su Zarasų žemės  Å«kio mokyklos bendruomene šią dieną kviečia dalyvauti rengiamame žygyje su šiaurietiškomis lazdomis. Biuro darbuotojos ragina prie skelbiamos akcijos prisidėti visus zarasiškius ir kelionei į darbą, parduotuvę ar į svečius pasirinkti ne greitą bei patogų savo automobilį, o sveikesnę transporto rÅ«šÄ¯. Prisijungdami prie šios akcijos visi turite progą bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams, anÅ«kams ir miesto gyventojams švaresnio oro gurkšnį!
 
Ne tik stebėkite dalyvaujančius judriojoje savaitėje, bet aktyviai įsijunkite į ją! Nors vienai dienai atsisakykite automobilio. Naudingai ilsėkitės bėgiodami, važinėdami dviračiais, tiesiog pasivaikšÄiodami miške ar ežero pakrante.  
 
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija
 
____________________________________________________________________
Draudžiama zarasai.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio zarasai.lt sutikimo, o jei sutikimas bus gautas, bÅ«tina nurodyti zarasai.lt kaip informacijos šaltinį ir aktyvuoti  nuorodą į jį.

Zarasų rajono savivaldybė 2014-09-17 18:48:30
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?