2020 m. balandžio 1 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Tapkite Europos judriosios savaitės dalyviais (papildyta)

Europos judrioji savaitė (The European Mobility Week) kasmet organizuojama rugsėjo 16-22 d. Svarbiausias jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio autotransporto kiekio problemą ir oro užterštumą gyvenamojoje aplinkoje, būtinybę mažinti privačių automobilių kiekį, didinti visuomeninio transporto, dviračių ir pėsčiųjų zonų naudojimą bei jų plėtimą.
 
Šios savaitės kulminacija – tarptautinė diena be automobilio, kurios pradžia - 1999 m. surengta Europos diena be automobilio. 2000 m. aktyvistų ir organizacijų Car Busters tinklas organizavo pirmąją tarptautinę dieną be automobilio. Dabar ją palaiko daugelyje pasaulio šalių, o minint kasmet primenama, kad judėjimui turime alternatyvas ir siūloma atsisakyti naudoti asmeninius automobilius visuomeninio transporto naudai, naudotis dviračiais bei vaikščioti pėsčiomis.
 
Europos judrioji savaitė pirmą kartą įvyko 2002 m. ir netrukus į ją įsijungė ne tik Europos, bet pasaulio šalių gyventojai. Skelbiama, kad 2013 m. vykusiuose savaitės renginiuose dalyvavo beveik 2 000 miestų iš 47 valstybių.
 
Kasmet Europos judrioji savaitė skiriama naujai temai, susijusiai su tvariu judėjimu. 2014-ųjų tema „Mūsų gatvės – mūsų pasirinkimas“. Šiemet dalyvaujantys joje gyventojai kviečiami atkreipti dėmesį į transporto poveikį gyvenamosios aplinkos kokybei, skatinami išreikšti nuomonę kaip subalansuotai kurti erdves automobilistams, pėstiesiems ir dviratininkams.
 
Zarasų rajono gyventojai bei svečiai taip pat kviečiami kartu paminėti 2014 m. rugsėjo 22-ąją visame pasaulyje minimą dieną be automobilio. Ignalinos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro Zarasų skyrius kartu su Zarasų žemės  ūkio mokyklos bendruomene šią dieną kviečia dalyvauti rengiamame žygyje su šiaurietiškomis lazdomis. Biuro darbuotojos ragina prie skelbiamos akcijos prisidėti visus zarasiškius ir kelionei į darbą, parduotuvę ar į svečius pasirinkti ne greitą bei patogų savo automobilį, o sveikesnę transporto rūšį. Prisijungdami prie šios akcijos visi turite progą bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau, savo vaikams, anūkams ir miesto gyventojams švaresnio oro gurkšnį!
 
Ne tik stebėkite dalyvaujančius judriojoje savaitėje, bet aktyviai įsijunkite į ją! Nors vienai dienai atsisakykite automobilio. Naudingai ilsėkitės bėgiodami, važinėdami dviračiais, tiesiog pasivaikščiodami miške ar ežero pakrante.  
 
 
Zarasų rajono savivaldybės informacija
 
____________________________________________________________________
Draudžiama zarasai.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio zarasai.lt sutikimo, o jei sutikimas bus gautas, būtina nurodyti zarasai.lt kaip informacijos šaltinį ir aktyvuoti  nuorodą į jį.

Zarasų rajono savivaldybė 2014-09-17 18:48:30
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?