2020 m. gruodžio 2 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Tarėsi apie Zarasų aerodromo perspektyvas

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius susitiko su  Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos vedėja Kristina Virgayle, naujuoju Zarasų aeroklubo „Orlėkis" vadovu Dariumi ViliÅ«nu ir klubo instruktoriumi Audriumi Kuzma. 
 
Šio pasitarimo metu buvo aptarta  aviaklubo bÅ«klė, jo veikla  ir ateities perspektyvos. Pasitarimo dalyviai buvo vieningos nuomonės, kad  Zarasų aerodromas su šiandien jame veikiančiais subjektais turi tapti  Zarasų krašto pasididžiavimo ir turistų traukos objektu. 
 
Lietuvoje vaikų aviacija gyvuoja jau daugiau nei 35 metus. Zarasuose yra  vienintelis klubas  Europoje vystantis  tokį unikalų vaikų švietimą. Čia veikianti  vaikų aviacijos eskadrilė – viena iš aktyviausių  Lietuvos Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos eskadrilių. Eskadrilė jungia ne tik Zarasų miesto, bet ir Ignalinos krašto vaikus bendram tikslui – įsigyti  aviacijos teorijos ir praktikos pradmenis. Juos įsigyi padeda instruktorius Audrius Kuzma. 
 
Zarasų eskadrilės mokiniai  šių metų nacionaliniame Broniaus Oškinio taurės čempionate pademonstravo labai gerus  rezultatus ir laimėjo visas tris taures -  tiek komandinėje, tiek asmeninėje įskaitose. Eskadrilė garsina Zarasų miestą savo pasiekimais ir yra ypatingai svarbi Zarasų ir aplinkinių miestų neformaliojo švietimo dalis, kuriai bÅ«tina užtikrinti tinkamas veiklos sąlygas.
 
Šiuo metu Zarasų vaikų aviacijos eskadrilė aktyviai bendradarbiauja su aeroklubu „Orlėkis“. Klubas gerai tvarkosi Zarasų aerodrome.
 
Pasitarimo dalyviai buvo vieningos nuomonės ir išreiškė viltį, kad ateityje šiai sporto šakai bÅ«tina skirti daugiau dėmesio, o aerodromą,  kaip įdomų turistams objektą, prikelti antrajam gyvenimui.
 
Rajono Savivaldybės informacija
 
Petro Ivanovo nuotraukoje – pasitarimo dalyviai. 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2020-10-26 16:16:54