2019 m. gegužės 25 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Tarptautinė ausų ir klausos diena

Kovo 3 diena – Tarptautinė ausų ir klausos diena. Klausa po regos yra antrasis pagal svarbą žmogaus pojūtis. Girdėdamas žmogus suvokia kalbą, gali atskirti aplinkos garsus: gatvės triukšmą, muziką, automobilio variklio garsą, jūros ar miško ošimą. Garsai padeda orientuotis aplinkoje. Pasaulis kupinas įvairiausių garsų, absoliuti tyla neegzistuoja kol esame gyvi ir girdime.
                     
Pagrindinės klausos sutrikimo priežastys:
 
1. Genetinis sutrikimas ir paveldėjimas;
2. Infekcija ir virusinės ligos;
3. Intoksikacija;
4. Trauma;
5. Vidaus organų susirgimai;
6. Centrinės nervų sistemos susirgimai;
7. Klausos organo ligos besikomplikuojančios kurtumu.
                     
Populiarūs jaunimo tarpe tapo ausinukai, jais naudojamasi kalbant mobiliuoju telefonu ar klausant muzikos, tačiau labai mažai žinoma apie jų pavojų sveikatai. Dažnai ir garsiai nustatytų ausinukų naudojimas gali visiems laikams sugadinti klausą, net ir jauname amžiuje.
                     
Profilaktika
                     
Stengiantis išvengti ostito geriausia profilaktika – organizmo grūdinimas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba. Reikia vengti tiesioginio vėjo, skersvėjų, šaltuoju metu laiku dėvėti kepurę, stengtis neperšalti. Svarbu išmokti taisyklingai valyti ausis (nerekomenduojama ausų valyti ausims skirtais krapštukais, ausis reikėtų valyti rankšluosčiu, tiek, kiek pasiekia pirštas), nes gilesnis valymas skatina sieros gamybą, galima pažeisti ausies landą dengiantį odos sluoksnį. Kad ausų ūžimas vargintų mažiau reikia mažinti buvimą triukšmingoje aplinkoje trukmę, reguliariai mankštintis, taip gerėja ausies struktūrų kraujotaka ir svarbu nerūkyti. Siekiant išvengti sieros kamščių privalu kruopščiai ir taisyklingai valyti ausis. Jei sieros gamyba padidėjusi, nedirbti dulkinoje aplinkoje, o jei tai neišvengiama – naudoti ausų apsaugos priemones arba tiesiog užkimšti ausis vata.
                     
Higiena, tinkama mityba, sveikas gyvenimo būdas ir vaikų skiepijimas nuo tymų, meningito, raudonukės ir kitų ligų yra labai svarbu siekiant išvengti ne tik daugelio ligų, bet kartu ir klausos sutrikimų.
                     
Didžiausia laimė būti sveiku. „Sveikata – didžiausias turtas“, „Sveikatos nenusipirksi“. Gulėdami ligos patale laimingi nebūsime. Šios laimės nepastebime, tol kol jos neprarandame. Kiekvienas norime girdėti supančio pasaulio garsus, todėl svarbu laiku pasirūpinti savimi. Saugokime ir rūpinkimės savo ir aplinkinių sveikata!
 
Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos
stebėsenos specialistė Violeta Chažauskienė

2018-03-02 13:09:21