2021 m. sausio 18 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Tarptautinė ausų ir klausos diena

Kovo 3 diena – Tarptautinė ausų ir klausos diena. Klausa po regos yra antrasis pagal svarbą žmogaus pojÅ«tis. Girdėdamas žmogus suvokia kalbą, gali atskirti aplinkos garsus: gatvės triukšmą, muziką, automobilio variklio garsą, jÅ«ros ar miško ošimą. Garsai padeda orientuotis aplinkoje. Pasaulis kupinas įvairiausių garsų, absoliuti tyla neegzistuoja kol esame gyvi ir girdime.
                     
Pagrindinės klausos sutrikimo priežastys:
 
1. Genetinis sutrikimas ir paveldėjimas;
2. Infekcija ir virusinės ligos;
3. Intoksikacija;
4. Trauma;
5. Vidaus organų susirgimai;
6. Centrinės nervų sistemos susirgimai;
7. Klausos organo ligos besikomplikuojančios kurtumu.
                     
Populiarūs jaunimo tarpe tapo ausinukai, jais naudojamasi kalbant mobiliuoju telefonu ar klausant muzikos, tačiau labai mažai žinoma apie jų pavojų sveikatai. Dažnai ir garsiai nustatytų ausinukų naudojimas gali visiems laikams sugadinti klausą, net ir jauname amžiuje.
                     
Profilaktika
                     
Stengiantis išvengti ostito geriausia profilaktika – organizmo grÅ«dinimas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba. Reikia vengti tiesioginio vėjo, skersvėjų, šaltuoju metu laiku dėvėti kepurę, stengtis neperšalti. Svarbu išmokti taisyklingai valyti ausis (nerekomenduojama ausų valyti ausims skirtais krapštukais, ausis reikėtų valyti rankšluosčiu, tiek, kiek pasiekia pirštas), nes gilesnis valymas skatina sieros gamybą, galima pažeisti ausies landą dengiantį odos sluoksnį. Kad ausų ūžimas vargintų mažiau reikia mažinti buvimą triukšmingoje aplinkoje trukmę, reguliariai mankštintis, taip gerėja ausies struktÅ«rų kraujotaka ir svarbu nerÅ«kyti. Siekiant išvengti sieros kamšÄių privalu kruopšÄiai ir taisyklingai valyti ausis. Jei sieros gamyba padidėjusi, nedirbti dulkinoje aplinkoje, o jei tai neišvengiama – naudoti ausų apsaugos priemones arba tiesiog užkimšti ausis vata.
                     
Higiena, tinkama mityba, sveikas gyvenimo bÅ«das ir vaikų skiepijimas nuo tymų, meningito, raudonukės ir kitų ligų yra labai svarbu siekiant išvengti ne tik daugelio ligų, bet kartu ir klausos sutrikimų.
                     
Didžiausia laimė bÅ«ti sveiku. „Sveikata – didžiausias turtas“, „Sveikatos nenusipirksi“. Gulėdami ligos patale laimingi nebÅ«sime. Šios laimės nepastebime, tol kol jos neprarandame. Kiekvienas norime girdėti supančio pasaulio garsus, todėl svarbu laiku pasirÅ«pinti savimi. Saugokime ir rÅ«pinkimės savo ir aplinkinių sveikata!
 
Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos
stebėsenos specialistė Violeta Chažauskienė

2018-03-02 13:09:21
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?